NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od CentriFUGA »

Spíš to druhé, někdo ti chtěl znepříjemnit jízdu, nebo jesli jsi nebyl teď někdy v servise a zapomněli dotáhnout ?

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od ferda5 »

Už se to jednou stalo kamarádovi na sharanu,ale nedokážu si to taky vysvětlit, přes dva měsíce to bylo prezuty a pak se to teprve projevilo

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od crazyduke »

Zdravím...
Sehnal jsem kola Ronal R47co se mi už dlouho líbily a po přezutí na gumy continental z předchozích kol jsem pozoroval vibrace 100 - 140km/h, tak jsem je byl v rámci reklamace nechat převyvážit. K mému překvapení to dopadlo takto: LP 5g, PP 15g, LZ 5+10g, PZ 5+35g plus šroub v pneu... je mi divný, že jsem na to sám koukal když to vyvažovali poprvé ( i podruhé na té samé vyvažovačce) a všechny kola ukazovaly 0g. Bohužel zlepšení sice o 90% ale okolo 140km/h se auto a volant stále chvěje. Pokud jedu pod plynem je to cítit víc ... jako je tu psané už několikrát. Na předchozích kolech letních i zimních bylo vše dokonalé, tak zkusím zajet do jiného pneuservisu a uvidím...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od CentriFUGA »

A nemohlo se stát že na tom kole co ti dával 5+35g, že nějaké závaží upadlo ? To už jsem tak viděl, když je mechanik Línej a neodmasti poradne plochu, kam se lepí závaží tak při vyšších rychlostech ulitne...každopádně převážit někde jinde a když nepomuze, tak je chyba ještě v nějakém čepu, stabilizační tyčce apod. Mám o samé na Superbu lehoulince mi vibruje nějaký čep při 140-150km/h, jindy ne, tak se to špatně zkouší :-D

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od crazyduke »

Když to dělali prvně ukazovalo to max do 20g, kola byly vyčištěné - jako nové, celý den jsem se s tím drbal staré zbytky lepidla, humus z destiček... když to dělal měl hadr a nějaký čistič než to lepil.
Opravdu je možné že by na předchozích kolech byly čepy a tyčky OK a teď ze dne na den po výměně kol odešly? Pokud ano, kouknu na Meyle HD... osvědčily se mi na Sharanu.

Tak jsem byl včera v BESTDRIVE (bývalý BARUM) a hodili kola na vyvažovačku a na každém kole mu to ukazovalo dodat 10 - 20g. Pán sundal všechny závaží a vzal to od nuly. Tři kola byly do 15g jen čtvrté ukazovalo 55g. Všechno původní lepidlo odstranil gumovým kotoučkem a poté kola vyvážil na NULU. Zkušební jízda "dobrý" na rovině dokonalé, ale pak přišel kopec a pod plynem při 135 - 140 km/h lehké chvění...
Zaplatil jsem 504 kč a jel jsem do prvního pneuservisu, že chci proplatit onu částku. Světe div se, peníze jsem dostal i s omluvou, že nechápou jak je to možné :good: . Teď ještě zjistit co způsobuje ono chvění a budu spokojený. Celý rok a něco co mám toto "T" se žádné chvění neprojevovalo, tak bych to tak chtěl i dál... :laugh:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
David6S4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 21.04.2009 13:59
Bydliště: Příbram

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od David6S4 »

Ahoj všichni.
Taky mi to dělá (Touran 2005 2.0TDi 103kW BKD + DSG, nájezd 370.000 Km) - 120 km/h a výš - vybrace do volantu. Už jsem taky vyzkoušel kde co, a poslední, co mě napadá je horní ulažení tlumičů. Hned v pondělí na to vlítnu a dám vědět.

Vybrace vyřešeny!!! Vyměňte horní uložení tlumičů v předu - ale ne jenom ložiska, je nutné vyměnit to celé!!!!!!!!!! + výměna zadních tlumičů. Absolutně bez vybrací!!!
Naposledy upravil(a) David6S4 dne 15.02.2017 19:21, celkem upraveno 1 x.
G2-1.8GTi 16V,G2-1,6D,G3-1,9TDi,G4-1,9TDi 81kW ASV, Touran 2.0TDi BKD 2005

fanax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 26.03.2015 15:45

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od fanax »

Zdar Lidi,
mám obdobný problém VW Touran 2.0 16V BKD r.v.2005 při rychlosti 90-120 se mi rozvibruje celé auto začne to v přední časti, "jako by bubnovat" když lehce uberu plyn a pozvolna přidám plyn tak to přestane, bylo mi řečeno že to dělá dvouhmota, tak jsem vyměnil celou spojku (byla teda KO), stále "bubnování " přetrvává.
Další rada : ložisko na straně spolujezdce, také vyměněno a stále to samé.
Tyčka řízení na straně spolujezdce vyměněna stále to samé.
Takže teď zkusím kloub poloosy na straně převodovky... Jinak prachovky a klouby na straně řidiče a spolujezdce o.k.
Ale jinak už mě nenapadá co by to mohlo dělat :(
Máte nějaké rady ?
díky...
VW SHARAN 2.0 TDI 103 KW r.v. 2007

Uživatelský avatar
David6S4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 21.04.2009 13:59
Bydliště: Příbram

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od David6S4 »

To fanax
Pokud to dělá v tahu (tzn. když dáš nohu s plynem na podlahu - ale mělo by to dělat v podstatě už při rozjezdu), tak jsou to téměř jistě klouby na poloose u převodovky. Bohužel, nikdo ti nebude schopen říct, kterej z těch dvou to dělá - tudíž je budeš muset vyměnit oba. Při těch rychlostech, které uvádíš to většinou začíná a po čase to začne dělat i při rozjezdu - při jakékoliv větší akceleraci. S hodně lehkou nohou to vůbec nepoznáš.
G2-1.8GTi 16V,G2-1,6D,G3-1,9TDi,G4-1,9TDi 81kW ASV, Touran 2.0TDi BKD 2005

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od Devil67 »

Hodím sem můj poznatek s vibracemi. Třeba někomu pomůže. Při jízdě po dálnici mi začaly slabé vibrace do volantu, když byl motor v tahu tak kolem 130 km/h +/- loni na letních 17". Myslel jsem, že je to vyvážením, tak jsem na to prděl. Poté na zimních to samé. Letos na letních 18" se to postupně začalo projevovat už zhruba od 110 km/h, nakonec i při jízdě do kopce už kolem 40 - 50 km/h. Na dálnici se vibrace ustálily při 140 km/h a tempomatu. Jakmile jsem chtěl jen malinko do tempomatu přidat plyn, hned se auto silně rozvibrovalo. Vždy to malinko táhlo doprava. Kontrola uložení tlumičů, převážení kol, dalo se nové uložení ramen, nové tyčky stabilizátoru, vše bez výsledku. Nakonec už jsem nechtěl laborovat a nechal jsem dát komplet novou poloosu - pravou a vibrace žádné.
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

mijitouran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.01.2014 09:23

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od mijitouran »

Zdravím,
mám také problémy s chvěním a vibracemi. Začíná to při opravdu pomalé jízdě tzn. 20 km v nějaké koloně, jako by se auto houpalo (kmitalo) velice nepatrně ze strany na stranu.Od nějakých 60 km je možné sledovat chvění či kmitání třeba nějakého zavazadla na sedadle spolujezdce. Okolo rychlosti cca 110, 120 km začíná k vibraci sedačky ještě jemné vibrování volantu. Chvění je silnější, pokud je auto více obsazené cestujícími. Toto chvění se projevuje i když vyřadím rychlost. Kola jsou nesčetněkrát vyvažována a je jedno jestli jsou obuta zimní, nebo letní kola. Možná, že na zimních je to trochu horší, auto je na nich celkově výš. Čepy, silentbloky a brzdy jsou ok, dvouhmota vyměněna dva roky zpátky, stejně tak i uložení tlumičů. Asi 4 roky zpět vyměněna prasklá zadní pružina, ale měnil jsem jen tu prasklou. Nejdříve jsem si myslel, že bude problém v zadních nábojích, ale po jejich výměně je to stejné. Minulý týden jsem kontroloval poloosy, ale větší vůli jsem našel na levé krátké. Pravá delší poloosa má jen nepatrnou vůli na vnějším kloubu. Pořídil jsem tedy novou kratší poloosu od SKF, ale vše zůstalo stejné. Zmizelo jen občasné jemné zasekávání volantu v jedné poloze při jízdě, což způsobovala kratší poloosa. Je možné, že bude špatná i pravá poloosa? Jemná vůle tam je, ale u vnějšího kloubu. Původně jsem myslel, že přehodím vnitřní klouby mezi sebou, ale špatný byl jen ten na kratší poloose. Jinak už mi zbývají asi jen přední náboje kol, ale žádnou vůli nebo nějaký zvuk nepozoruji.
Omlouvám se za rozsáhlost a díky za názory.
VW Touran 1,9 tdi pd, motor AVQ

fb_radek7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.08.2020 21:20

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od fb_radek7 »

Cau chlapi. Chci se zeptat, jestli nevite co by to mohlo byt. Mam novy tlumice komplet i s ulozenim na predni naprave i cepy rizeni a vsechny silentbloky a po tydnu sem projel dirou v rejdu do leva a od ty doby se do kazdy zatacky peru s volantem. Jenom na spatny silnici nebo kostkach a jen v rejdu. Na asfalte nic a ani nic na kruhacich. Vymenil sem loziska a stale to dela. Mam vw touran 1.9 tdi 77 kw 2010 rok. Mohl by byt kloub v prdeli od ty diry nebo i treba poloosa? A pri pomale jizde nebo rozjizdeni v tom cvaka. Diky za odpoved.

Mokodos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2020 14:10

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od Mokodos »

PROSÍM o pomoc..na Touranovi BKD máme problém se kterým si neví nikdo rady.... moc bych Vás chtěl poprosit zda nevíte co by to mohlo být. Z přední části vozu nejspíše od kol se ozývá hučení ale ne pořád. Jen když je auto zahřáté a rozjíždí se na 1.rychlostní stupeň. Dělá to i při vyplém motoru zkoušeli jsme z kopce jízdu.Ložiska jsem vyměnil, nepomohlo. Pak jsem dostal tip prohodit přední kola za zimní...Prohodil a ejhle bylo ticho. Tak jsem sehnal na dva měsíce letní pneu 5mm že to obuju místo těch co hučeli, nasadím na auto (vyvážené jsou) a ejhle zvuk je zpět. absolutně nemám ponětí co by to bylo. letní kola jsou na origo alu 16" poradíte prosím někdo?
díky moc

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od kubisz »

pri jizde na 1. rychl stupen prece nemuzuou byt slyset rozdily mezi zimnima a letnima kolama (na to je tam mala rychlost)... to se spis s necim pohlo, kdyz se kola menily, ne? co uchyceni brzd? desticky? poloosy? dela to v rejdu, nebo jen rovne? toho asi muze byt celkem dost...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Mokodos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2020 14:10

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od Mokodos »

dělá to při jízdě rovně. je třeba divné že když je zima tak to nedělá jen když bylo teplo a silnice horké... já vím zní to šíleně ale je to tak

Mokodos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2020 14:10

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - Špatná poloosa, projevy, vibrace

Příspěvek od Mokodos »

Mechanik vizuelně spodek kontroloval...jediný co tam jakože je tak se měnila manžeta kloubu na předním kole a je to málo stahlé tou páskou a vytíká z toho vazelína

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“