Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
hasicarna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.04.2009 13:44

Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od hasicarna »

Přešel jsem z Octavie II Facelit na Tourana 7 míst 2014. Pár postřehů:

Octavia – při delším podržení zamykacího tlačítka na dálkovém ovládání se mi u Octavie sklopily elektrická zrcátka ke karoserii. U Tourana to jde bohužel jen tlačítkem zevnitř :-(

Touran – při vypnutí zapalování při současném použití stěračů mi stěrače vždy zajedou dolů pod víko motoru. U Octavie se mi zastavily na okně a mohl jsem pod stěrače v zimě zastrčit papír a neměl jsem ráno okna zamrzlá.
U Tourana vymýšlím jak a co pod stěrače dát :-( Nemámtotiž vyhřívané přední oko.

Octavia měla v kufru háčky na zavěšení tašky. U Tourana nejsou - taková praktická prkotina….

Octavia při stmívání reostatu stmívala i displej radia… u Tourana to tak bohužel není. Displej musíš případně ztlumit v MENU rádia… což je za jízdy dost nepraktické.

Octavia měla zásuvku zapalovače stále pod napětím. Touran – po vypnutí klíčku se všechny zásuvky vypnou. Takže nedobíjíš mobil a ani ti nejde lednička. Myslím, že toto bezpečnostní opatření není moc uživatelsky příjemné.

Denní svícení nejde u Tourana v MAXIDTU vypnout. V Octavii to šlo. Negativum na tom vidím v tom, že když v zimě někde na někoho (něco) čekáte a chcete si přitopit, tak se při zapnutí klíčku vždy denní svícení rozsvítí a je jasné, že v autě někdo je a něco se tam děje :-(

Touran má skvělou panoramatickou střechu..to se musí nechat!

Uživatelský avatar
radekrat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.03.2009 16:29
Bydliště: Brno

Příspěvek od radekrat »

Co velikost kufru a podvozek. Je to srovnatelný?

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od Chozin »

:arrow: Přesunuto do správného topicu

Mám sice jen Téčko rv 2003, ale musím oponovat :!: Nechci se nikoho dotknout, ale možná jsi měl zůstat u octy, popřípadě nejdřív porovnat a poté pořídit :idea:

:arrow: Octavia – při delším podržení zamykacího tlačítka na dálkovém ovládání se mi u Octavie sklopily elektrická zrcátka ke karoserii. U Tourana to jde bohužel jen tlačítkem zevnitř :-(
:arrow: zkusit nakodovat, již se to tu řešilo :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2873108#p2873108" onclick="window.open(this.href);return false;

:arrow: Touran – při vypnutí zapalování při současném použití stěračů mi stěrače vždy zajedou dolů pod víko motoru. U Octavie se mi zastavily na okně a mohl jsem pod stěrače v zimě zastrčit papír a neměl jsem ráno okna zamrzlá.
:arrow: u mého to funguje, ale mám asynchronní 2003 :mrgreen:, vypnu zapalování a zapnu stěrače a zůstanou v poloze u A sloupku
U Tourana vymýšlím jak a co pod stěrače dát :-( Nemámtotiž vyhřívané přední oko.

Octavia měla v kufru háčky na zavěšení tašky. U Tourana nejsou - taková praktická prkotina….
:arrow: mám sice jen jeden ale stačí :mrgreen:

Octavia při stmívání reostatu stmívala i displej radia… u Tourana to tak bohužel není. Displej musíš případně ztlumit v MENU rádia… což je za jízdy dost nepraktické.
:arrow: u 2003 to jde

Octavia měla zásuvku zapalovače stále pod napětím. Touran – po vypnutí klíčku se všechny zásuvky vypnou. Takže nedobíjíš mobil a ani ti nejde lednička. Myslím, že toto bezpečnostní opatření není moc uživatelsky příjemné.
:arrow: mám pod radiem a funguje bez problémů

Denní svícení nejde u Tourana v MAXIDTU vypnout. V Octavii to šlo. Negativum na tom vidím v tom, že když v zimě někde na někoho (něco) čekáte a chcete si přitopit, tak se při zapnutí klíčku vždy denní svícení rozsvítí a je jasné, že v autě někdo je a něco se tam děje :-(
:arrow: zkusit nakodovat mám nakódováno SKANDINÁVIE a při zatažené ruční brzdě denní svícení zhasne

Touran má skvělou panoramatickou střechu..to se musí nechat!

Možná jen můj názor postřeh, nedělám do toho, to nám musí povědět někdo fundovaný Tornado1, vwman, ale myslím si pokud jde spouty věcí nakódovat na starší model, mělo by to jít i na 2014. :thanks: :thanks:

hasicarna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.04.2009 13:44

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od hasicarna »

Diky Moderatorovi za odpovedi..... Az pojedu k elektrikari ohledne alarmu... zkusim se ho poptat za-li mi zrcátka a denní sviceni v ridici jednotce upravi.

Ohledne dotazu: VWmaniak-jizdni vlastnosti celkem OK. Ještě to moc nehonim..a je zima..tak se ucim a jezdim pozvolna. Kazdopadne jsem spokojen.... Nevyhodu pocituji na vykvalt z kopce, kdy Octavia po D1 upalovala pekne. Zatímco Touran diky většímu odporu vzduchu jede znatelne "ztezka". Bude to tuty znat na spotrebe.
Ohledne kufru....mam 7m-imistnou verzi. Takze to je na kufru neg. znat :-( Kazdopadne při sklopenych sedadlech 6a7 je kufr super....staci. Ale při postavenych sedadlech 6a7 je kufr zoufaly. Max. na kancel. tasku, kabelku a bundu :-(. Ale s tim jsem poctal. Preferoval jsem 7mi mistnou verzi bez rezervy.
Co pocituji jako pozitivni je zatah motoru...103 kw - 2.OTDI. Zajizdim a zatah je i při zajizdeni znat....tesim se na jaro, az ho poradne protahnu....ale pockam az tak na 5.000km.

Ještě zminka o Bixnonech. Na tlumene sviti skvele..nataceni super a prisvit dalšího svetla do stran taky luxus. Ale dalkove svetla..., kdy se u bixenonu jen zvedna jakoby stinitko - to mi pripada méně ucinejsi, nežli jsem mel u Octavie další svetlo na dalkovy prisvit :-(
Ale uvudim...snad si zvyknu.

hasicarna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.04.2009 13:44

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od hasicarna »

Je tady nejak mrtvo ohledne novych TOURANU :-(
- upresnuji, ze jsem jiz poresil sterace. Když chete u nového TOURANU zastavit sterace kolmo na skle, musite nejprve vypnout zapalovani a pak jednou tuknout do packy steracu smerem dolu. Oni vyjedou a zastavi se kolmo...v tzv. servisni poloze.

Jinak mam spotřebu po 8.000km. u 2.0TDI - 103KW 5,5litru nafty. Motor je k tomuto autu dostacujici. Silny zatah a i na dalnicich ma v plnem obsazeni dost sil. Podvozek také kvituji. Je min. srovnatelný s OCTAVII II, kterou jsem doposud mel.

Fajn den VSEM!

Uživatelský avatar
radekrat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.03.2009 16:29
Bydliště: Brno

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od radekrat »

Cau, mam jeden dotaz na novyho Tourana. Jsem zatim stastny majitel a jezdi se paradne. Urcite pridam par postrehu.

Nechapu ale co znamena hlaska "Pozor na SAFE" kdyz vypnu motor. Nikde sem o tom nic nenasel .. nevite co to znamena?

hasicarna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.04.2009 13:44

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od hasicarna »

Ahoj - tady mas odpověď:

▪Varovné zařízení proti odcizení se aktivuje i při zamknutí vozidla s vyřazenou funkcí bezpečnostní pojistky. Hlídání vnitřního prostoru se ale neaktivuje.
▪O tom, že bude po zamknutí vozidla aktivována bezpečnostní pojistka, budete informováni hlášením CHECK DEADLOCK (RESPEKT_SAFELOCK) na displeji sdruženého panelu přístrojů. U vozidel vybavených informačním displejem se zobrazí hlášení Check SAFELOCK! Owner's manual! (Pozor na SAFE! Palubní kniha!).

Uživatelský avatar
radekrat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.03.2009 16:29
Bydliště: Brno

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od radekrat »

Popravde, z te odpovedi stale netusim co to je :-)

hasicarna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.04.2009 13:44

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od hasicarna »

Stále mi chybí v zavazadlovém prostoru u 7mi místné verze háčky na tašky. Stačilo by je mít vysouvací z boku....jenže tady u auta za 650tis. lítají tašky v kufru jak v totalitní Ladě 1200 :-( :-( Fakt jsem čekal trošku uživatelsky lepší komfort. Ale musím uznat, že zase další vychytávky to trošku zprůměrují :-)

Uživatelský avatar
score
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 14.11.2014 20:02
Bydliště: Furth im Wald (DE) Olomouc

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od score »

fakt tam nemáš v kufru jeden zasouvací háček vpravo? u mýho Tuřína (rok 2005) je sice jen jeden, ale je ;-) i když ho teda nepoužívám, v kufru mám spešl skládací textilní přepravku od BMW :-D a nákup vozím na zadním sedadle :-D
teda pokud nejezdíš furt plnej :-D
ScOrE & MuScHi jezděj f černočerným Tuřínu od Crossů

hasicarna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.04.2009 13:44

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od hasicarna »

Bohužel nemám :-(

Ale mam další zjisteni - když ted trosku zasněžilo, tak jsem byl nemile prekvapen tim, ze při otevreni kufru jsem mel na podlaze kufru snih. Sice ne moc, ale proste zespoda mi ho tam vitr nejak nafoukal. No to jsou mi překvápka u takoveto kary..... brr

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Touran 2010-2014 - Zkušenosti-postřehy

Příspěvek od Peťas »

A že máš taky mokré dveře a možná i sedačku, když otevřeš dveře a prší?
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“