ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od cada12 »

Potrebuji nechat zapsat alu kola do velkeho TPumi nekdo?
Nebo Typovy list.
Diky

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Typovy list

Příspěvek od cada12 »

Staci mi pujcit ten TL a ja ho vratim, pustim i nejakou kacku treba dejme tomu do 1000kč,-
Chci typovy list na Tourana a na kola 8x17 et35 s pneu 225/45 r17
Chci mit kola legalne,vim ze vw dava na tourana 17,ale nepise je do vsech verzi Tourana do velkeho TP.
Diky

BodlakD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.01.2010 16:02
Bydliště: Baška
Kontaktovat uživatele:

Re: Typovy list

Příspěvek od BodlakD »

cada12 píše:Staci mi pujcit ten TL a ja ho vratim, pustim i nejakou kacku treba dejme tomu do 1000kč,-
Chci typovy list na Tourana a na kola 8x17 et35 s pneu 225/45 r17
Chci mit kola legalne,vim ze vw dava na tourana 17,ale nepise je do vsech verzi Tourana do velkeho TP.
Diky
Kurňa, tak to samé bych potřeboval. Chci si koupit 17ky a mít je legálně :-D

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od lipa »

17 tam mám už z výroby.Takže i v TP. V předu 6.5J x 17" a vzadu 8J x 17" origo z výroby. 8O :lol:
TL jsem k tomu nedostal. Pouze Certifikát Conformity - COC, ale origo si nechali na evidenci. :|
Mám pouze kopii. :)

Uživatelský avatar
drasni
Závodník
Závodník
Příspěvky: 666
Registrován: 27.06.2008 07:44
Bydliště: WHITE CASTLE

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od drasni »

Tak, dnes jsem byl přihlásit svého Tourana. :yahoo:
Na autě mám 17" ale nebily zapsaný. Dojel jsem na evidenčku, předložil TUV ohledně kol ( samozřejmě díky kontaktům ), kola zapsali jako nevyhovující, zajel jsem na úřad, předložil TUV + protokol z evidenčky a kola dopsali. Tudíž, mohu TUV poskytnout pro další zápis :wink:
EX: Audi A4 cabrio mit H&R sportfahrwerke + 19" bentley felgen, Černá ležící plechovka s obrovským límcem :velo: + Audi A4 Avant 2.5 TDi V6 S-Line, Fiat, Škoda

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od Stepix »

mohl bys mi to posla oscanované?

3Bit88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.02.2011 19:25
Bydliště: Praha

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od 3Bit88 »

Zdravim. Co musim udělat pro to abych mohl zapsat do VTP větší kola? Teď můžu mít max 15''..:( CHtěl bych aspoň 16''.. Nějaký nápad jak na to..? Díky:)
VW Golf III 1,6

Uživatelský avatar
charvi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 26.01.2011 16:40
Bydliště: Sokolov

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od charvi »

Nápad? Přečti si ty příspěvky před tebou :laugh:
VW Tiguan 2,0 TDI DSG 4moion 103kW Sport & Style 2012
předtím
Touran 1,6 FSI 85kw, 2003, 7 míst

Uživatelský avatar
kombajnek
Člen klubu
Příspěvky: 197
Registrován: 30.06.2009 23:03
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od kombajnek »

Tady máte link na TUV kol BBS tak kdyby vám to k něčemu bylo....... http://www.bbs.com/en/service/certifica ... chive.html

Mám to přímo od BBS Germany jelikož český distributor mi to nechtěl dát :sorry:

Bořeček
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.04.2011 20:02

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od Bořeček »

kombajnek píše:Tady máte link na TUV kol BBS tak kdyby vám to k něčemu bylo....... http://www.bbs.com/en/service/certifica ... chive.html

Mám to přímo od BBS Germany jelikož český distributor mi to nechtěl dát :sorry:

Zdravím,
potřebuji zapsat do TP rozměr 225/45 R17. Stáhl jsem TUV na kola, které mám. To je něco jako typový list nebo je to dokonce on?? Příští měsíc mám jít na technickou. Stačí, když mi toto potvrdí technik typu "K" a pak mi to zapíší na úřadě? Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
kombajnek
Člen klubu
Příspěvky: 197
Registrován: 30.06.2009 23:03
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od kombajnek »

Bořeček píše:
kombajnek píše:Tady máte link na TUV kol BBS tak kdyby vám to k něčemu bylo....... http://www.bbs.com/en/service/certifica ... chive.html

Mám to přímo od BBS Germany jelikož český distributor mi to nechtěl dát :sorry:

Zdravím,
potřebuji zapsat do TP rozměr 225/45 R17. Stáhl jsem TUV na kola, které mám. To je něco jako typový list nebo je to dokonce on?? Příští měsíc mám jít na technickou. Stačí, když mi toto potvrdí technik typu "K" a pak mi to zapíší na úřadě? Děkuji za odpověď

Jj je to tak já jsem byl na úřadě a tam mi řekl že to TUV nepřime jelikož to není origo...a tak jak jsem psal do BBS tak jim pak příjdu ukázat i ty maily a schálně co oni na to.

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od cada12 »

Já jsem to vyřešil tak, že mi prodejna kde jsem kola koupil zaslala TÜV, který ale bohužel nestačí.
Potřebují Typový list ve kterém je uvedeno číslo KBA které je na disku z prední strany.
S tímto typovým listem a překladem v češtině TÜV zajedeš na stk už s namontovanýma kolama a on se mrkne jestli je vše ok jestli to neleze apod.
Samozřejmě že v každém TÜV je napsáno že vozidlo musí mít sportovnípodvozek a pokud kola jsou ve větším úhlu jako x° směrem k blatníku tak musí být vozidlo dokonce osazeno zástěrkami....ale to jsou blbosti na které jen technik upozorní ale nebere v potaz.
Technik tedy potvrdí, oštempluje a jdeš na dopravku a tam ti to po předložení dopíšou...

Uživatelský avatar
MisHaGTI
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1212
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od MisHaGTI »

Zdravím kluci,
taky jsem teď už podruhý řešil zápis kol (sice na mojí G3, ale to nehraje roli), cca před 3mi lety mi zapsali kola 7.5x16 jenom na základě Německýho TÜV Teilegutachten, jenže legislativa se změnila a dneska je pro zápis nutnost mít typový list + dodatek v podobě TÜVka.

Problém je v tom, že ty TL dneska vystavuje jenom Alcar k nově prodaným kolům a já sem koupil RH ZW1 v 8x17" ET 35. Sehnal jsem si typovej list na stejnej rozměr kol (ale pro kola Dotz Mugello) přímo pro moje auto a pak už stačilo jenom sehnat razítko od prodejce a technika typu K na STK a za 50,- mi to na úřadě zapsali :wink:

Tohle je dneska jedinná cesta jak to legálně dostat do TP (když nepočítám možnost zápisu na základě prověření ve zkušebně Dekra Praha)
Naposledy upravil(a) MisHaGTI dne 22.02.2012 15:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MisHaGTI
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1212
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od MisHaGTI »

kombajnek píše:Tady máte link na TUV kol BBS tak kdyby vám to k něčemu bylo....... http://www.bbs.com/en/service/certifica ... chive.html

Mám to přímo od BBS Germany jelikož český distributor mi to nechtěl dát :sorry:


Zdravím,
potřebuji zapsat do TP rozměr 225/45 R17. Stáhl jsem TUV na kola, které mám. To je něco jako typový list nebo je to dokonce on?? Příští měsíc mám jít na technickou. Stačí, když mi toto potvrdí technik typu "K" a pak mi to zapíší na úřadě? Děkuji za odpověď


Jj je to tak já jsem byl na úřadě a tam mi řekl že to TUV nepřime jelikož to není origo...a tak jak jsem psal do BBS tak jim pak příjdu ukázat i ty maily a schálně co oni na to.
S TÜVkem už to bohužel dneska neprojde, viz. to co jsem psal o pár řádku výš, je potřeba český typový list vydaný akreditovaným dovozcem :? ... jinak tady je celý znění toho, jak zapsat kola do TP :wink: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm

Uživatelský avatar
GARGY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.01.2012 10:52
Bydliště: Plzen(CZ)/Haiger(DE)

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od GARGY »

Ja mam v tp zapsaný 18ky ale papír k nim nemam jsou tam daný z výroby.Každopádně to očividně jde.
Foto a video z Rally. http://www.dudadesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“