NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od CentriFUGA »

ad nejvyšší rychlost - v TP je nejvyšší konstrukční rychlost - každý auto které jsem zkoušel se dostalo přes - i náš starej passat měl 208 v TP a dle navi jel 211 a ještě by to možná šlo ...
takže podle toho se řídit nelze.

Prostě pneumatiky koupím takové, jaké tam mají být a nebo lepší (za to ti nikdo nic udělat nemůže) ... pojicajti to až tak neřeší, STK většinou taky ne a i co jsem měl zkušenost s pojišťovnou, koukli jen na rozměr, indexy nekontrolovali, ale vždy to byla škoda do cca 20.000,-Kč ... pokud by si způsobil nehodu za milion, tak myslím, že by to mohli zkoumat důsledněji ... a to za 300 ušetřený na gumě asi nestojí ne ? :-)

team_daddy: Počkej si na VTP, co tam budeš mít přesně uvedeno. Budeš tam mít určitě 2-3 různý rozměry a podle toho koupíš :-)

team_daddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.06.2015 17:13
Bydliště: Brno

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od team_daddy »

C_FUGA: já vím, že se dočkám, ale nudím se, chápeš....ještě 4 tejdny
Můj Touran II 1,4TSI Indium šedá --->http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=195&t=319310
Dříve: Škoda Forman, Škoda Octavia I 1,8T

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od CentriFUGA »

No jo, neuděláš nic :-)a to buď rád, že sis objednal "jen" tourana :-)

Co mám info, tak když si teď objednáš SUPERB III, tak budou v prosinci, takže tam už je objednací lhůta půl roku :-D

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od Devil67 »

team_daddy píše:Devil67: nechápu, nejsem v tom v rozporu?
to nebylo nic proti tobě, nebo někomu jinýmu. Jen jsem tam dal tvou citaci. Prostě i můj názor je, že si koupím s indexem vyšším, já osobně třeba "V" a vůbec nad tím nebudu přemýšlet... A i index hmotnosti beru vyšší, protože u pneu při vyšších rychlostech, na který se mi z Téčkama nedostanem sice, klesá index zatížení až na 85% původního. Vozím děti, miláčka a sebe, i když tady v Praze by člověk pro klid potřeboval tank...
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

TomZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 16.05.2016 20:34

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od TomZ »

Ahoj,
o Touranu hodne premyslim jako rodinem auto, kdy mi staci 5 mistna varianta. Nicmene se mi zda kufr pomerne melky a tak premyslim, ze bych misto rezervy mel jen sadu na lepeni a celou podlazku dal niz. Ze by vznikl schod mi nevadi. Tusi nekdo, zda to jde takto realizovat?
Vyndat rezervu asi problem neni, takze otazka zda tam je jeste neco jinyho, co se musi odstranit, aby to slo dat dolu.

team_daddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.06.2015 17:13
Bydliště: Brno

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od team_daddy »

Ahoj, tohle mi ukazoval prodejce. Jedna z polozek vybavy se totiz jmenuje Flexibilni podlaha kufru. Ptal sem se ho na to, tak jsme se divali na vystavenym Touranu. No a ta vlozka na rezervu jde vyndat a podlaha dat dolu. Cili odpoved na Tvou otazku je ANO. Muj nazor je ten, ze kufr je dost velky sam o sobe. Naopak absence rezervy mi zabranila objednat si 7mi mistnou verzi. Tot vsak uz jen muj subjektivni nazor.
Můj Touran II 1,4TSI Indium šedá --->http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=195&t=319310
Dříve: Škoda Forman, Škoda Octavia I 1,8T

TomZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 16.05.2016 20:34

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od TomZ »

Diky za info, to zni dobre. Sirka a delka kufru je vyborna na velikost auta. Vysku potrebuji kvuli tomu, abych dal podvozek kocaru a na to korbu, coz je v souctu asi 55 cm na vysku a vedle toho mohl dat zavazadla. Samozrejme to lze resit tim, ze clovek jezdi bez roletky... Asi to objednam i s rezervou a pak ji kdyztak vymontuji. Samozr. si pred nakupem overim, ze to lze tak udelat bez te polozky v konfiguratoru.

team_daddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.06.2015 17:13
Bydliště: Brno

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od team_daddy »

Byla to polozka ve vybave Highline. Nikoliv priplatkova. Nevim co chces brat Ty a jak je to v nizsich vybavach.
Můj Touran II 1,4TSI Indium šedá --->http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=195&t=319310
Dříve: Škoda Forman, Škoda Octavia I 1,8T

TomZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 16.05.2016 20:34

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od TomZ »

Ja chci 1.4tsi DSG Highline + senzory, kamera, easy open balik, vyhrivany sedacky, vyhrivane celni sklo a roletky do zadnich bocnich oken. Cca 705 cenikove.

team_daddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.06.2015 17:13
Bydliště: Brno

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od team_daddy »

Zase kdyz se nad tim zamyslim prakticky, ze hlubokou korbu jsme vozili asi do 9 mesicu nebo jak. No a nez objednas, pak pres 3 mesice dodani. Nevim jak mas velkyho prcka, ale abys to stihl vubec v Touranu vozit ☺
Můj Touran II 1,4TSI Indium šedá --->http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=195&t=319310
Dříve: Škoda Forman, Škoda Octavia I 1,8T

TomZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 16.05.2016 20:34

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od TomZ »

Beru to tak, ze az tu hloubku kufru nebudu potrebovat, tak muzu hodit rezervu zpet a podlahu vys. Tzn mi vyhovuje mit tu moznost to prizpusobit.

Jinak me pred mesicem rikali o dobe dodani 3m vc. letni dovolene v VW. Takze s temi 3m clovek musi pocitat. Na auto do vyroby to je celkem rychla dodaci lhuta.

team_daddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.06.2015 17:13
Bydliště: Brno

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od team_daddy »

Ale vlece se to ☺ I kdyz jen 3 mesice.
Můj Touran II 1,4TSI Indium šedá --->http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=195&t=319310
Dříve: Škoda Forman, Škoda Octavia I 1,8T

TomZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 16.05.2016 20:34

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od TomZ »

Ted se ceka uz cca 7 mesicu...grr :baseball:
Myslite, ze dava smysl si priplatit zaruku 5roku, nebo staci 4? Pujde o 1.4tsi dsg s led a dcc.
Mj prodejce tvrdi, ze adapt podvozek bezne 150-200k km bez vymeny tlumicu zvlada. Je to tak? Vymena je pak za 2x vic kak u normal tlumicu...
Dik

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od CentriFUGA »

Ta zaruka moc smysl nema, protoze kdyz si prctes na co vsechno se to NEvztahuje, tak tam jsou veci, ktere se nerozbiji. Druha vec je jestli plabujes mit auto tak dlouho a kolik za tu dobu najedes.
Ten podvozek tech 150 vydrzi, ano pak je 2x drazsi, ale asi to za to stoji. Klasickej podvozek taky vydrzi 200-250 tisic, tak ten rozdil v zivotnosti nevude velky.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: NEW TOURAN - Modelový rok 2015

Příspěvek od Mirco »

prodloužená záruka EA5, EA6.... EA8 se vztahuje na celý auto stejně jako klasická dvouletá :good: říkám všem - zaplaťte si 5let/150.000km ničemu to neublíží

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“