Problém s řazením

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
franta78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Problém s řazením

Příspěvek od franta78 »

Někdy se mi jde hůř zařadit jednička, ale ostatní rychlosti jdou v pohodě.Je to jako kdyby tam při pohybu řadící páky něco překáželo, ale jindy to zase jde zařadit bezvadně.Co s tím? Nepomohlo by třeba jen vyměnit převodový olej,i když by měl být "celoživotní"?. Má to najeto zhruba 170 000 km a r.v. je 1992.

Uživatelský avatar
dacan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od dacan »

tak tenhle problem mam taky. na nejakym skodovackym foru jsem cetl, ze by to mohlo bejt vuli v celym radicim mechanismu. tam to nejakej typek resil vlastnim soubem primo u tahla u prevodovky. jsem zvedavej, jestli nekdo chytrejsi poradi.

Uživatelský avatar
Hopr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kam.Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopr »

Jak vypadá spojka?
Jsem elektrikář-proto nezvládám gramatiku.

Uživatelský avatar
ŠAFA
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ŠAFA »

No tohle vim ze u Golfu byva casto ale nereknu vam presne co s tim jen poradim, sli mi hodne ztuha hazet rychlosti tak lehl pod auto a nastrikal vsechny ty spoje a tahla razeni pak jeste z vrchu z motoru a reknu vam pomohlo to paradne! :wink: Ale u vas to bude asi jeste neco jineho
:: ŠAFA ::
BMW e36 328i Touring
VW Golf IV 1.6
/ex: Golf III 1.8, Golf II GTI 16V, Polo 6N 1.4/

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

jestli máš pocit, že tam jakoby něco překaží, tak si polad to táhlo na spodku..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s řazením

Příspěvek od bulbus »

franta78 píše:Někdy se mi jde hůř zařadit jednička, ale ostatní rychlosti jdou v pohodě.Je to jako kdyby tam při pohybu řadící páky něco překáželo, ale jindy to zase jde zařadit bezvadně.Co s tím? Nepomohlo by třeba jen vyměnit převodový olej,i když by měl být "celoživotní"?. Má to najeto zhruba 170 000 km a r.v. je 1992.
mě to dělala spojka byla shoblovana jak parek. ale měl jsem najeto 245 000km. i když ono záleží taky na tom kdo jak jezdí a jak se k tý spojce chová

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

tak spojku snad pozná.. když bude brat úplně dole, tak je jasný, že tam půjde i blbě řadit, ale myslím že v tom to nebude. poladit táhlo podle mě..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

to je jasný, ty plastový "ložiska" jsou za léta provozu vyběhaný, pak jsou velký vůle v převodu od šaltpáky k převodovce. stačí je vyměnit nebo seřídit.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
franta78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od franta78 »

lister píše:to je jasný, ty plastový "ložiska" jsou za léta provozu vyběhaný, pak jsou velký vůle v převodu od šaltpáky k převodovce. stačí je vyměnit nebo seřídit.
Kolik můžou stát ty plastový ložiska,jestli to je teda ono?Jinak dneska jsem tu jedničku vůbec nemoh zařadit,ostatní rychlostní stupně v pohodě,zkoušel jsem to z neutrálu i z dvojky a nešla tam.Jinak na parkovišti,když jsem vypnul motor,tak šla krásně.

Uživatelský avatar
franta78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od franta78 »

ZbynaK píše:Ja jsem se na to ptal a prej cca 500kc
A jakej to má přesnej název a kde to seženu.Díky

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

jestli by nebylo levnější nechat je od nějakýho soustružníka vytočit ze silonu.

kdyžtak zkus tu jedničku řadit jako bys chtěl dá zpátečku, ale netahej páku k sobě, jen zatlačit dolů, lehce k sobě a dopředu, když to nepůjde dá se rozjet i na dvojku, pokud zrovna netaháš vozejk :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bulbus »

ZbynaK píše:Mam taky podobnej problem a prej je to na prevodovce ze zhora nejakej ten plastik a ty spojeni. Novej ten plastik stoji cca 500kc. Asi si to dam vymenit tak pak napisu jak sem dopadl :wink:
myslíš ten plast kterým prochází boven s lankem? To je samoštelovák, automaticky to dotahuje spojku...v tom bych problém nehledal

Uživatelský avatar
Georg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko

Příspěvek od Georg »

Jde to seřídit,jak jdou ty tahla(2) k převodovce,tak to horní to dělá,je tam zboku šroub(13klíč) ten trochu povolíš a posuneš směrem dozadu,ale doporučuji to pořádně prozkoumat :!: ,stačí ho posunout v rozmezí 2-4mm,tím pádem se ti posune 1-3-5 směrem :arrow:

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“