VW Touran 1,6FSI

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od jarod78 »

Hlavne si rozmysli na co to auto budes potrebovat,lebo Touran a Octavia nie su celkom tie iste auta :wink:

VWPetaCiza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.12.2009 18:10

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od VWPetaCiza »

jarod78 píše:Hlavne si rozmysli na co to auto budes potrebovat,lebo Touran a Octavia nie su celkom tie iste auta :wink:
cekame druheho prirustka a z nas uz bude rodinka, jezdime k babicce, do brna, a na navstevy po cele CR, pro nas je dulezity kufr a pohodli

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
nejsem zaujatý , ale z mého pohledu je Touran volba ... rodinné pohodlné auto ... a kufr na kočárek :lol:
někteří mohou argumentovat objem kufru , ale i tak ... po 1100 km jízdy z hor z Itáílie jsem vystoupil a pohoda ...
Octavia II má na můj vkus úzké sedáky a to mohu porovnat se svým otcem co ji má ...
Do Tourana jsem sedl a super posez v OII jsem si nějak nemohl zvyknout ohledně pohodlí ...
Ale je to věc názoru ...

VWPetaCiza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.12.2009 18:10

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od VWPetaCiza »

alesino píše:ahoj ...
nejsem zaujatý , ale z mého pohledu je Touran volba ... rodinné pohodlné auto ... a kufr na kočárek :lol:
někteří mohou argumentovat objem kufru , ale i tak ... po 1100 km jízdy z hor z Itáílie jsem vystoupil a pohoda ...
Octavia II má na můj vkus úzké sedáky a to mohu porovnat se svým otcem co ji má ...
Do Tourana jsem sedl a super posez v OII jsem si nějak nemohl zvyknout ohledně pohodlí ...
Ale je to věc názoru ...
Ahoj a diky za zpravu, sel bych do Tourana, ted mam Golfa III a su spokojenej ale uz je to male auticko pro rodinu. Ty mas Tourana akoupil jsi tady v cr nebo to mas z dovozu? kde se da koupit za slusne penize. Diky

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od alesino »

kupoval jsem jej z Německa v roce 2008 ... vybral jsem si jej na mobile.de , kámoš mi to vše obvolal a dovezl do ČR , postavil na SPZ ...

Jinak tipy na koupi , ceny ap. jsou tady na foru ...

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=155&t=61267" onclick="window.open(this.href);return false;

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od koto99 »

Tourana 1,6 FSI by som si už nikdy nekúpil. mal som ten 115 koňový motor a nedal som sa predajcom prehovoriť na diesel a dodnes ľutujem. Našťastie sa mi ho podarilo predať, ale mal som ho len necelé dva roky. Nepozorne som si prečítal technické údaje a tiež som si hovoril, že akcelerácia je postačujúca - ale len z 0-100 km/hod. V pružnosti motora, čo je praktickejší parameter pre využitie v premávke to už bolo podstane slabšie. Auto som využíval hlavne služobne na dlhšie jazdy a tam sa tento motor vôbec nehodil. Hlavne jeho 3,5l olejová náplň a Lolg life servis nešli dokopy a tak po za 1,5 roka ma čakala generálka motora - našťastie v záruke (olejové čerpadlo, hlava, krúžky, nejaké ložiská....).
Inak jazdné vlastnosti perfektné, spotreba dlhodobá tak 8,5 - 9 l/km. V podstate ako auor je to perfektné, ale 1,6 FSI nee. Skôr 2,0 FSI - porovnateľná spotreba a vyšší výkon, alebo TDI. Ak to potrebuješ len na nákupy a sem tam na dovolenku, určite by som zvolil radšej ten 2,0 FSI. Sú lacnejšie.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: VW Touran 1,6FSI

Příspěvek od jarod78 »

8)
Přílohy
To uz radsej toto 1.8T 180 cv ako 1.6L
To uz radsej toto 1.8T 180 cv ako 1.6L
od znacky ktoru vsetci velmi dobre pozname
od znacky ktoru vsetci velmi dobre pozname

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“