KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Losky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.04.2008 20:25

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od Losky »

CNG u nás je, ale jak ji znám, nebude s tím chtít jet do nákupáku až by uviděla ceduli, kde plynaři mají vjezd zakázán

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od CentriFUGA »

Jen se zeptám - potřebuje na ježdění do práce nutně tourana? Za 150 nekoupíš ani facelift tourana, tj. 2007, ale. koupíš třeba golfa V i VI 2009-10 ... To jen jestli nutné kupovat tourana...Sám jsem v březnu 2016 prodával za 140 rok 2004...A při přidání 30.000 jsem koupil octavku II facelift elegance rok 2010...To jen pro porovnání třeba...
Jinak motor 74/77kW je na to auto hodně slabý. Za 77kW má co dělat s octavkou která je o 300kg lehčí...

Losky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.04.2008 20:25

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od Losky »

Tak nutný to není, ale ráda by vyšší posez.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od CentriFUGA »

Jo, tak v tom případě ano :-) je pravda že vyšší posez byl u tourana dobrej, celkově to bylo dobrý auto, i když všude se dost dočteš že první touran a touareg nebyly zrovna povedený auta a i v testech německého ADACu vychází co do spolehlivosti dost vzadu ... ale já za 19 měsíců a 20.000km jsem s ním kromě vadného spojkového spínače /který je v hlavním spojkovém válci/ neměl, kromě běžné výměny oleje a filtrů ...

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od Mirco »

Losky píše:Tak nutný to není, ale ráda by vyšší posez.
vyšší posez je i v Golfu plus... :good:

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od CentriFUGA »

Mirco -> ale promiň - Touran jo, Golf sportsvan jo, ale golf plus je jedno z nejhnusnějších aut co VW za poslední dekádu udělalo :-D

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od Mirco »

pro ženskou na ježdění do práce s vyšším posezem fajn.... a dájí se sehnat hezky vybavené kousky za ty kačky :good:

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od nonaim »

CentriFUGA: Já vím, že tvůj názor asi nezměním, ale těch 74 resp. 77kW fakt není taková hrůza, jakou si představuješ. Já třeba nikdy v Touranovi dvoulitra neřídil, takže nevím, jak moc silnější je. Nicméně ta jednadevítka jezdí úplně v pohodě, když nemáš zrovna auto naložené po střechu. Nejezdím jak hovado, ale patřím mezi rychlejší řidiče a nikdy jsem neměl pocit, že by auto nejelo, když jsem potřeboval. Ten menší výkon člověk pozná jen v kopcích při naloženém autě a vyšších rychlostech.
Touran Východňár

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od kubisz »

taky sem klido za tech 77 kW... ve ctyrech na dovo i s rakvi a bez problemu se da drzet dalnicni limit... samozrejme pokud se clovek bavi o jizde nad limit, tak pak je to fakt slaby a hlavne spatne zprevodovany
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od CentriFUGA »

Neříkám že to je katastrofa, ale mám 77kW motor v octávce co sedlá manželka a prostě na dovolenou s tím jet - ano, ale klidně, když potřebuješ někde předjet trochu zrychla, tak tam ten výkon chybí ... jsem zvyklej na 125kW v SII a když přesednu do OII tak to dost silně poznám, protože za tím občas tahám vozík cca 400kg což je jako plně naložit na dovolenou s lidma tak vím, že to fakt není na závody, ale na klidnou jízdu ...

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od boboman7 »

Centri klídek, tie autá dokážu fungovať aj s tými kW :) Tiež som si veľmi rýchlo zvykol na 125kW a už mi je to aj málo a som rád, že tie kW má k dispozícii aj žena, keď občas neuvážene začne kdesi predbiehať, nikdy to skrátka nie je na škodu, na spotrebu kašlať. Každopádne máme v partii a v rodine ďalších 5 touranov a bez ohľadu na nenáročnosť ich šoférov jazdia dobre aj plne naložené. Len teda o dosť pomalšie reagujú na plyn :) Ak to chce za lacno a pre ženu, tak sa mu ľahšie bude zháňať základná najrozšírenejšia motorizácia. Ak to ale bude občas využívať aj on tak každý kW dobrý :mrgreen:

no a golf plus je hnus, to len na okraj :)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od CentriFUGA »

Boboman - já jsem v klidu :-) Jen říkám jak to je, každý to cítí jinak. Někomu stačí 1,2HTP 44kW fabie :-) a je spokojenej jak to pěkně jede ... neříkám, že to nedokáže fungovat s těmi kW a spotřeba 1,9 vs 2.0 - není to rozdíl. s octávkou 77kW já s mojí těžší nohou jedu za 5,1-5,2 nějakou delší trasu a se superbem jedu to stejné za 5,5 a to tam je DSG ... ale je fakt že manželka s octávkou dokáže jezdit courání do práce (10km tam 10 zpět) a okolo komína za 5,5 litru čemuž nerozumím :-)

no golf plus je opravdu hnus :-)

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od Mirco »

stejně staré Tourany taky nejsou zrovna krasavci :laugh:

k tomu výkonu - mam 74kW 4x4 a na nedostatek si nestěžuju :wink:

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od karlospv »

Losky píše:CNG u nás je, ale jak ji znám, nebude s tím chtít jet do nákupáku až by uviděla ceduli, kde plynaři mají vjezd zakázán
Pritom je to zcela zbytecny zakaz a navic jen v CR. Od 2016 musi povinne byt vsechny takove parkovani pristupne pro CNG.
Ja stim problem nikde nemel, stojim stim venku a nejak to neni problem ani pro manzelku.

Losky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.04.2008 20:25

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od Losky »

Doma jsme to dost řešili a chce benzín. A navíc by chtěla zpět zase Roomstera. Tak to nakonec nechám asi na ní. Já s tím jezdit stejně nebudu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“