NÁPRAVA ZADNÍ-Závady,uložení...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

NÁPRAVA ZADNÍ-Závady,uložení...

Příspěvek od pratonda »

Začlo mě při přejíždění hrbolů někde tlouct na zadní nápravě.Tlumiče,pružiny + jejich uložení zánovní.Po ohledání vše dotaženo,mám podezření na uložení(silentbloky) ramen v tý mnohadírový nápravnici,nebo co to je.Při páčení to má vůli(nevím jak to má mít velkou).Nějaký tipy na jinou příčinu,popř je ten silentblok demontovatelnej na autě,nebo musím shodit celý ramena.Je potřeba novou geometrii,v případě výměny bez demontu celýho ramena? ...než se zas do něčeho pustím,ať nedělám ukvapený rozhodnutí.na obr.díl 8
Přílohy
BEZ-NZ~1.JPG
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
AlkyTOM
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1967
Registrován: 13.12.2009 10:49
Bydliště: VWýchod

Re: NÁPRAVA ZADNÍ-Závady,uložení...

Příspěvek od AlkyTOM »

Pokud ti to mlátí nemůžou to být tyčky stabíku, nebo jeho uložení? Jěště rádo odchází horní rameno, ale to by se spíše projevovalo "plaváním" zadní části. Pokud budeš měnit "silent" ve spodním ramenu , tak ho musíš sundat, protože novej "silent" bude potřeba nalisovat... určitě bys měl vyměnit šrouby z ramen za nové, nebo aspoň matky dát nové, potom určitě seřízení geometrie, pokud neplánuješ nějakou lakovačku sundaných věcí, nebo upgrade na uložení od powerflexu, tak to hoď do servisu, na zvedáku to budou mít za chvilinku a budeš to mít bez starostí, takle bys stejně musel otravovat někoho s lisem .....
Now: :-P
Ex:
Bora Variant 16V
Touran 1.9TDI
Golf MK4 1.6SR
Golf MK3 1.8i

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: NÁPRAVA ZADNÍ-Závady,uložení...

Příspěvek od pratonda »

Dobrá,díky za postřehy a návody k postupu.Ještě si tak vybavuju,že před přezouváním a s tím spojeným přizvednutím podvozku(před měsícem),tak do tej doby na alu18"/"dole" to nedělalo.Ale jak jsem psal,sundal jsem kola a všechny možný šrouby a matice,který maj co společnýho s nápravou a uložením její dílů jsem prošel a nic volnýho.Bral jsem i za kosti i ty horní ramena a všechno bez laickým okem viditelných špatností.Pružiny taky seděj jak maj,jen se mě nechtělo sundávat tlumiče a mrknout,jestli není volná matice v horním uložení.Jinak dělá to při větším propružení na větší nerovnosti,tak jestli to nemůže mít souvislost s dorazama na tlumičích,když teď má pístnice jinou dýlku pohybu v těle tlumiče,ale to snad maj soudruzi od Ap zvládnutý.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: NÁPRAVA ZADNÍ-Závady,uložení...

Příspěvek od pratonda »

Takže sundal jsem tlumiče a v horním uložení ačkoliv byla matka dostatečně dotažená,byl na pístnici krátký závit cca o dvě otáčky,tudíž tam při větším propružení vznikla mezera a ono tlučení.Dal jsem podložku a je to cajk.Podotýkám,že mám podvozek Ap sportfahrwerke a nové uložení Swag.Taky dorazy dodané Ap nemají přesný tvar oválu do uložení jako origo dorazy,takže jsem ještě textilní páskou zvětšil průměr pístnice v místě průchodu uložením,protože mě přišlo,že tam je teoreticky taky místo pro nešvar.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
dadanona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.03.2010 16:06
Bydliště: Jižní morava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ-Závady,uložení...

Příspěvek od dadanona »

Po sundání zimních kol byly sjeté vnitřkem. Na podzim byla udělaná geometrie. Byly to nové pláště. Teď jsem byl znovu na geometrii jestli se nerozhodl a ale je v pořádku. Nemá někdo zkušenosti co by to mohlo být. Jedná se pouze o zadní, přední byly v pořádku.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: NÁPRAVA ZADNÍ-Závady,uložení...

Příspěvek od pratonda »

Tak nechat zmenšit odklony při seřizení geometrie
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“