klepání při volnoběhu a při akceleraci ve vyšších rychlostech

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

klepání při volnoběhu a při akceleraci ve vyšších rychlostech

Příspěvek od Kristos »

Ahoj,
sice jsou zde podobná témata, ale ani jedno se úplně netýká toho problému co mám já. Mám Tourana 2tdi 100kw, r.v. 2004, a když auto stojí a je nastartované tj. při volnoběhu, klepe se. A při akceleraci ve vyšší rychlosti cca nad 100km/h tak se nepříjemně rozklepe a příjde mi to, že to je jen od předku. Myslím si že to klepání při volnoběhu a při akceleraci má něco společného s uložením motoru tj. silentbloky, ale na druhou stranu při té akceleraci mi spíše napadá poloosa nebo kloub apod a nebo mám dva problémy :) .
Pokud jste měl někdo úplně stejný problém, poraďte prosím, jinak budu muset postupně vše vyměnit a to se mi moc nechce, jelikož blbej silentblok je pěkně drahej a když je vyměníš všude je to ještě dražší a nemusí to tím být. Jinak mám tam nové tlumiče a péra a nějakej ten čep, ale čepem to nebude, to klepání je totiž jen jak jsem uvedl výše tj. na dírách či hrbolech nic necítím.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: klepání při volnoběhu a při akceleraci ve vyšších rychlostech

Příspěvek od CentriFUGA »

No kouknul bych se na volnoběh na motor jeslti se pohybuje nebo ne ... určitě bude a pokud jo, tak to může bejt buď nějakej ten silentblok, kterej ti někdo zkoune a v horším případě máš KO dvouhmotu ...

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: klepání při volnoběhu a při akceleraci ve vyšších rychlostech

Příspěvek od Kristos »

jeden silentblok je trošku vyběhanej, no a s tou dvouhmotou nestraš:-), ale je to taky možný. No každopádně jsem příští týden objednanej do vw, nechám to napojit, třeba to bude nějakým vstříkem a vůbec to nechám zkouknout celý a uvidíme.
Každopádně díky za názor, budu doufat že to bude jen nějaká kravina:-).

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: klepání při volnoběhu a při akceleraci ve vyšších rychlostech

Příspěvek od Kristos »

tak jen pro info. Byl jsem s tím ve vw servisu. Napíchli to a povozili a zjistili to čeho jsem se obával. Vyjelo jim ze systemu vstřik na 3 válci, což zapříčinuje to klepání při volnoběhu..teda prý:-). A pak si poslechli tu převodovku. Asi je to ten setrvačník což znamená vyměnit to komplet celé a dále repase převodovky, bez té převodovky jen materiál 50 tis.czk, což je mazec. Zarazilo mě, že ty ceny co mě tam vypsali, jsou skoro stejný, něco dokonce levnější než např.u auto kelly.
Tak to jen pro info,jestli s tím budete mít podobný problém tak ať víte co s tím může být.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“