KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Memphis.Vlk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.08.2016 12:37

Koupě Tourana

Příspěvek od Memphis.Vlk »

Zdravím Vás pánové a případné dámy. Očekáváme rodinu a rozhodli jsme se pro koupi novějšího a většího vozu.
Líbí se nám Touran. Víceméně jsme se již rozhodli a objednali z německa, ale protože pro něj pojedu i já, tak bych rád uvítal nějaké rady od Vás majitelů na co si dát pozor.
Jsme rozhodnutí pro 1,9TDI 77kw, 2007-2010 (tento model). Dočetl jsem se že by měl mít už DPF i Dvouhmotu. Třeba mi to
vyvrátíte. Nicméně nerad bych koupil nějaký vrak. Počítám že bude potřeba aby několik let sloužil (čím dělé tím lépe).
Ale doposud nemám dlouhodobé zkušenosti (ne žebych je neřídil, ale nevlastnil jsem je) ani VW ani diesel. Doteď Nissan 1,6 benzín (cca 10let bez větších investic) a rád bych aby to bylo víceméně podobné (pokud jde o investice :wink: )
Všem moc díky

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od kubisz »

ahoj, dvouhmotu mit bude urcite (pokud nekdo nemenil za jednohmotu), DPFko ma kod motoru BLS (nema BXE, BKC, BJB - berte to ale s rezervou, uplne znalec nejsem)

jinak nechat proverit ve VW a neco bude napsano i tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... start=1005" onclick="window.open(this.href);return false;
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Memphis.Vlk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.08.2016 12:37

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od Memphis.Vlk »

děkuji. jj pročítal jsem několik stránek z těch 68, ale většinou je tam jen hodně názorů ohledně toho jaký motor koupit, já jsem rozhodnutý. Jen potřebuji vědět např.: Když na volnoběh padají otáčky ruce pryč a nohy na ramena, nebo tak nějak podobně =)
To že si zjistím co nejvíce ohledně údajů, servisky, atd je jasné. Spíš jde o testovací jízdu samotnou na co se zaměrit.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od kubisz »

nebat se tomu poradne slapnout ;-) ale kazdy auto muze byt problem a ti, co to prodavaji vetsinu techdle poucek znaji a viditelne zavady auto mit nebude...celkem slusne zabira, kdyz se s prodejcem domluvite, ze auto vezmete do nejakeho autorizovaneho servisu (jak je to v DE, to netusim)...nekde sem cetl, ze je dobre se v nemecku vyhybat autum, co jsou oznacene pouze na export do zahranici, ale to uz fakt varim z vody a jsou tu spis jini odbornici...pokud fakt nevite, celkem dobry reference jsou na http://www.rakar.cz.." onclick="window.open(this.href);return false;.
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Memphis.Vlk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.08.2016 12:37

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od Memphis.Vlk »

díky prostuduji ještě to

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od kubisz »

celkem hodne se da zjistit pres diagnostiku po jizde, kdy nikdo nemohl prokazatelne vymazat chyby...ale taky se tam ukaze jen neco...pokud budete vybirat verzi s DPF, da se pres kabel zjistit stav zaplneni filtru popilkem a sazemi a posledni najete kilometry od regenerace, ze cehoz se pak da +- usoudit, v jakem je stavu...pres diag je taky dobre si zjistit hodnoty korekce vstriku
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj,
za prvé když nemáš takovéhle zkušenosti s nákupem auta, bych nelenil, dal někomu nějakou korunu, aby s tebou pro auto zajel a prohlídnul, sice taky nepozná třeba všechno, někdy se může stát že auto vypadá OK a po 2tisících km lehne třeba turbo ...

Ad dvouhmota, vypnout rádio, aby byl uplný klid a při zmáčknutí spojky nesmí být slyšet žádný hluk, pokud je načatá, ozývá se při mačkání spojky takovej těžko popsatelnej zvuk, ale prostě musí být klid při zmačknutí a vymačknutí spojky ...

Další věc - po otevření kapoty by motor měl lehoulince pohupovat vlivem toho že běží, pokud nějak moc skáče nebo se houpe opět to mimo jiné může být vadná dvouhmota ...

Za mě teda ještě jedna věc k nákupu tourana - 1,9TDi 77Kw - dobrej motor na spotřebu, mají celkem málo závad, ale bude na to stráááááášně slabej.
Měl jsem tourana 2,0TDi 100kW s chipem na nějakých 120-125kW a to pochodovalo parádně.
Teď mám superba se 125kW a paráda, ale manželce zbyla po výměněn auto v rodině Octávia II s 1,9TDi 77kW a podle mě je ten motor u tý octávky hoooodně na hraně, je pravda že s tím pohodlně jedeš do 5ti litrů nafty, ale předjíždění si musí člověk trochu rozmýšlet a druhá věc je, že tomu chybí 6ka (nevím jak u tourana jestli je 5q nebo 6q) ...
Ale to je můj osobní názor, možná jsem moc náročněj (po přesednutí OII 77kw a SII 125kW je to hodně znát). Pokud to děláš kvůli spotřebě tak to je nesmysl, protože se 77kW jedu delší trasu do 5ti litrů a se superbem 125kW ještě k tomu DSG jí jedu za 5,5 - 5,7 takže zanedbatelnej rozdíl ve spotřebě ale v jízdě nesrovnatelnej ...

Memphis.Vlk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.08.2016 12:37

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od Memphis.Vlk »

delam to spíš kvůli spolehlivosti a taky trochu spotřebě jinak bych uvažoval o 1,4tsi ale tam se mi nelíbí neúměrna spotreba nad 100km/h.Touran ma šestku a chci zase manual právě kvůli spolehlivosti.svezl jsem se v touranu 1.9tdi 77kw starším typu 2005 neni to zavodak ale rodinné auto přišlo mi celkem v pohode.závodění uz me přešlo.a pokud jde o to jet tam s nekym.jedu tam s tím co mi ho bude dovážet.ale neznám ho a mám doporučení od dvou lidi každému vezl více aut.jeden ano druhy uz nikdy více.tak mám takové smíšené pocity...

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od CentriFUGA »

Já taky nejsem závodník, ale jde o to že když máš v autě rodinu, jak pííšeš, tak právě když předjíždím chci mít trochu výkonu aby to bylo co nejbezpečnější :-)

Jinak sorry, ale nechat si dovážet auto od někoho na koho máš reverenci 50:50 je trochu blbost ne ? ... Nehledě na to, že všichni tahači aut jsou trošku (i více) šejdíři ... a auto z Německa už dneska taky není uplný terno ...

Já mám octávku od známého co jí měl od novoty, a superba jsem koupil v Čechách přes prodejce ale je to šlužebák - vyřazený a takhle super poctivej a dohledatelnej servis jsem neměl na žádném jiném autě ... druhého superba co mají rodiče máme z Francie a tam servis byl, ale ne všechen ve škodovce, ale to důležitý tam bylo a kilometry a stav odpovídaly :-) a to bylo od slušného překupníčka, bral jsem od něj první auto, ale byl dobrej a zatím i auto se jeví jako OK (máme ho asi 5 měsíců a 5000km ).

Memphis.Vlk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.08.2016 12:37

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od Memphis.Vlk »

ty negativní reference, beru s rezervou, všechno to podle mě byly špatný auta. A říkám si že kdyby byl špatnej tak se tím neživí 15 let. Neznamená že si nevydělá (jinak by to asi nedělal), ale to máme vyjasněný a jedu právě s ním. No určitě zkontroluju tak jak jsi psal dvouhmotu a pak jsem se ještě dočetl o bublání v expanzce při sešláplým plynu a bílém povlaku na víčku od oleje. Ostatní věci jako táhnutí při brždění a cvakání v poloosách při plným rejdu, to mají stejný snad všechny auta. Ale jak jsem psal nemám zkušenosti s dieslovými auty. Jedno jako služebák kdysi (1,4 TDCI Fiesta 2006) a 2,0 TDCI Mondeo 2008 od kamaráda, 2,2 HDI C5 2005 táta a občas nějaká octávka 1,9 TDI I. generace nemusel jsem ale řešit žádné problémy...
No myslím, že to nějak zvládnu, nepředpokládám že by mě chtěl až takhle podělat a navíc počítám s tím, že po koupi jde hned na servis a 20% z nákupky tam nechám. S tím počítám dopředu.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od kubisz »

ad vykon: osobne bych sel klido do te 77kW, ale urcite bez DPFka...pri tom stari uz proste bude mit neco odjezdeno a mozna i smotano a DPFko, pokud bude puvodni, tak uz bude asi plnejsi a na jizdnim projevu je to urcite znat...na 5l s BLSkem urcite zapomente...dlouhodoba je cca 6,5 (i s mestem) a mimo mesto do 100km se da tak za 5,5 na dlouhejch trasach...bez DPF by to mohlo byt tech 5l a dlouhoba 5,5l - 6l...vice bude na http://www.spritmonitor.de...jinak" onclick="window.open(this.href);return false; i s 77kW a v plnem rodinnem obsazeni se da bez problemu udrzet dalnicnich 130 kopec nekopec pri cca 6-6,5l...jinak ale verim, ze kdo jednou zkusi vic, jiz jinak nechce :-P
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od CentriFUGA »

kubisz-> prvě jak si zvykneš na výkon, přijde ti že to nejede :-) udržet dálničních 130 se spotřebou 6-6,5 ??? To já na svém bývalém touranu jezdil i při plném osazení na dovču do 6ti litrů ... a jsme u toho ono ne vždy znamená silnější motor větší spotřebu ... ale jinak co se týče DPF - dá se zkontrolovat na diagnostice. Je to o nájezdu a trasách, já mám na superbu (rok 2010) najeto 250.000km a DPF je zasraný na 17g z 60g... pokud to ale někdo coural po městě může na tom být auto s polovičním nájezdem hůř ...

Memphis.Vlk-> Dělá to 15 let protože lidi jsou hloupý a budou kupovat krámy i od šejdířů - stejně jako nepochopím že už 20 let funguje něco jako AAA a lidi tam furt chodí a stejně se diví že tam koupí rozbitý auto a zase tam jdou ... je nás 10 milionu lidí a takže kupujících je dost.
Jinak chválím, pokud chceš dát 20%PC do servisu, protože při tvém roku co chceš to je někde mezi 30 a 40 tisíci, to můžeš mít klidně i tu dvouhmotu KO :-D

Devil67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.09.2014 17:34
Bydliště: Praha

Re: Koupě Tourana

Příspěvek od Devil67 »

Memphis.Vlk píše:delam to spíš kvůli spolehlivosti a taky trochu spotřebě jinak bych uvažoval o 1,4tsi ale tam se mi nelíbí neúměrna spotreba nad 100km/h.Touran ma šestku a chci zase manual právě kvůli spolehlivosti.svezl jsem se v touranu 1.9tdi 77kw starším typu 2005 neni to zavodak ale rodinné auto přišlo mi celkem v pohode.závodění uz me přešlo.a pokud jde o to jet tam s nekym.jedu tam s tím co mi ho bude dovážet.ale neznám ho a mám doporučení od dvou lidi každému vezl více aut.jeden ano druhy uz nikdy více.tak mám takové smíšené pocity...

Zdravím a přidám něco do diskuze, s ohledem na můj roční nájezd km jsem měl stejné dilema, diesel s DPF nebo benzin s řetězem, nakonec jsem po delším zjišťování informací koupil 1.4. TSI 103 kW.
Spotřeba po letošním výletě do Itálie s nájezdem skoro 2500 km mne velmi příjemně překvapila. Při plném autě spotřeba dle počítače 6.8 litrů a přepočtu dle tankování 7.1 litru. Když bylo potřeba bezpečně předjet na tamních okrskách, tak je těch 140 koníků znát a nemusím čekat až se ventily pohádaj a rozjede se to.
Můžu osobně srovnávat se služební Caddy 1.6.TDI 75 kW, která jede jen když je prázdná, při cestě z Rudný do Prahy musím vypnout klimu aby se mi naložený auto na dálnici rozjelo a s průměrnou spotřebou 7.8 litrů nafty , jsem s motorizací mýho Ťurdy nadmíru spokojenej...
Je to jen můj názor a příspěvek do debaty, každý nechť si koupí kočár dle svýho uvážení a oka...
----------------------------------------
správa a údržba budov Zepter International s.r.o.
--------------------
VW Touran 1.4 TSI 103 kW 2008
VW Caddy 1.6 TDI 75 kW 2011

Losky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.04.2008 20:25

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od Losky »

Ahoj pánové, zvažuji nákup Cross Tourana z roku 2009 s motorem 1.4 TSi 125kw v kombinaci s DSG 7Q. Co na to říkáte? Auto je po pvním majiteli zde v CZ, najeto 175tis km.
http://www.skodaplus.cz/Car/985378/volk ... %255D%3D23" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: KOUPĚ TOURANA, PORADNA - motor, prostor, porovnání, cena

Příspěvek od boboman7 »

Ahoj, voľba je to pekná. Jediné, čo ti asi viacerí povedia, že so 7-kvaltom je viac negatívnych skúseností ako s DSG6. Je celkom divné, že to dávajú k najvýkonnejšiemu 125kW benzínu, zrejme to má nižší krúťak ako diesel, kde sa dáva DSG6. Diesel by titernejšiu DSG7 asi rozsápal na kusy. Ak si rozhodnutý pre benzín, tak je to dobrá voľba, auto vyzerá pekne, výbava mohla byť lepšia, chýba mi hlavne maxidot a xenóny. A ozaj, na týchto diskoch so zlým ET vyzerá strašne, zisti či sú k tomu origo disky (majú rôzne ET aj šírky vpredu a vzadu). Ak si s tým uzrozumený tak sa na tom bež rýchlo povoziť a uvidíš :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“