Spojka TDi 1Z - prokluzuje ?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Spojka TDi 1Z - prokluzuje ?

Příspěvek od kubiczek »

Zdravim. Chlapi jak poznám, že mi prokluzuje nebo že jde do háje spojka ? Na 1. a 2. kvalt jde motor rychle do otáček, ale zvyšování rychlosti mi nepřijde přímo úměrný tomu jak rychle lezou otáčky na budíku. Na ostatní kvalty to mi přijde zabírá tak jak má. Někdo mi poradil že mám do mírnějšího kopce dát pátej kvalt a dát plnej plyn. Pokud auto bude zrychlovat tak by měla být spojka vpoho. Zkusil sem - auto zrychluje. Vrtá mi hlavou jen ty první dva kvalty.

Motor 1Z 1995 rok.

Dík za radu.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Spojka TDi 1Z - prokluzuje ?

Příspěvek od krbec »

u tdi máš 1,2 děsně krátkou,dyt máš golfa už dlouho ne?sem myslel že už jsi s nim neco najel,každopádně spojka ti bude klouzat na poslední kvalt do táhlého kopce,takže přesne jak jsi napsal,pač na 5ku ti turbo tlačí nejvíc a motor má vuci prevodovce největší zátah...

zkus jet do kopce na 5ku 2000ot/min a sešlápni plnej,pokud otáčky vyletěj nezměrně nahoru tak klouže ...pokud pujdou pomalu tak je vše óóókáááá
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka TDi 1Z - prokluzuje ?

Příspěvek od kubiczek »

Mno jezdim s tim už skorem dva roky :) Do kopce sem to zkusil přesně jak píšeš takže spojka bude dobrá. Sem se potřeboval jenom zeptat protože mi to nedá spát. Přide mi to fakt že to na ty první dva kvalty jakoby klouže ale jakmile tam dám trojec a vejš tak už je to dobrý. Takže je to krátkejma kvaltama. Dík za vysvětlení. Můžu se teda místo zabejvat podvozkem kde mi pořád něco klepe do podlahy a zatim sem nepřišel na to co... :(

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Spojka TDi 1Z - prokluzuje ?

Příspěvek od krbec »

mě přijde že hledáš problémy tam kde nejsou :-)
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Spojka TDi 1Z - prokluzuje ?

Příspěvek od krbec »

ale já jsme stejnej :D :lol:
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka TDi 1Z - prokluzuje ?

Příspěvek od kubiczek »

Mno asi hledám problémy tam kde nejsou :mrgreen: Bohužel to klepání do podlahy je skutečný. Mám to potvrzený od třech lidí kterejm sem to pučil na vyzkoušení. Chci se na to znova vrhnout po zimě a povyměnit ještě co sem neudělal. Chci s tim jet v létě delší trasu tak mám lufta aby mě to někde nenechalo 8O

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka TDi 1Z - prokluzuje ?

Příspěvek od d.d.t33 »

hele s tim vyfukem nedela ti to vyfuk?? ja to resil taky porad neco klepalo do podlahy a pak jsem skontroloval vyfuk a srovnal ho tak jak ma byt a pohoda

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“