U: Rádio, jak na odkódování/získání kódu

udělej si sám

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

U: Rádio, jak na odkódování/získání kódu

Příspěvek od shafticzek »

Ahoj, vzledem k tomu, že je tu kvanta topiců ohledně rádia a kódů nebo safe modů a získání kódů, tak mě motivovalo udělat nějaký topic, kde bude +/- vše o této problematice.

Postup je pro G3 rádia Alpha, Beta a Gamma. Já sám mám odskoušeno na rádiu Beta, ale bude to určitě všude stejné.

1) Mám rádio a znám kód a najednou mám na displeji SAFE.

-po dobu cca 3s držíme zároveň tlačítka TA + TP
-na displeji se zobrazí „1000“ (např.: když na tlačítko 1 kliknete 5x, bude na displeji zobrazeno 6000, stejně tak u dalších ,2,3,4)
-tlačítky 1-4 nastavíme kód
-po dobu asi 3s držíme tlačítka TA + TP
-pokud je správný kód rádio začne hrát

Moje video jak se zadává kód : http://www.youtube.com/watch?v=Ucu_CZa0 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

2) Mám rádio a znám kód, jen jsem ho párkrát napsal špatně. Na displeji SAFE 2.

-zapojím rádio
-otočím klíček do polohy rozsvícení kontrolek
-nechám takto klíček otočený 1 hodinu (rádio musí být zaplé -musí svítit na disleji SAFE 2)
-podle budíků si zkontroluju čas, kdy jsem začal a chvilku před koncem hodiny se k autu vrátím a nebo delší jízda autem
-poté displej opět přejde do SAFE modu a pomocí držení TA + TP můžeme zkusit znova zadat kód

3) Mám rádio a neznám kód. Dnes Vám ho sotva někdo řekne zadarmo, ba naopak, ale je tu slušná možnost.

Zde se dá sehnat od člena VW code kód k jakémukoliv rádiu od VW: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ou./page28" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak vidíte, tak každý shání kód na rádio a píše tam zprávy. Stejně tak jsem to udělal já a odpověď žádná. Tak jsem napsal uživateli, co tam píše SZ a dozvěděl jsem se, že za stará rádia od VW chce 5 USD (dnes jsem to platil: 98.29 CZK = $5.00 USD), což je doopravdy srandovní částka za to, kolik by za to chtěl kdokoliv jiný a za novější 8 USD (cca 160 korun).

Výborná komunikace, pán vstřícný, jakmile jsem mu zaslal peníze na paypal, tak mi hned odpověděl a zachvíli kód poslal.
Nechci tu někomu zařizovat kšefty, je to jen možná cesta, jak sehnat zapůldarma kód k rádiu :!: (u VW cca 600-1000 kč)

1) Registrovat se na stránkách
2) Napsat uživateli SZ, že potřebuješ kód na to a to rádio (ideálně co je to za alfu/betu/gammu nebo cokoliv od VW + seriové číslo) + si nechat od něj napsat paypal mail, na který zašleš peníze.
3) Pošleš mu peníze a do zprávy pro příjemce napíšeš nick na VWVortexu + ještě jednou o jaké rádio jde
4) Pak už jen čekáš na zprávu na fóru nebo na paypal účtě s kódem

Kód mi dnes přišel a na rádio sedí a vše funguje, takže mohu vřele doporučit :smoke:


4) Jak vytáhnout rádio, další prokletá věc.

Ideálně pomocí vytahováků, nebo postačí nějaké obyčejné plíšky ze stran a rádio jde vytáhnout.
vytahovak.JPG
vytahovak.JPG (4.4 KiB) Zobrazeno 41487 x
Přílohy
alpha.jpg
alpha.jpg (20.69 KiB) Zobrazeno 41487 x
BETA.jpg
BETA.jpg (17.96 KiB) Zobrazeno 41487 x
gamma.jpg
gamma.jpg (31.43 KiB) Zobrazeno 41487 x
1360338587613.jpg
1360338587613.jpg (18.1 KiB) Zobrazeno 41441 x
Naposledy upravil(a) shafticzek dne 09.02.2013 13:21, celkem upraveno 4 x.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
kanin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 371
Registrován: 30.04.2008 21:00
Bydliště: severní morava

Re: U: Rádio, jak na odkódování/získání kódu

Příspěvek od kanin »

Můžu jen potvrdit, že kód od toho synka z vwvortexu FUNGUJE !!! Mám to vyzkoušené na rádiu Gamma z Golfa IV, takže ho můžu doporučit a zároveň děkuju uživateli shafticzek za pomoc a ochotu :good:
mimochodem, na ty origoš radia nepotřebujete žádné ty spešl vytahováky :baseball: jde krásně vytáhnout obyčejným zalamovácím nožem(koberčák) s úzkou planžetou :smoke:
Přílohy
gamma.JPG

Minuteman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 25.12.2011 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: U: Rádio, jak na odkódování/získání kódu

Příspěvek od Minuteman »

Diky moc autorovi!!! Uz jsem byl zoufaly a nevedel kudy kam, ale shafticzek me zachranil!!! Diky moc, jsem vdecen.
MK1 cabrio 1991 90kw, Corrado G60 cca 160kw, Vento 1.9td 65kw, Polo 6N2 1.9 SDi 58kw , Golf mk3 1.8 66kw, ex Golf mk2 1.6gtd

cobra84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.06.2016 21:11

Re: U: Rádio, jak na odkódování/získání kódu

Příspěvek od cobra84 »

Chlapi,
omlouvám se,že to tady obnovuji.
Dnes jsem koupil radio Alpha,bohužel nemám kod(jak jinak)
Dokázal by mě s tím někdo pomoct?Nepracuje tady někdo ve VW?

Odpovědět

Zpět na „DIY - Do It Yourself“