NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od lipa »

Vím,že je to otrava,ale znovu bych začal od kol. Mám zkušenost, že vyvážená kola v servisu od "odborníka" stála za starou bačkoru. :negative:
Pokud jsi jezdil doteď na zimáčích a přezul na letní, zkus je vrátit a uvidíš.

mirossek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.07.2009 21:48

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od mirossek »

lomen píše:Čau kluci,prosim potreboval bych radu.Kolem 130 zacne vybrovat cely auto,neni to moc,ale zacnou se trast i plasty uvnitr (kola jsou vyvazeny) nevim co by to mohlo bejt.Nesetkali jste se stim uz nekdo?dik za kazdou radu
Ahoj, já řeším stejný problém.Jakmile najedu na dálnici, zapnu tempomat, rychlost 130, cítím vibrace, ve volantu, v sedačce, je to nepříjemné.
Vsadil jsem na výměnu poloos.Koupil jsem kompletní dlouhou poloosu, vyměnil, zkusil projet, nic se nezměnilo.Tak jsem ještě demontoval krátkou poloosu, z té dlouhé použil vnitřní kloub na krátkou (ten původní měl určitou vůli), namontoval na auto, stále vibruje.
Tak teď přemýšlím, co dál.

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od scheni »

ahoj, mam to same na mem aute. Ve 120 kmh sem i rozvibruje volant. Děla mi to už dlouho, třeba 3 roky, vzdycky jsme jezdil bud rychleji, nebo pomaleji :-)

Kazdopadně mě to štve, kolama to určitě neni. Někdy mi to děla vice, někdy meně. Děla mi to i na zimnich i na letnich.
Čtu tady o vadach kloubu na poloosach. Da se to nějak zjistit, že je ten kloub nějaky špatny ?

Mam suche poloosy a najeto necelych 120 tisic.
Brzdy mam tedka komplet nove, a děla to porad a stejně.

diky za rady
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

mirossek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.07.2009 21:48

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od mirossek »

Ahoj,
tak jsem zkontroloval vyvážení zimních kol (plech 15",originál VW+pneu Michelin 195/65),namontoval na vůz a vyrazil na dálnici testovat vibrace.Ještě bych dodal, že jsou cítit jak ve volantu, tak v sedačce.
Řekl bych, že je to stejné jako na letních kolech (alu 8x17" ET 35+pneu Pirelli 225/45).Takže kola bych tímto vyloučil.
Zkoušel jsem i vyřadit při cca 130 km/h když dálnice vede z kopce dolů a volant se třese zhruba stejně.Myslím, že pokud by vibrace pocházely od poloos, při jízdě bez motoru (volnoběh) by měly ustat nebo téměř ustat.Kromě toho mám kompletní pravou poloosu vyměněnou, na levé vnitřní kloub.
Při brždění ze 130km/h na 80km/h bez vibrací.Kotouče by měly být také v pořádku.
Když jsem auto koupil, řekl bych, že se žádné vibrace neprojevovaly, ovšem při následné STK jsem byl upozorněn na rozbíhavost kol přední nápravy (cca 4mm), což jsem upravil na sbíhavost (1mm).Zvažoval jsem už i variantu, zda nebyla rozbíhavost nastavena právě z důvodu vibrací.
Takže opět přemýšlím, jaký další postup zvolit.

dejwprochy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.12.2013 13:05

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od dejwprochy »

Ahoj,hele mam to ted uplne to samy s golfem IV taky u ridice predni naprava. Je to tim ze jak mas kloub na poloose je prez ni ochrana guma da se rict,no a ta kdy ti sleze nebo se urve nebo proste ji tam nebudes mit bude se ti zanaset ta poloosa a odchazet mel sem to tak 3mesice a nedelal sem stim nic. ted mi to pred 3 dny zacalo hucet je to zvuk jak kdyz jedes za kamionem takovy divny huceni kdyz zatocim do prava slysim jak kdyby to kolo brousilo o podběh. No jakmile ti ot takto zacne hucet neudelas nic :/me to ted diky me blbosti misto 1000korun zatu gumu nandat zpatky bude stat 7000 se slevou musim koupit celej ten kloub na poloosu.Byt tebou koupim ji kdekoliv co nejdriv kamos mi rikal ze to kolo ti neupadne pokud bys stim nejezdil tak rok ale stalo se ze po mesici se muzes i zabit bud se ti totiz zasekne to kolo nebo ti upadne. jinak golf na toto trpi tak jako bmw na reznuti a buh vi co proste kazdy auto ma vadu a golf ma asi nejvic tuhle.

dejwprochy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.12.2013 13:05

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od dejwprochy »

kdyz jste u tech vibraci muzete mi poradit?myho golfa IV 1.6 16V jsem koupil upraveny. Nic extra v tuningu jen lehky ale mam sportovni podvozek ladeny vyfuk.a z letnimy gumami 14R uz nevim roztec sem mel auto tak nizko ze jsem drhl vanou o sem na kazdem hrbolu a retarderu jsem kolikrat zustal stat :/ po nekolika tydnech se projevily vybrace vanu jsem sundal vyklepalkde byla promackla do spodu motoru proto to vybravalo.ale jak mile jsem jezdil dal ale uz ze zimnimy gumamy R14 ale o 2cm vetsi profil uz jsem nedrhl ani na rozjebany silnici kdyz jsem jel vice jak 100KM//H no jenze vybrace se vratily a uz jich je vic jedny slysim vzadu u leveho spolujezdce pak jedny vychazeji od motoru nejspis zase vana a kolikrat nechteji aniprestat i kdyz zpomalim např. na 50km/h.poradite mi co stim mam udelat abych zas jezdil bez nich? lidi n me koukaj jak kdybych jezdil zvrakem jak to jde slyset :/ a jeste sem se chtel zeptat daji se vymenit ventily na motoru? dost mi klapou kdyz se nezhreje motor a ja pridavam prudsejc plyn :/ mocby jste mi pomohli dekuju za kazdou odpoved.

Uživatelský avatar
PetrGTD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 31.07.2008 22:47
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od PetrGTD »

A co ložiska. Vyměnil je někdo z vás? Jednou jsem to řešil, při 120km/h jemné vibrace ve volantu. Ložiska nehučela a ani v nich nebyla vůle.

mulder6018
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 15.06.2013 06:59

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od mulder6018 »

Zdravím všechny clubáky. Mám menší problém. Při rychlostech nad 100km/h mi začíná vibrovat volant. Mám VW Touran 1,9 a výkon 77kW. Převodovka je BKC. Mám na přední části vyměněny obě stabilizační tyče, silentbloky, 16" elektrony mám loni nové a jsou vyvážené. Nevíte co to může způsobovat? Děkuji

honzicek82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.05.2014 15:22

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od honzicek82 »

Cau kluci, koupil jsem tourana 1.9 tdi 77 kw DSG 2008 rok taxi paket z nemecka. Vypada slusne, sice je videt, ze byl bouranej, ale jen z lehka. Spotreba po Praze je 6,5 l coz si myslim ze je dobre. Po cipu snad jeste trochu spadne. Ale mam jinej problem. Dal sem novy letnaky a od te doby to zacalo delat zvuk jako kdyby smajdala guma, ale ta je ok a kola jsou taky dobre vyvazeny (byl jsem u toho kdyz vyvazovali). A pri 120 cca zacne vibrovat volant. Myslite, ze by to mohla byt tedy poloosa? Dik

mirossek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.07.2009 21:48

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od mirossek »

Zdravím všechny.
Zjišťuji, že je nás tady spousta, kdo si stěžuje na vibrace volantu při rychlosti nad 120 km/h.
Podařilo se někomu zjistit příčinu?
Já už se s tím peru 3. rok!
Poloosy nové, kroužky do disků nové, pneu nové (snad stokrát vyvažované), vůle na nápravě žádné a stále vibruje!
Díky za všechny reakce.

Ladik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.10.2008 16:32

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od Ladik1 »

Ahoj, aktuálně mě trápí podobný problém. Mám Touran 2004 1,9 TDI 77kW s manální 6 st. převodovkou myslím že GQN.
Nedávno se začalo při zatáčení doprava projevovat cosi jako drnčení/cvakání které doprovází kovový zvuk jako když neco drhne.
Vyměnili jsme ložisko levého kola (pravé je už měněné před rokem) a zvuk je stále stejný. Při zatáčení doprava zintenzivní.
Už to dělá nepatrně i při jízdě rovně a z kopce na volnoběh i při brždění motorem při jakékoliv rychlosti, se zařazenou rychlostí i bez. Jakmile je motor v tahu není nic slyšet.
Začíná se to projevovat čím dál více a nevím jestli to může být poloosa nebo nějaký problém v převodovce/diferáku.

Děkuji všem za jakékoliv tipy.

!!! VYŘEŠENO !!! : nakonec se objevil povolený šroub na silentbloku kde je zavěšená převodovka. Opravený zavit, nový šroub, dotaženo a je po problému. To mě spad kámen ze srdce.
Naposledy upravil(a) Ladik1 dne 03.04.2016 19:21, celkem upraveno 1 x.

cadek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.01.2016 21:00
Bydliště: Žďaŕ nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od cadek »

Dobrý den chlapi, mám na vás dotaz, mám problém s kterým bych potřeboval poradit. Když projedu pod plynem zatáčku jak pravou tak levou tak me něco mlátí na napavě spíš klepe než mlátí jak když je špatnej kinetak ale nejvíc se to ozývá když přelítnu pod plynem horizont, už jsem stim byl v servise něco povyměňovali ale problém stále trvá, nesetkali jste se někdo s tímto problémem. Nezáleží ani na rychlosti dělá to jak ve 40 km/h tak ve 120kn/h.
Mam tourana 2.0tdi 100kw 2005
Touran 2.0tdi 100kw
Superb 1.9tdi 96kw

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od boboman7 »

mirossek píše:Zdravím všechny.
Zjišťuji, že je nás tady spousta, kdo si stěžuje na vibrace volantu při rychlosti nad 120 km/h.
Podařilo se někomu zjistit příčinu?
Já už se s tím peru 3. rok!
Poloosy nové, kroužky do disků nové, pneu nové (snad stokrát vyvažované), vůle na nápravě žádné a stále vibruje!
Díky za všechny reakce.
No držím palce, ja to tiež riešim, prišiel som akurát na to, že zimné gumy mám skrátka kockaté. V lete na letných to robí hlavne pod plynom pri tých 120 a viac, podvozok komplet odskúšaný na pohyblivej stolici, všetko pevné, menil som len homokineťák, ale robí to stále. Ešte som chcel skúsiť tú poloos, ale keď vravíš, že to nie je záruka odstránenia problému, tak to asi nechám tak....

sowicz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.03.2015 23:51

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od sowicz »

Zdravím, zkusím se zeptat tady. Před pár dny mi začal jakoby vrčet něco u přední nápravy, dnes už jsem měl strach, abych vůbec dojel z práce domů. Vrčí to a vibruje (volant ne),jen když jdu bez plynu, pokud přidám plyn nebo začnu brzdit, tak to skoro nevnímám. Přirovnal bych to asi k jízdě autobusem, když jede z kopce a brzdí asi retardérem, nebo jak se tomu říká.. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?
Touran 2005, 2.0 TDi (103 kW)

sowicz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.03.2015 23:51

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od sowicz »

Tak to vypadá, že už jsem to vyřešil, na předním levém kole všech pět šroubů bylo minimálně o dva závity povolených. Je to vůbec možný, aby se povolily všechny šrouby najednou a jen na jednom kole? Nebo mi jen někdo chtěl zpříjemnit jízdu?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“