KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od Hladasek »

boboman7 píše:Máte nejaké skúsenosti s NOKIANmi D4? Značka už je v kategórii prémioviek a D4 má vraj ako jediná Ačko na mokrej vozovke. No a hluk 69dB? Sa mi tie parametre zdajú až moc dobré, tak neviem či sa tešiť, či pochybovať :)
budu je kupovat teď na zimu, kamoš měl D3 a nemohl si stěžovat teď koupil D4 a povídal, že jsou ještě lepší drží to parádně, zima ukáže, ale všeobecně na Nokiany slyším jenom chválu
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od crazyduke »

Zakoupeny 4x 205/55R16 TS 790 (M+S) VRANIK, sada 3600,- tak jsem zvědavý na zimu...
TS 790.jpg
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od boboman7 »

ja len k tým Nokianom WR D4, čo sa týka priľnavosti a tichosti, tak v rozmere 225/50 R17 nemám výhrady, spokojnosť veľká....
Ale páni rusi museli mať riadne v gebuli, keď tie moje robili, lebo sú akési nervózne a nad 120kmh trochu hádžu, nepomohlo ani obutie, vyzutie, tie hádzavejšie tak napokon išli dozadu, nech predok toľko netrpí....

p.s. pre vrtákov: disky boli vyvažované zvlásť, merané zvlášť, tie sú v poriadku :P

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od CentriFUGA »

crazyduke píše:Zakoupeny 4x 205/55R16 TS 790 (M+S) VRANIK, sada 3600,- tak jsem zvědavý na zimu...
Nejsou Vraniky protektory ? Měl jsem je asi před 8kety na Toledu jako letní a sjížděli se, hucely, takže šli pryč, ale třeba se zlepšily :-)
boboman7 píše:ja len k tým Nokianom WR D4, čo sa týka priľnavosti a tichosti, tak v rozmere 225/50 R17 nemám výhrady, spokojnosť veľká....
Ale páni rusi museli mať riadne v gebuli, keď tie moje robili, lebo sú akési nervózne a nad 120kmh trochu hádžu, nepomohlo ani obutie, vyzutie, tie hádzavejšie tak napokon išli dozadu, nech predok toľko netrpí....

p.s. pre vrtákov: disky boli vyvažované zvlásť, merané zvlášť, tie sú v poriadku :P

Mám je na Superbu v rozměru 225/40 R18 a na sněhu nezkušený, ale cesta na nich domu při koupi a ani v teple nehucely, držely,t akze vypadají dobře...
Akorát jsem to koupil s tím že na jedné byla boule, někdo vzal obrubník a zmáčkl ji, takže me čeká za 3ku nová...protože ty ostatní mají Najeto 3000km...
Naposledy upravil(a) CentriFUGA dne 08.08.2016 20:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od Kwapo »

crazyduke píše:Zakoupeny 4x 205/55R16 TS 790 (M+S) VRANIK, sada 3600,- tak jsem zvědavý na zimu...
Tohle chceš vážně dát na auto, které má 170 koní? Vraníky jsou protektory. Jako na Feldu dobrý, proč ne, ale na Tourana? :roll:
S nějakejma jízdníma vlastnostma, zvláště třeba na dálnici, nebo ve vyšších rychlostech vůbec nepočítej. :negative:

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od CentriFUGA »

Kwapo -> to je tak když máš na opici a nemáš na banány, když vezmu že ta sada stojí jako mě jedna guma, tak tam asi bude něco "špatně" :-D
Jak píšeš, na feldu po městě dobrý, ale na auto se kterým jezdím a vozím v něm rodinu...už po zkušenosti nikdy, notabene v zimě....

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od Kwapo »

Já třeba jezdím s maximální spokojeností už několikátou sadu Kleber Krisalp HP2. Za mě velmi dobrej poměr cena (od 1600,- v rozměru 205/55/16 91H) výkon.
A když letos vyšel novej model HP3 s cenou od 1800,- ve stejném rozměru ... za ty prachy mi to přijde sakra lepší než Pneu Vraník. Jinak příště asi stejně půjdu
buď do Continentalu, nebo Michelinu. Jak na zimu, tak na léto ... tohle jsou jediné dvě značky, se kterejma jsem byl kdy fakt spokojenej bez kompromisů. A to jsem
už pár sad pneu sjel. ... Nebavím se o těch eko, green, saver a podobnejch šmejd řadách co mizí před očima a nedrží díky sníženému množství kaučuku. :roll:

A přesně jak jsi říkal, opice a banány. :fool:

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od crazyduke »

Znám minimálně desítku lidí co na nich jezdí a krom vyšší hlučnosti si na nic nestěžují, tak jsem to zkusil. Je tu i pár lidí z klubu co má vraníky a jsou spokojený... Na cestu do práce a zpět dobrý - pokud ne, hodím tam starší DUNLOPy a je to... :smoke:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od Kwapo »

Neber to zle, ale tohle mi přijde jako (cenová) spekulace na tom nejhorším místě ... ono snad ještě horší by byly brzdy, ale to je tak na stejno.
A je to vždy o tom, na jakém autě to je. Ber v úvahu výkon, hmotnost, velikost auta atd ... Jako na starýho golfa proč ne, ale naše auta mi fakt
nepřijdou jako nejvhodnější na protektory.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od CentriFUGA »

Přesně tak a přemýšlet nad tím ze kouokm sadu za 3600 a když bude stát za prd, tak dám olitany dunlopy ? Nebylo by smysluplnější koupit za ty prachy raději 2 poradny gumy a za rok další dvě, když na to třeba zrovna není ?
Přece jenom Touran má 1400kg a 125kW, to není jako držet na silnici favorita s 950kg a 40kW ... a souhlas s kwapem - brzdy a gumy na tom se nevyplácí šetřit, auto musí zastavit a taky to jsou jedine 4 kontaktní plochy se silnicí......

Jinak bych chtěl vidět těch 10 spokojených důchodců, který ujedou 200km za zimu, jak jsou s těma protektorama spokojený...:-D

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od crazyduke »

Dle testů dnešní protektory (celoprotektory, ne jako za komoušů) dosahují kvality průměrných značek a leckdy je i strčí do kapsy. Jako u všeho, část ceny je pouze za nápis na boku pneu. Tyto gumy používají se svolením vzorek od Continentalu. Kolega jezdí tyto gumy již 3.tí rok na Sharanu a pozitivní reakce. Zkusím a uvidím. Pokud přežiju zimu, podělím se o poznatky... :mrgreen:

Z různých důvodů + výměna brzd (za kvalitní) mi prostě nezbyde 10000,- a víc na 4 CONTI. To neznamená že kvůli tomu to auto prodám a koupím na zimu FAV???
A koupit 2 ks NEW a 2 ks dát staré šlupky mi příjde tedy vetší blbost než koupě 4 ks "neznačkových" nových pneu se vzorkem 9,5 mm. Ale to je asi věc názoru. Mám najeto mraky km bohužel někdy i na služebních autech v zimě na ojetých "no name" gumách (GOODRIDE apod.) a vím, že také dost záleží na mezikusu - volant x pedály...
Prostě pro mě byla za současných podmínek tato volba.
Ale pokud má někdo zbytečné "banány" pošlu mu číslo účtu a můžete mi je poslat, než mi porostou doma... když je to tu samej zbohatlík - drahá kára = hodně peněz na účtu...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od boboman7 »

každý nech si skúsi, potom uvidí....jazdil som už naprd bridgestony, naprd fuldy, nepresvedčivé continentaly a pár skvelých nokianov....možno keby som jazdil Vraníky, tak hýkam blahom :) Drahá značka už dnes nieje zárukou takmer ničoho....Ja to mám od Kladna ďaleko, vy, čo ste bližšie si dávajte v zime bacha a hlavne ty Crazyduke :mrgreen:

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od CentriFUGA »

crazyduke: Jenže dneska už zimní gumy nejsou o 95mm vzorku, ale hlavně o složení gumy a toho bych se u protektorů bál ... Neříkej m tady sadě CONTIKU za 10.000,- Ono Barum polaris 3 jsou už dnes také slušné gumy, kupoval jsem je přesně ve tvém rozměru na krátkýho SII kde zimní nebyly a i v Alpách vše bez problémů a kus stojí kolem 1300,-Kč = 5200,- za sadu a to promiň není ani 10.000,- a za druhé je to určitě o 100% lepší než protektory za 3600,- za sadu. Nemyslel jsem to nějak špatně, vím, že se občs stane, že peníze nejsou, ale někdy se na něčem opravdu nevyplácí šetřit, zvlášť když je ten rozdíl 1600,- ???

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak ještě doplním tvou mylnou informaci: Jak DUNLOP tak CONTINENTAL ve tvém rozměru dle HEUREKY cena cca 1800,-/kus, což je 7200,- za sadu, nikoliv 10.000,- ... takže si přestaň "nalhávat" že jsi musel koupit tu nejhorší sadu za 3600,- protože lepší gumy stojí 10.000 ... dají se koupit za 5200, barumky a za 7200,- "prémiové" Dunlopy, Contíky ... Ale jinak je to stejně tvoje věc, jezdi třeba na šlupkách od banánů, doufám jen, že tě nepotkám někde v zimě na silnici :-(

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Jaké zimní pneu, rozměr

Příspěvek od kubisz »

tak zase zaruku to ma, normu to plni, VRANIK neni zadny cinsky noname a diky tomu, ze "usetri" za kostru je to vlastne cena shodna s temi vyse uvedenymi...a ze by se protektory "vysvlikly" za jizdy, jak to bylo driv, to sem teda taky moc neslysel...jako nevyhoda je uvadeno, ze se sjizdi az o 30 procent rychleji, nez neprotektorovana pneu, tak maji mozna 9,5 mm (na fabii to vypadalo fakt husto krute ;-)), ale vydrzi pak treba stejne, nebo min nez bezna pneu...holt je to nejaky marketing a kolo za 5 taky neni o tolik lepsi, nez to za 2 ;-)

PS: no flame
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“