NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
chaser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.11.2009 18:30

NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od chaser »

ahoj chlapi chci se zeptat nemá někdo zkušenosti s výměnou náboje s ložiskem na zadním kole ? Chci se do toho pustit s jedním mechanikem a nerad bych aby nás něco zaskočilo. Na co si dát bacha atd. díky

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: zadní náprava (náboj s ložiskem)

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
loni jsem jej měnil ... dá se to vyměnit pokud máš speciální klíč na povolení zadního náboje ... je to hvězdička tuším , že velikost 18 , prodávají jej jen jako speciální nářadí pro VW group ... já ho měl půjčený ... jinak ještě tuším , že 14 inbus , já sundával i kotouč a a držák na desky ... potom ještě na správné dotažení momentový klíč , utahovací moment ještě někde mám , někdo to řeší tak , že to dotáhne na max a to je prý ten správný moment ... půl otáčky a 180 Nm :?: ale fakt teď nevím musel bych se kouknout ...
největší problém byl u mě zmiňovaný torx s 1/2 " ořechem ...
tak nějak vypadá :arrow: http://beta-trevi.wbs.cz/Automobilove-n ... mlid=23260" onclick="window.open(this.href);return false;
jinak práce cca na hodku ... ideální na zvedáku , ale dá se i na zemi s panenkou ...
Přílohy
1.JPG

Uživatelský avatar
chaser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.11.2009 18:30

Re: zadní náprava (náboj s ložiskem)

Příspěvek od chaser »

takze nejdrive sezenu naradi a pak se do toho pustime. Díííky

Pavel 1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.03.2012 08:01
Bydliště: Habrek Ledeč nad Sázavou

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od Pavel 1974 »

Dobrý den pánové , mám na mém Touranovi 05-2008 pravděpodobně špatné ložisko zadního kola . Ve vozidle v zádu za spolujezdcem cosi hlučí. Četl jsem zde jak vyměnit a jaké je potřebné nářadí. Nevím ale jaké ložisko mám objednat . Prosím o číslo dílu. Je ložisko nalisované nebo ne ?Může mi někdo prosím zhruba popsat jak toto ložisko vyměnit? Děkuji Pavel

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od Chozin »

Ahoj, ložisko je komplet i s nábojem kola, originál cca 2000, v druhovýrobě dle netu 1000
:arrow: ložisko Téčko
:arrow: ložisko Téčko
při demontáži žůstává na hřídeli zadní kroužek starého ložiska, použít stahovák a je venku. Očistit dosedací plochy a nové jde lehce nasadit.

číslo dle etky 1T0 598 611B

Pří demontáži brzd je potřeba zvedák, přístup k povolení držáku je dosti špatny, vše je řádně utaženo, muselo se použít trubky k povolení šroubů.

Pavel 1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.03.2012 08:01
Bydliště: Habrek Ledeč nad Sázavou

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od Pavel 1974 »

Děkuji za odpověď , objednám a po té se do toho pustím ten zvuk mě nervuje je to snad jediné co je v autě slyšet . Jen ještě nevím kde sehnat oný torx. Nejsou potřeba k opětovné montáži nějaké nové šrouby? Děkuji Pavel

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od Chozin »

Torx na střed náboje bude asi trochu problém je tost velký ale v servisu ho určitě mají. Oni jsou torxy uplně všude, tak je nejlepší celá sada. Šroub nový k náboji v sadě, a pokud nedojde k poškození ostaních při demontáži, není potřeba žádné jiné.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od alesino »

:arrow: Pavel 1974
v mém příspěvku máš vše potřebné i onen torx ...
je to speciální torx jen pro VW/Škoda , než kupovat doporučuji půjčit ...
šroub jsem měnil jen ten co je v sadě , co se šroubuje do nápravy , máš tam i doporučené dotahovací momenty dle DP pro OII což je totožné ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Pavel 1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.03.2012 08:01
Bydliště: Habrek Ledeč nad Sázavou

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od Pavel 1974 »

Tak jsem se šel na ložisko podívat a to jak na netu našel jsem toto http://www.originalniautodily.cz/Produc ... t=88538559" onclick="window.open(this.href);return false; no cena pěkná a koukal jsem na to na autě sundal krytku a vše suché , čisté no 4 roky staré , ale nalítáno 160 tisíc . Jen doufám že ten zvuk je z ložiska . Dá se nějak poznat že je ko? Jaké by jste pánové koupili vy?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od alesino »

já jsem kupoval FAG ...
cenu už přesně nevím , je to cca 2 roky , ale určitě ne za tu cenu co jsi dával v odkazu ty , určitě ne víc než polovinu tvé ceny ...
a měnil jsem zatím jen jedno zadní levé - měl jsem najeto cca 175.000 km ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Pavel 1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.03.2012 08:01
Bydliště: Habrek Ledeč nad Sázavou

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od Pavel 1974 »

Jak jsi poznal že je v háji? Auto mám 14 dní tak si nejsem stoprocentně jist.

Uživatelský avatar
iggyTT
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1559
Registrován: 15.04.2011 19:18
Bydliště: Slovensko,Trnava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od iggyTT »

ahoj, pri zatazeni by malo lozisko hucat .to znamena ak zatocis za jazdy do lava ,tak zatazujes lavu stranu a prava je odlahcena a naopak.vyskusaj to niekde na parkovisku.snad som sa nesekol...

Pavel 1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.03.2012 08:01
Bydliště: Habrek Ledeč nad Sázavou

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od Pavel 1974 »

Tak nějak se to chová , za jízdy po rovině to hučí tak ale divně chvíli víc a chvíli mín , rychlost tak nějak nemá vliv , našel jsem ložisko od SAG a taky okolo 4 tisíc , co to že v tom prvním odkazu je za 999 kČ? No a ještě přemýšlím kde si půjčím ten torx.

Uživatelský avatar
iggyTT
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1559
Registrován: 15.04.2011 19:18
Bydliště: Slovensko,Trnava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od iggyTT »

pneumatika by to nemohla byt?nemas ju poskodenu?

Pavel 1974
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.03.2012 08:01
Bydliště: Habrek Ledeč nad Sázavou

Re: NÁPRAVA ZADNÍ - Výměna ložiska

Příspěvek od Pavel 1974 »

Nene pneu vypadají dobře mám auto zvednout a otočit kolem ? Pozná se takhle něco?Nechce se mi do autorizáku hned mě oškubou aspoň o desítku . Manuální práci zvládám dobře ale nejsem mechanik abych rozeznal daný problém .

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“