Problem s převodovku golf III 1.6 ABU

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Jenicek22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 13.11.2009 18:27

Problem s převodovku golf III 1.6 ABU

Příspěvek od Jenicek22 »

Dobrý den

Mám menší problém. pří rychlosti cca 120km mi vyskocila rychlost a petka uz do prevodovky nesla zaradit tak jsem dojel na nejblizsi sjezd na 3 a tam auto zastavil. Naposledy co se prevodovka tocila, vcera jsem ji vyhodil z auta. Převodovka je po smrti.
Jelikoz mam typ motoru ABU tak je jina jak vsechny ostatni. Videl jsem na inzeratech hodne motoru s prevodovkama.

Chci se zeptat jaký motor bych tam mohl vymenit bez vetšich uprav, ele. a tak. sel bych spis do 1.8 - 2.0. A jeste jedna hloupa otazka myslite ze bych tam dostal nejakeho diesla? vim ze by to bylo vic uprav ale nevim presne co bych musel vymenit a udelat na dieslika.

Stavajici motor ABU 1.6 55KW
Prevodovka s oznacenim G 1-B SET 085.301.103-C

Dekuji za odpoved

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s převodovku golf III 1.6 ABU

Příspěvek od Phoenix »

Koukni sem http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inform ... riebe.html" onclick="window.open(this.href);return false; tady máš všechny převodovky co se do trojek dávaly podle kódu. Všechny převodovky typu 085 by tam měly jít. Mám pocit, že když jsem to tenkrát zjišťoval, tak by tam měly jít i některé typy z golfa II, ale to už si nepamatuju. Co se týče výměny za 1.8, tak ti tam legálně povolí maximálně 1,8 55KW a na tu bych se vykašlal. Ale šel by tam motor 1,6 AEE a ještě by to trošku líp jelo, má větší krouťák.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Jenicek22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 13.11.2009 18:27

Re: Problem s převodovku golf III 1.6 ABU

Příspěvek od Jenicek22 »

Prave ze se mi zda ze ta moje 1.6 je slaba. Jako ma jen 55kw

Tak jsem se chtel jeste zeptat kdyz to teda mam tedka rozdelane jak bych mohl zvednout vykon, motor jsem delal cca pred rokem , vylestil jsem kanalky , nove hydrostely, srovnana hlava. Filtry vymene ale furt se mi zda ze to moc nejede.

dik za odpoved

Jenicek22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 13.11.2009 18:27

Re: Problem s převodovku golf III 1.6 ABU

Příspěvek od Jenicek22 »

Dobry den jeste jednou

Dnes jsem prevodovku rozdelal a zjistil jsem ze se mi rozletelo jehlickove lozisko pod sinchronem petkou.

Nemate nekdo nahradni?

Dekuji za odpovedi

dadyno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 06.10.2009 19:43
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s převodovku golf III 1.6 ABU

Příspěvek od dadyno »

Ja mam ten samy motor a prevodovku taky tusim. Je to typ CHL, ma starter zezadu a spodni razeni...je to ten najhorsi typ prevodovky co se vyrabel. Mne se rozletela komplet a na vrakacoch za nu chteli 15-20tis. tak sem se na to vykaslal, zajeli sme do nemecka a tam kuppili vsechny suciastky nove. No ale ted to mam vsechno nove a je to lepsi jak dat nekomu 15 a nemet jistotu ze to vydrzi.
Kamos menil tenhle motor ve svym aute za motor a prevodovku se starterem zepredu, prevodovka mnela razeni tahlamy a stejne mu 2 a 4 jdou blbe radit-neda se to poradne doladit. tak udelas asi lepsie kdyz si das dokupy tu svou prevodovku, jak bys ji menil za jinej typ...

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“