Převodovka GIII

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
kamca
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 05.08.2009 07:02
Bydliště: Vyškowsko

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od kamca »

Mě to dělá taky občas,ale neřeším to a dělá mi to taky jenom z jedničky na dvojku :!: :wink:

Uživatelský avatar
kubix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 17.02.2008 17:15
Bydliště: Náchodsko/BROUMOVW

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od kubix »

tak ja mam taky problm:-((( když radim za jedna tak je tam cosi v p..i .skoči tam jednicka jede to dopredu ale svitěj spatečky a nejde přeřadit:-(((((((( tak řadím jakoby takovou jemnou jednicku (poloha paky je jako mezi jedna a tři)


a převodovka je už druhá a problem se objevil zas:-(((((( takže starší převodovka je řešení s riskem 50:50 :cry: :cry:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od KOŠŤÁL »

kubix píše:tak ja mam taky problm:-((( když radim za jedna tak je tam cosi v p..i .skoči tam jednicka jede to dopredu ale svitěj spatečky a nejde přeřadit:-(((((((( tak řadím jakoby takovou jemnou jednicku (poloha paky je jako mezi jedna a tři)


a převodovka je už druhá a problem se objevil zas:-(((((( takže starší převodovka je řešení s riskem 50:50 :cry: :cry:
a co zkusit poštelovat řazení? budeš to mít jen blbě nastavený
Obrázek

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od NeoGenX »

KOŠŤÁL píše:
kubix píše:tak ja mam taky problm:-((( když radim za jedna tak je tam cosi v p..i .skoči tam jednicka jede to dopredu ale svitěj spatečky a nejde přeřadit:-(((((((( tak řadím jakoby takovou jemnou jednicku (poloha paky je jako mezi jedna a tři)


a převodovka je už druhá a problem se objevil zas:-(((((( takže starší převodovka je řešení s riskem 50:50 :cry: :cry:
a co zkusit poštelovat řazení? budeš to mít jen blbě nastavený
Taky se priklanim k tomuhle reseni...jestli nebudes mit jen tahla dojebane
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
kamca
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 05.08.2009 07:02
Bydliště: Vyškowsko

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od kamca »

NeoGenX píše:
KOŠŤÁL píše: a co zkusit poštelovat řazení? budeš to mít jen blbě nastavený
Taky se priklanim k tomuhle reseni...jestli nebudes mit jen tahla dojebane
Nemusí to být táhlama,možná má jen pootočenou objímku,kterou se šteluje řazení! Může to být i povolený! :wink:

Luděk Zrostlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.03.2010 21:52

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od Luděk Zrostlík »

stejný problem mezi 1 a 2 spatně ředila za studena za tepla dobrý proto sem koupil jěště jednu skříň za 800Kč a z dvou sem složil 1 + nový synchron po známích za flašku teď šlape jak hodinky i v mrazech

Kwetak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.06.2010 15:52

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od Kwetak »

Zdravim. Mě dvojka škrtala hned po tom co sem měl vyndanou převodovku a měnil sem okousanou zpátečku, ale po dvou tejdnech to přestalo..
Ale zajímalo by mě, jestli se daj nějak vyladit převody. Jsou tam dost krátký kvalty, kdyby se dala 4 a 5 vyměnit třeba za dieslovou bo nějak? Poraďte prosím.
VW Golf III 1.4

Uživatelský avatar
magnum_no
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 01.11.2009 18:10
Bydliště: center of Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od magnum_no »

Zdravim nechtěl jsem zakladat nove tem tak to hodim sem.. :) tak nejak se mi poštěstilo že mi pomalu vychcal olej z převodovky konkretně z diferáku... :( důsledkem toho začalo v difu chroupat levé ložisko puvodně jsem myslel že to je poloosa vše tomu nasvědčovalo ale hold tomu tak nebylo.... nikde se nepřišel na to jak olej do převodovky dolit kokal sem všude možně pročítal příručku jak na to a nikde jsem to nenašel poradí někdo ?


jinak je mi jasný že to ložisko se už asi nerozhejbe..... proto shanim novou převodovku na svoji 1,6 55kw typ abu... byla mi nabídnuta převodovka z 1,8 55kw za dobrej peníz.... lze to tam napasovat ? potřeboval by jsem konkretní info ......jednu špajzku z 1,8 co by tam měl pasovat už doma mam :-D a po druhe netoužím... :)
Suzuki Lj80 - offroad , VW Golf III 1.6 daily car
Život je jen řada průserů nepravidelně po sobě jdoucích

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od NeoGenX »

magnum_no píše:Zdravim nechtěl jsem zakladat nove tem tak to hodim sem.. :) tak nejak se mi poštěstilo že mi pomalu vychcal olej z převodovky konkretně z diferáku... :( důsledkem toho začalo v difu chroupat levé ložisko puvodně jsem myslel že to je poloosa vše tomu nasvědčovalo ale hold tomu tak nebylo.... nikde se nepřišel na to jak olej do převodovky dolit kokal sem všude možně pročítal příručku jak na to a nikde jsem to nenašel poradí někdo ?


jinak je mi jasný že to ložisko se už asi nerozhejbe..... proto shanim novou převodovku na svoji 1,6 55kw typ abu... byla mi nabídnuta převodovka z 1,8 55kw za dobrej peníz.... lze to tam napasovat ? potřeboval by jsem konkretní info ......jednu špajzku z 1,8 co by tam měl pasovat už doma mam :-D a po druhe netoužím... :)
Olej do prevodovky nalij pres otvor ve kterem je snimac otacek ... proste ho vytahni, dolij olej a pak zase dej snimac zpatky :) kontroluj hladinu pomoci toho kontrolniho sroubu na boku prevodovky...
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
Sokin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 26.08.2009 23:07
Bydliště: Dolní Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od Sokin »

Zdravím,
včera mi začala jít převodovka nějak ztěžka. Už delší dobu jde špatně zařadit 1 z N, ale přes 2 šla zařadit, někdy tam nechtěla skočit, ale po pár pokusech skočila a šlo to lépe než z N. Konkrétně včera se zhoršilo řazení na 2 a na 4, jakoby tam tomu něco bránilo. Včera se taky 2x ozvaly zuby při zařazení zpátečky a pedál jsem měl na podlaze. Nikdy to nedělalo. Prvně bych zkusil zkontrolovat a popř. dolít olej, ale nepochopil jsem přes co to nalít. Mohla by nějaká dobrá duše hodit foto? Děkuji. Mám 1.6 55 kW, ABU.
VW Golf III Pink Floyd Edition - 1.6, 55 kW
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=156015" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od NeoGenX »

Sokin píše:Zdravím,
včera mi začala jít převodovka nějak ztěžka. Už delší dobu jde špatně zařadit 1 z N, ale přes 2 šla zařadit, někdy tam nechtěla skočit, ale po pár pokusech skočila a šlo to lépe než z N. Konkrétně včera se zhoršilo řazení na 2 a na 4, jakoby tam tomu něco bránilo. Včera se taky 2x ozvaly zuby při zařazení zpátečky a pedál jsem měl na podlaze. Nikdy to nedělalo. Prvně bych zkusil zkontrolovat a popř. dolít olej, ale nepochopil jsem přes co to nalít. Mohla by nějaká dobrá duše hodit foto? Děkuji. Mám 1.6 55 kW, ABU.
na prevodovce jsou 2 snimace ... ten co je vyse tak vysroubuj a pres tu diru dolij...co je na tom nepochopitelneho :)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
Sokin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 26.08.2009 23:07
Bydliště: Dolní Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka GIII

Příspěvek od Sokin »

Už chápu, děkuju :).
VW Golf III Pink Floyd Edition - 1.6, 55 kW
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=156015" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“