6. rychlostni stupen do 1.9 tdi 81KW

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: 6. rychlostni stupen do 1.9 tdi 81KW

Příspěvek od Jarda S. »

http://www.vwheritage.com/vw_act_vwclas ... try_GB.htm" onclick="window.open(this.href);return false; 78 liber
http://www.shop4volkswagen.co.uk/product/Gear_02D311158" onclick="window.open(this.href);return false; 163 liber
dohromady v přepočtu cca 5000 :blush:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

IMIK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.03.2008 10:57

Re: 6. rychlostni stupen do 1.9 tdi 81KW

Příspěvek od IMIK »

Zdar,
hele možná jsem slepý, ale ať se dívám jak se dívám nikde to soukolí není pod 7000 Kč , konkrétně u těch dvou odkazů od tebe a to je bez poštovného.

Uživatelský avatar
jordeeman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 6. rychlostni stupen do 1.9 tdi 81KW

Příspěvek od jordeeman »

uz som pisal na prvej strane ...kupoval som 5 sukolie v origo vw ...4200kc
auto s tym beha dodnes...uz je to cez 100t km. vykon tam je nieco okolo 120kw/380Nm
takze v pohode.
pri 300otackach tam je 160na tacho. 80km bolo dobre chodit na 4 ke ale 85-90 uz v pohode
5ty stupen. na dlhe trasy a po hradskej oproti serii dost rozdiel.zvykne si na to clovek zachvilku
a pochopi kedy ma zmysel radit. A je to lacnejsie a rychlejsie ako pchat sestkvalt...v hociakej podobe.
predsa len je to uz G3...

peter11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05.09.2011 16:42

Re: 6. rychlostni stupen do 1.9 tdi 81KW

Příspěvek od peter11 »

Cacvte ja som teras nedavno daval 6q prevodovku do mojho venticka pasuje tam a je to paradicka radost jazdit hnet na druhy den jak somju tam nahodil som platil aj pokutu za rychlost 300 eur takze tak ale je to fakt paradicka

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. rychlostni stupen do 1.9 tdi 81KW

Příspěvek od jirkaTDI »

peter11: to je sice fajn, že jsi se pochlubil, ale taky bys nám mohl prozradit, jaký typ převodovky jsi tam dával a třeba taky co jsi upravoval, kolik otáček točíš při 130km/h atd. :wink:
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

peter11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05.09.2011 16:42

Re: 6. rychlostni stupen do 1.9 tdi 81KW

Příspěvek od peter11 »

no neviem aki je kod prevodouky ale bola zo seat leon rok 2007 pasovala na motor bes problemou a tie sest rychlosne prevodouky z 1.9 tdi su vsetky skoro rovnake rozdiel je tam akurat v tom ze ake kolesa boli od vyrobi na tom aute a aj rozmer pneumatiky napriklad ja co som tam dal tu prevodouku stoho seatu tak on mal od vyroby r17 205 55 no a ja na vente mam r15 195 50 a to su omnoho mensie kolesa tak mi to ide trocha na visie otacky ale ajtak je to super tich 130km/h idem cca 2400 2500 otacok nemam to presne odmerane lebo to aj otackomer moze zle ukazovat a tachometer tak isto. no musel som ktej prevodouke kupit aj celu spojku zo zotrvacnikom aj starter kulisu radenia poloosi s klbmi a nabojky kolies s vr6 tak v prvom rade som musel prevodouku nahodit vyskusat ci pasuje pasovala uplne jako otial len potom som pozeral ze co je na prevodouke ten zadni sinemblok tak zavadzal poloosi bol moc blisko tak sme ho odrezali a posunuli o 1,7mm do zadu k riadeniu a zavarili potom sme vyrobili novy drziak na ten simemblok tak abi pekne pasoval aj na tu novu prevodouku len pozor prve si musite dat do rovyni motor popredu si musite vsetko namerat ket bolo setko origo poskladane dalej som musel kupit dve dlhsie skrutky na uchytenie starteru a ten predni drziak motoru trosku upravyt taky co v takych vecoch hodia to je v pohodicke tu vrchnu trubku na vodu co ide od expansky treba trosku poprihybat elektricke koncouky na spiatockove cidlo starter a tachometrove treba prerobit bo nepasuju to su dalsie veci co treba dalej poloosi jedna sedela presne lava ale prava poloos bola o 1,7 mm dlhsia to si musi presne kazdy namerat sustruznik mi ju skratil zrovnal a profesionalnemu zvaracovi som ju dal zvarit a je to ok tak a ece na koniec richlosna paka tam to bolo trosku zlozitejsie ale da sa to treba stej starej richlosnej paky spravyt taky medzikus abi to pasovalo na karoseriu a to bi malo bit vsetko da sa to zvladnut v pohodicke dufam ze som vam aspom troska pomohol

IMIK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.03.2008 10:57

Re: 6. rychlostni stupen do 1.9 tdi 81KW

Příspěvek od IMIK »

tak jen pro info, kola jsem koupil u CB auto za krásných 7200 Kč, již naběhali cca 4000 km a opravdu se na to zvyká rychle :good: zatím to běhá na 66 kw bez problémů, na pohodovou jízdu.

Uživatelský avatar
Hrublu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.12.2013 21:09
Bydliště: Praha

Re: 6. rychlostni stupen do 1.9 tdi 81KW

Příspěvek od Hrublu »

Tak jsem také vyzkoušel vyměnit kolečka na pětce za kolečka z T4 a zatím je to bez potíží. Použil jsem převod 0,621 za krásných 7200,-. Obě kolečka tam padnou jako pr..l na hnec. Jediný co se muselo uzpůsobit byla podložka u menšího kolečka, protože větší kolo díky většímu průměru zasahovalo zuby do podložky (nechal jsem podložku stočit na soustruhu o 5mm). Jak píše IMIK zvyká se na to fakt rychle :wink:
1.jpg
Přílohy
Celá výměna by se dala udělat i bez demontáže převodovky. Stačí odmontovat boční víko kde jsou obě kolečka. Já jsem s tím dělal i spojku proto jsem to měl venku.
Celá výměna by se dala udělat i bez demontáže převodovky. Stačí odmontovat boční víko kde jsou obě kolečka. Já jsem s tím dělal i spojku proto jsem to měl venku.
3.jpg
4.jpg
5.jpg
G3 Variant 1.9TDI 66kw - EGR off, kat off, T4 0,621

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“