DOJEZD - PC hlásí 0 km

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

DOJEZD - PC hlásí 0 km

Příspěvek od jarod78 »

Ahoj vsetkym,vcera som mal na palubaku dojazd 0 km a este som na tom presiel 20 km viac.Zaujimalo by ma, ci uz som siel naozaj na poslednej kvapke ,alebo by som este presiel nejaky ten km naviac.Mate nejake skusenosti s dojazdom 0 km? Majte sa

Uživatelský avatar
jenki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.06.2009 13:38
Bydliště: KE - SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od jenki »

Ja mam passat 3C, ale predpokladam ze pocitace su priblizne rovnake.
Myslim ze dojazd sa ti vypocitava na zaklade predchadzajucej spotreby (neviem za kolko km dozadu). Mne sa stalo minuly tyzden nasledovne. Dlho dozadu som jazdil len po meste, cize som mal vysoku spotrebu. Natankoval som plnu nadrz a pisalo mi dojazd 800km.
S plnou som sa vydal na cesstu KE-BA. Po prejdeni 200km niekde okolo Zvolena som mal este stale na pocitaci dojazd 820km. Cize si to prepocitaval podla spotreby.

Cize ty si mozno mal vysoku spotrebu, ak by si v takej pokracoval, tak mas dojazd 0km, ale tym ze si zacal jazdit asi setrnejsie, tak v podstate si este nieco presiel...ale osobne by som sa na tie cisla nespoliehal a necakal na dojazd 10km a vtedy tankoval....

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od T150 »

no to má možná něco do sebe co píše jenki. .........ale: jednou sem četl jak testovali ruzný značky aut jakej maj dojezd když ti pc začne ukazovat dojez 0 km a u VW to bylo obecně kolem 60 kilásků ......takže asi tak .....ale nezkoušel jsem to :-)
ale je fakt že už jsem s nulou taky párkrát jel tak těch 5-10 kilásků a dojel vždy k pumpě
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od jarod78 »

T150 píše: když ti pc začne ukazovat dojez 0 km a u VW to bylo obecně kolem 60 kilásků
Takze to bude pravda,lebo som sa docital ,ze dvaja touranisti,jeden na tourane 1 druhy na tourane po facelifte, ked im na PC ukazovalo dojazd 0 vypustili zvysok nafty z nadrze a jeden vypustil 5.5 l a druhy 6 l.To sa uz museli k-k-tsky nudit ked sa uz dali do takejto prace. :roll:
Naposledy upravil(a) jarod78 dne 20.01.2010 17:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od pitukes »

Ja uz ked svieti rezerva hladam hned pumpu. Raz sa mi to zavzdusnilo a trvalo to dost dlho kym to nabehlo do normalu. Motor klepal, dymil, isiel na tri valce.... Nechcel by som taky cas ostat visiel. Na benzine dolejes stavu a ides, ale tu nie.

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od Tauič »

podle mě to musí ten dojezd počítat z aktuální průměrné spotřeby. Určitě né z dlouhodobé nebo nějaké předešlé. To by pak ta funkce neměla smysl přeci, kdyby ukazovala dojezd z nějaké předešlé spotřeby. Nějaké odchylky tam budou, ale určitě to bude reálné. Ale to je můj názor - lajka.
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od T150 »

Tauič píše:podle mě to musí ten dojezd počítat z aktuální průměrné spotřeby. Určitě né z dlouhodobé nebo nějaké předešlé. To by pak ta funkce neměla smysl přeci, kdyby ukazovala dojezd z nějaké předešlé spotřeby. Nějaké odchylky tam budou, ale určitě to bude reálné. Ale to je můj názor - lajka.
tak se jmenoval ten první pes ve vesmíru ne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od Tauič »

chudák pejsek. Kde mu je asi konec :lol:
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 614
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od lecram »

skutocne nechapem co riesite v dnesnej dobe ked mas pumpu kazdych 100 m jazdis na doraz? Vsak ked idem aj na dlhsiu streku nad 1000 km si vezmem minimalne 5 l bandasku s naftou, ked pre nic ine tak co ak ostanes visiet v kolone, alebo z dakeho dôvodu mimo dosahu pumpy na 100 €-rovku este ziadne auto nejazdi

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od jarod78 »

5l bandasku to akoze vozis?Ja mam problem nalozit handry mojich 2 dcer a mojej zeny na 1 mesiac dovolenky ,nieto ze este bandasku.Nejazdim na doraz ,ale 1-2 krat sa mi uz stalo ze som bol na nule ,bola polnoc a bol som v nejakej zasranej Andaluzii.Clovek aspon vie co moze cakat. :wink:

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 614
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od lecram »

no vidis a prave preto tu bandasku vozim no i tak sudny clovek vzdy vie kedy sa blizi ta tzv.posledna pumpa a dnes sa Ti naozaj nemôze stat,ze by mali zatvorene,alebo preberaju tovar ako dakedy ked bolo na Bratislavu zo pät nonstop pump,ale verim ze su medzi nami aj takito sialenci ale to su skor daky Rumuni, joj a to mi chces nahovorit, ze v tourane nenajdes miesto na bandu?

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od jarod78 »

Ked idem na dovolenku tak miesto na bandasku nemam.Ja som nemal nikdy problem s natankovanim v meste ,mne sa to stalo, ked som bol na niekde na konci sveta, kde je niekedy naozaj tazke najst nejaku benzinku. :evil: Napriklad vo Francii(okrem dialnic), nie su otvorene pumpy 24/24 ako na SK,tu ich velku vacsinu zatvaraju o 22h.A ak nemas kreditku tak nenatankujes a to nie vsetky funguju na kreditove karty.

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od pan tovarnik »

kámoš dycky říkával nádrž nikdy nedojíždět až na nulu jelikož je na dně nádrže bordel a jde to zbytečně do sejtka. Tak nevim.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od ROBIINU »

Tauič píše:podle mě to musí ten dojezd počítat z aktuální průměrné spotřeby. Určitě né z dlouhodobé nebo nějaké předešlé. To by pak ta funkce neměla smysl přeci, kdyby ukazovala dojezd z nějaké předešlé spotřeby. Nějaké odchylky tam budou, ale určitě to bude reálné. Ale to je můj názor - lajka.
Souhlasím s Tauičem. Teď jsem měl dojezd 40 KM a spotřebu 6,7. Když mi spotřeba padla 5,7 tak mi to ukázalo dojezd 50Km. Schválně to zkuste, je to tak :mrgreen:
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojazd 0 km

Příspěvek od Rudi »

jak už tu někdo psal, dojezd i po 0km je stále kolem 60-100km, sám jsem na to ujel asi 30km a furt to jelo dál a dál...takže ta rezerva tam je
Obrázek
dObRi dEN!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“