VW Touran 1,6FSI

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

VWPetaCiza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.12.2009 18:10

VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od VWPetaCiza »

Zdravim kluci,

chci se zeptat ma nekdo zkusenost VW Touran s motorem 1.6FSI, zda je spohlelivy, jaka je dlouhodoba spotreba, co vykon tohoto auta atd..
Na co se ma davat pozor pri koupi.

Diky za radu a odpoved.

VWPetaCiza

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od jarod78 »

Ty by si chcel ktory?102 alebo 115-konovy.Poznam jedneho co ma ten silnejsi a v spolahlivosti nie je mu co vycitat.Vo vykone je to uz horsie ,nalozeny s piatimy ludmi zabudni na predbiehanie kamionov do kopca a spotreba je tych 10 l v priemere.Na ten slabsi zabudni tam motor zapasi s vlatnou vahou vozidla.To uz radsej nejakeho so slabsou vybavou ,ale TSi.

kvakee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.11.2008 10:43

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od kvakee »

Nevím, kde jsi vzal tyto informace, ale mimo jiné máme Tourana 1.6 FSI 85KW s automatem DSG. Co se týká spolelivosti tak 1A, spotřeba kolem 7-8L a výkon plně dostačující, akcelerace lepší jak nějaké TDI (bez urážky pro majitele TDIček)

Uživatelský avatar
Jerry.Touran2004
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.11.2008 19:15
Bydliště: Praha

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od Jerry.Touran2004 »

kvakee píše:Nevím, kde jsi vzal tyto informace, ale mimo jiné máme Tourana 1.6 FSI 85KW s automatem DSG. Co se týká spolelivosti tak 1A, spotřeba kolem 7-8L a výkon plně dostačující, akcelerace lepší jak nějaké TDI (bez urážky pro majitele TDIček)
s tou akcelerací bych nesouhlasil, myslim, že by ti každý TDIčko (od 1,9) napráskalo, že by si se nestačil divit... Alespoň můj názor a zkušenosti .. 8O

Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od onakvee »

Jerry.Touran2004 píše:
kvakee píše:Nevím, kde jsi vzal tyto informace, ale mimo jiné máme Tourana 1.6 FSI 85KW s automatem DSG. Co se týká spolelivosti tak 1A, spotřeba kolem 7-8L a výkon plně dostačující, akcelerace lepší jak nějaké TDI (bez urážky pro majitele TDIček)
s tou akcelerací bych nesouhlasil, myslim, že by ti každý TDIčko (od 1,9) napráskalo, že by si se nestačil divit... Alespoň můj názor a zkušenosti .. 8O
Ja som tiez toho nazoru aj ked je to ta 85kW verzia...tak ten krutak TDI-cka (77kW)je predsa len o niecom inom (155Nm a 250Nm.... :gey: )TDI asi este neodskusal...

kvakee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.11.2008 10:43

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od kvakee »

Ale ale pánové, nechtěl jsem rozpoutat slovní přestřelku, ale měli by jste si alespoň přečíst nějakou recenzi o automatu DSG o jejích možnostech a způsobech jejího využití. Mimo to můžu srovnávat, jelikož jsem majitelem i Sharana 1.9 TDI 66KW, kterému s FSI napráskám a silnější verze TDIčka mi neujede (vlastní zkušenost) :wink:

Uživatelský avatar
Jerry.Touran2004
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.11.2008 19:15
Bydliště: Praha

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od Jerry.Touran2004 »

kvakee píše:Ale ale pánové, nechtěl jsem rozpoutat slovní přestřelku, ale měli by jste si alespoň přečíst nějakou recenzi o automatu DSG o jejích možnostech a způsobech jejího využití. Mimo to můžu srovnávat, jelikož jsem majitelem i Sharana 1.9 TDI 66KW, kterému s FSI napráskám a silnější verze TDIčka mi neujede (vlastní zkušenost) :wink:
Nechci se s tebou hádat, ale zkus se projet alespoň v sériový verzi 1.9 TDi 77 kw a uvidíš, že by ti i tahle seriovka napraskala.. 8) DSG je užitečný, ale taky těžší, náročnější na údržbu a provoz atd. Víš, vždycky to neni jenom o KW apod. A s Sharanem - nemůžeš srovnávat na akceleraci Sharana (kór starou 66 KW) a Tourana ... Prostě nafta je nafta 8) 8)

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od Pilotek »

Nemusi to byt take jednoznacne. Benzin sa da vytocit do vyssich otacok - menej krat potrebuje preradit a tam moze TDI PD 74-77kW (sprevodovane "lahko" aby utiahlo 7 ludi) trosku stratit.

Teda ak hovorime o tom napraskani. Podla mna to bude viac-menej vyrovnane.

kvakee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.11.2008 10:43

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od kvakee »

amen pravím ti. Je vidět, že znáš možnosti dieselu a benzínu :ura1:

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od T150 »

stačí se mrknout na stránky volkswagenu a je v tom jasno hnedka

i motor 1.6 s 75 KW má o 0,3 s lepší zrychlení než 1.9 TDI 77Kw, takže ta silnější 1.6 na tom bude ještě líp, navíc DSG převodovka zrachluje rychleji všeobecně o cca 0.2 sekundy než manuál
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od Rudi »

to jo, ale jakmile ho trochu naložíš, váhy se honem rychle otočej :D
Obrázek
dObRi dEN!

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od T150 »

jaký váhy?
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od alesino »

:arrow: T150 vždyť je to snad jasné ... myslel tyto :daz:

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od T150 »

tos to rozsek :drv: :mrgreen:
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

VWPetaCiza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.12.2009 18:10

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od VWPetaCiza »

Tak jsem se rozhodl, ze bych si vzal 1,9TDI a porad nevim zda VW Touran nebo Skoda Octavia II, na netu jsem nasel Skodu Octaviu II Elegance 2,0TDI za dobre penize. Podivejte se a pak mi napiste co na to rikate.


http://www.jelinekholding.cz/index-baz. ... az-vozidla" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“