Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od winsblack »

Ahoj všem chci se zeptat máme objednáného nového tourana 1,4 TSI od půlky března a nyní po 2 měsících mi importer není schopen stále sdělit kdy jej cca budeme mít. Při pohledu do konfigurátoru jsem ted mírně znervozněl , že nejde touran konfigurovat v benzinových verzích ale pouze v dieslech. Můžete mi prosím někdo říct jakdál ? Kolik je cca čekačka atd. Musím svého stávajícícho Tourana prodat , ale nechci zase moc brzo protože mi bude hrozit ježdění do práce manželčiným Smartem :oú

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak přeci máš nějakou smlouvu s datem dodání. Pokud ten ještě nenastal, musíš čekat a termín dodání tím pádem znáš a tvůj dotaz je o ničem. Pokud termín nastal, můžeš postupovat dál (sleva, odstoupení od smlouvy, atd.).
Každopádně pokud je prodejce trochu solidní, měl by ti nějaký přibližný datum říci, většinou se to udává ve kterém týdnu by auto mělo dorazit + cca 2-3 dny na papírování, přípravu vozidla ...

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od winsblack »

_Drahá Centrifugo : Své hodnocení příspěvků si nech prosím pro jiné nejsem na ně zvědav. Co se týče tvého termínu dodání na faktůře tak není žadný respektive na 7 měsíců od zaslání zálohy což mi přijde v dnešní době trochu divné tak se ptám na zkušenosti ostatních. Co se týče cca v kterém týdnu bude vyrobeno tak jsem to měl vědět cca po měsíci dle vyjádření prodejce dnes jsou tomu 2 mesice a vozidlo stále není v plánu výroby a dle konfiguratoru ted jdou řešit pouze nafty tak mě to trochu vyděsilo a zkusil jsem se dotázat zde a vidím že vw club opět nezklamal . A další příspěvky prosím již věně k tématu nemám zájem o nějaký flame děkuji a těším se ...

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od CentriFUGA »

Rozčiluješ se zbytečně, ty myslíš že my tu máme věštecké koule a víme lépe než tvůj prodejce, kdy bude tvé auto vyrobeno ? Přeci základ je komunikace s prodejcem. Pokud to nepomůže, nech si zavolat jeho šéfa, ty.maji šanci něco zjistit, ale tady ti těžko někdo asi odpoví, nicméně 7 měsíců je dneska u spousty typů aut úplně běžná doba...třeba Superb a kodiaq...nevím jak u Tourana...dokonce i na některé Dácie čekají lidí půl roku...spíš mě udivuje že se rozčiluješ, ale přitom sis tito neověřil ještě před podpisem smlouvy u prodejce a teď se ti nelíbí když ti odpovím...

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od Peťas »

CentriFUGA píše:spíš mě udivuje že se rozčiluješ, ale přitom sis tito neověřil ještě před podpisem smlouvy u prodejce a teď se ti nelíbí když ti odpovím...
Co se divíš, dneska je to velice moderní obviňovat všechny kolem, ale sám pro to neudělat nic. :negative: Vidím to každý den v práci. :roll:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od kubisz »

benzin pravdepodobne nejde konfigurovat, pac uz se neprodava 1,4TSI a 1,5 s PPF este ne, takze proto... pul roku cekacka na novy auto do vyroby byla urcite bezna jeste pred pul rokem... realne nam rikali 3 - 4 mesice, podle barvy a vybavy...

tptlk
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od anti_bot »

winsblack píše:Ahoj všem chci se zeptat máme objednáného nového tourana 1,4 TSI od půlky března a nyní po 2 měsících mi importer není schopen stále sdělit kdy jej cca budeme mít. Při pohledu do konfigurátoru jsem ted mírně znervozněl , že nejde touran konfigurovat v benzinových verzích ale pouze v dieslech. Můžete mi prosím někdo říct jakdál ? Kolik je cca čekačka atd. Musím svého stávajícícho Tourana prodat , ale nechci zase moc brzo protože mi bude hrozit ježdění do práce manželčiným Smartem :oú
My objednávali 1,4 TSI DSG v půlce února a zaplánováno bylo až cca po 3 měsících. Příští týden už by mělo být auto v ČR, předání počítám cca v půlce června, čili 4 měsíce od objednání (zaplacení zálohy, chceš-li).
Mělo by to trvat tak dlouho právě kvůli přechodu z 1,4TSI na 1,5TSI, což vyvolalo nadměrný zájem o 1,4 ...

Takže buď v klidu, neměl by ses ani trefit do celozávodky... :good:
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od winsblack »

Díky Antibote za kloudnou odpověd. V pondělí jsem si zašel vypít kávičku k dealerovi a výroba je naplánována na 30 týden ale ještě není potvrzená. Myslím , že nějaký prodloužený víkend na podzim hravě odjedeme. PS: Co ta kombinace 1,4 tsi a dsg. Od převodovkaře nic moc pozitiva na 7 kvalt suchý kdy nad tím pouvažuji ani sem s tím nejele. 1,4 znám z kamošovy octavie a dsg sem zkoušel v karoqu s 1,5 tsi protože zrovna neměli nic podobného v touranu. Už se fakticky těším výbava bude solidní taková zvláštní nic moc asistenti za to doplnková skoro celá.

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od anti_bot »

To mě dealer prekvapil v utery telefonatem, ze ve stredu je auto u nej :yahoo:
Takze v patek jsem auto vyzvedl a musim rict, ze prvni dojmy z kombinace 1,4 TSI (110kW) a DSG jsou nad ocekavani. Prechazeli jsme z 1,4 TSI (92 kW, 6manual) v G7 Variant a tohle je o poznani zivejsi. A ikdyz "zajizdim" a na plyn slapu z lehka, tak to jede luxusne a to nemluvim o prepnuti rezimu na sport, to je odezva na plyn neskutecna.
DSGcko mi prijde ze funguje paradne...procital jsem spoustu diskuzi a kazdy ma jine zkusenosti, tak doufam, ze se nas budou drzet jen ty pozitivni :drinks:
Tak preju brzke vyrobeni a pak dlouhe uzivani :thanks:

Ja uzivam tohodle mazlika...
Přílohy
IMG_1832.JPG
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od CentriFUGA »

A teď do mě - auto pěkné, jen vydrží 1,4TSi také 285.000km co má můj superb ? (o 360 na starém passatu nemluvím, to byly ještě držáky)

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od anti_bot »

Proč do tebe, každý má svůj názor... :drinks:
Kolik ten motor vydrží, upřímně nevím, ale nepředpokládám, že v té době (nájezd co popisuješ) ho ještě budeme mít.

Záruku máme 5let/100 000km, a to je ještě hodně daleko :)
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od winsblack »

Ahoj tak to by bylo nemile prekvapeni pro mě telefon že na konci tydne si mohu vyzvednout auto. Počítám totiž s penězi za prodej stávajícího tourana. Jinak celkem se už těším asistenti krom těch v highlinu základních nic za to jsem tiskl panoramu než. Topení vyhr. Volant easy open el 5 dvere barva bezova metla. Co se tyce nájezdu tak záruku máme 5 let a 120 km pak se proda aby nebyl ještě tak velký propad ceny

a.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od CentriFUGA »

No počítej, že prodej auta, pokud na něj někoho nemáš už, že cca měsíc trvá, jde teda o to jestli budeš prodávat pod cenou, za běžnou cenu nebo předraženě, každopádně prodej nějakou dobu vždy trvá a musí s tím člověk počítat, pokud ty peníze potřebuješ na doplacení.

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od anti_bot »

winsblack píše:Ahoj tak to by bylo nemile prekvapeni pro mě telefon že na konci tydne si mohu vyzvednout auto. Počítám totiž s penězi za prodej stávajícího tourana. Jinak celkem se už těším asistenti krom těch v highlinu základních nic za to jsem tiskl panoramu než. Topení vyhr. Volant easy open el 5 dvere barva bezova metla. Co se tyce nájezdu tak záruku máme 5 let a 120 km pak se proda aby nebyl ještě tak velký propad ceny

a.
Jestli jsi objednával měsíc po mně, máš ještě 2 týdny čas :D
My prodali v DasWelt Auto, kde nám nabídli super cenu za odkup, tak jsme jej pustili cca měsíc před převzetím Tourana. Řešili jsme tedy spíš opačný problém...kde si půjčit auto na přechodnou dobu... :fool:

U asistentů jsme měli jasno - některé odzkoušené z G7 ( vyhřívaný volant, masážní sedadlo, blind spot, kamera, park assist ) byly jasné, no a pak jsme si na doporučení nechali dát line assist s traffick jam assist, které jsou v kombinaci s ACC a DSG neskutečné, easy open oceňuje žena a já jsem nejvíc nadšený z dynamic light assist, který v noci funguje neskutečně.

To ale musí člověk zažít, jinak jsou pro něj opravdu zbytečné - jako i pro mě než jsem k nim pričichnul... :drinks:
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Touran - dostupnost konfigurátor.

Příspěvek od CentriFUGA »

Jaký je ten vyhřívaný volant ? Já totiž nekupuji nová auta, jen ojetiny, ale mám u stávajícího superba II webasto a bohužel u dalšího auta se ho budu muset vzdát jelikož SIII ani passat B8 je tak často nemají - je to super věc,ale u ojetiny si to bohužel nevyberu a tak jako alternativa jsou samozřejmě vyhřívaná sedadla, což je dnes již standard + eventuálně vyhřívaný volant - hřeje to nějak příjemně ?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“