Nejde vyřadit rychlost

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Nejde vyřadit rychlost

Příspěvek od roman81 »

Dneska ráno po několika dnech nastartuju a chci vyřadit ze zpátečky na neutrál, abych si mohl zapnout topení a mezitím setřít orosená okna. Jenže to nešlo,kladlo to odpor,jako by šaltpáku něco drželo. Tak jsem vypnul motor, ale žádná změna, taky nešlo vyřadit. Tak jsem zkusil 2x i 3x promáčknout spojku a zase nic. Opět jsem nastartoval, zase to nešlo. Tak jsem malilinko couvnul a pustil spojku, aby chcípnul motor. Po následujícím nastartování už vyřadit šlo. Následovala zhruba 6 km jízda, všechny rychlosti šly v pohodě.Co s tím může být? Snad není převodovka v háji? Kdyby to bylo spojkou, tak by to šlo vyřadit alespoň při vypnutém motoru nebo se mýlim? Díky za rady. Auto mám několik měsíců a dnes to udělalo poprvé. Jde o VW Golf III 1.6 z r. 1997, najeto zhruba 140 000km.

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

Mohla by to bejt převodovka. Kdyby to bylo spojkou, nevyřadil bys vubec...
Ale pokud to už nikdy neudělá, nechal bych to bejt :)
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

tohle mi delala skodofka... kdyz bylo trochu chladnejc, tak byla prevodovka tak ztuhla, ze jsem ji musel chvili premlouvat... jak rika JaSk, pokud se to neopakuje, nechal bych to bejt...jsou veci mezi nebem a silnici :wink:

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fastr »

Mě to sem tam ( asi jednou za měsíc) taky udělá , stačí při zařazené rychlosti trochu popustit spojku a pak zase vymáčknout a už to jde bez problémů. Jestli to třeba nezpraví výměna oleje, už ma přece něco za sebou, ale nevím.

Uživatelský avatar
roman81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od roman81 »

fastr píše:Mě to sem tam ( asi jednou za měsíc) taky udělá , stačí při zařazené rychlosti trochu popustit spojku a pak zase vymáčknout a už to jde bez problémů. Jestli to třeba nezpraví výměna oleje, už ma přece něco za sebou, ale nevím.
Můžeš mi napsat,jak dlouho ti to už dělá a kolik máš najeto.Nejde ti to ze zpátečky nebo i z jiných rychl. stupňů.A ty si olej do převodovky už někdy měnil?Jestli jo,byla nějaká změna? Díky

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fastr »

roman81 píše:
fastr píše:Mě to sem tam ( asi jednou za měsíc) taky udělá , stačí při zařazené rychlosti trochu popustit spojku a pak zase vymáčknout a už to jde bez problémů. Jestli to třeba nezpraví výměna oleje, už ma přece něco za sebou, ale nevím.
Můžeš mi napsat,jak dlouho ti to už dělá a kolik máš najeto.Nejde ti to ze zpátečky nebo i z jiných rychl. stupňů.A ty si olej do převodovky už někdy měnil?Jestli jo,byla nějaká změna? Díky
Mám najeto kotel (330t. km) a olej se měnil zhruba v pulce. Mám pocit že to dělá i při jedničce ale jinak s převodovkou nemám žádný problém. Teď se chystám na výměnu tak dám kdyžtak vědět ,ok.

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

Jak jako v půlce? 8O
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fastr »

No zhruba v polovině ujetých km, což bylo asi 170t. km

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

Nooo chce ho to měnit krapet častějc 8O
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fastr »

No to máš asi pravdu, asi by se to potom nekousalo. A při kolika km asi tak? :?

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

30K je super, ale po 60 by to fakt chtělo. Za olej zas tak moc nedáš, rozhodně míň, než za opravy (ať jde o převodovku nebo motor)
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od datam »

Pánové už sa to tu niekde riešilo ale nedoriešilo. Idem menit olej v prevodovke a nech som skúšal ako som skúšal tak sa mi nepodarilo povolit ten inbus na boku :( nechcel by som to urvat lebo by to bol velký problém. Už som uvažoval že polovím iba spodný a nejako to tam zospobu natlačím. Ale ak je tá prevodovka vzduchotesná tak by to bol problém. Tak skúste poradit ako povolit ten inbus ktorí tam je od nova a vonku ešte nebol. :?:

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“