Převodovka, spojka? - co je špatné?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Jendasss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.09.2009 12:38
Bydliště: Taussigova 1181,Hlinsko 53901
Kontaktovat uživatele:

Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od Jendasss »

Zdrawím,
už skoro rok jsem majitel G3 Vartiant 1,9 TD, motor AAZ, najeto 230 tis.S autem jsem spokojenej, velkej kufr, žere to čím dál míň, co bylo rezatý, to se opravilo, celkem to i jede i když by to mohlo bejt lepší. Mám ale 2 problémy.
Když chci zařadit jedničku (z místa) tak mi tam čím dál častějc nejde dát, je to jako kdybych se nažil dát jedničku a auto jelo...jak je ta nějaká ochrana nebo co....když už se mi ta jednička podaří dát, rozjedu se a chci dát dvojku. Zmáčknu spojku a když tam tu dvojku dám hnedka, tak si škrtnu o kolečko(a)..musím třeba půl vteřiny nebo vteřinu počkat, trojka, čtyřka a pětka jdou malinko tíž řadit(jako kdyby tam byla nějaká zábrana co hnedka povolí, ale cejtit to je...), než by asi mělo být obvyklé....někdy ale jde řadit úplně parádně, až si myslím, že mi to někdo potají vyměnil....
A druhá věc...někdy když mám vyřazeno, začně něco jakoby chrastit (ve spojce, nebo převodovce????), zmáčknu spojku, pustím a je to ok a za chvilku nebo hnedka znova,udělám to znovu a buď zase , nebo taky půl dne nebo tejdne vůbec nic....
Nemůže chybět olej v převodovce? Nebo nějaký ložiska?
Autům vůbec nerozumím, ale táta jo, takže pokud by jste mi někdo poradil, tak doufám, že to táta bude schopnej opravit. Díky Honza

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od king613 »

tipuji na 80 procent ze toho oleje v prevodovce moc nebude. jako prvni dolij ten. to chrasteni vypada na spojkove lozisko. otestuj pri bezicim motoru lehce seslapnout spojku, jestli to prestane nebo se to zhorsi. opravdu lehce, jen polozit nohu (vymezit vuli mezi spojkovym loziskem a mekanem spojky)
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od Batistuta »

Převodovka na výměnu,sežen si jinou.

Jendasss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.09.2009 12:38
Bydliště: Taussigova 1181,Hlinsko 53901
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od Jendasss »

hmmm, tak špatná převodovka, kolik to může stát?

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od Batistuta »

Netuším,mrkni do bazaru do nabídky nebo si dej inzerát,určitě se někdo ozve,tipnul bych tak do 2500,- .Jinak samozřejmě až to bude rozdělaný,tak zkouknout spojku,to je jasný.

polack1987
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 05.06.2008 18:28
Bydliště: brno+opa
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od polack1987 »

mám stejný motor (extaxi) co najelo alespoň 10x kolem rovníku, a dělá mi to stejně. Když tam nejde jednička při stání, tak s meziplynem, a když přeřazuju 1 ->2 tak při rychlém pohybu de taky přes zuby.. Jezdím s tím jenom já, tak sem si na to zvyknul a probémy to nedělá... (a 80% jezdím na 5° po dálnici, tak stejnak moc neřadím)... Pokud budeš shánět jinou převodovku, tak sežeň z tdi (sice je kolem toho víc práce, ale kdybych měnil já tak to za ty delší kvalty stojí)

EDIT:když jsem chtěl vyměnit olej v převodovce, tak sem z ní dostal cca 2 dl, a dolil 2L !! (takže se asi ani moc nemazala). Po výměně jsem měl z řazení znatelně lepší pocit. stojí to za to. (prace na 15 min i pro antitalenta jako ja)
Přílohy
tohle sem měl v převodovce
tohle sem měl v převodovce
vse a nic

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od Keflek »

tak ten olej tam byl peknej... :lol:
co se tyce tdi almary,nejsem si jistej,jestli pro ten motor nebudou ty kvalty moc dlouhy. Jinak je to vicemene vsechno - od setrvaku a spojky,prez lana a kulisu razeni...
Touran 2.0 TDi

Jendasss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.09.2009 12:38
Bydliště: Taussigova 1181,Hlinsko 53901
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od Jendasss »

Tak po měsíci a půl stejný stav, po dolití oleje do převodovky(cca 0,2l) o trušku lepší řazení, jinak problém se zařazením jedničky je ještě malinko větší, dobře mi funguje když zařadím dvojku a hnedka z ní jedničku, to jde celkem dobře pokud se mi hnedka podaří zařadit dvojka:-).
Táta tvrdí, že by se měla vyměnit spojková sada, a mělo by to být ok.....?

jesy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.05.2009 15:36

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od jesy »

Oprava - blbe som to predtym prečítal. Pokiaľ sú probl. iba pri určit. rýchl. stupnoch, budou to najskôr pošk. synchrony. Keby to robilo u každe rychlosti, vypadalo by to spíš na spojku, prip. zotrvak.
Naposledy upravil(a) jesy dne 19.07.2010 20:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tonnydenny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 13.01.2009 21:36

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od tonnydenny »

polack1987 píše:mám stejný motor (extaxi) co najelo alespoň 10x kolem rovníku, a dělá mi to stejně. Když tam nejde jednička při stání, tak s meziplynem, a když přeřazuju 1 ->2 tak při rychlém pohybu de taky přes zuby.. Jezdím s tím jenom já, tak sem si na to zvyknul a probémy to nedělá... (a 80% jezdím na 5° po dálnici, tak stejnak moc neřadím)... Pokud budeš shánět jinou převodovku, tak sežeň z tdi (sice je kolem toho víc práce, ale kdybych měnil já tak to za ty delší kvalty stojí)

EDIT:když jsem chtěl vyměnit olej v převodovce, tak sem z ní dostal cca 2 dl, a dolil 2L !! (takže se asi ani moc nemazala). Po výměně jsem měl z řazení znatelně lepší pocit. stojí to za to. (prace na 15 min i pro antitalenta jako ja)
Co vsechni se musi menit kdyz chi dat TDI prevodovku na TD?

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka, spojka? - co je špatné?

Příspěvek od Keflek »

mas to uz jednou napsany...setrvak,spojka,prevodovka,drzaky prevodovky,lanovody misto tahel razeni,kulisa razeni,starter,mozna unasece poloos,nebo poloosy (zalezi jakou prevodovku budes davat - G III,nebo octa)...pokud bys chtel TD almaru,mam...za hubicku - kdyztak SZ :wink:
Touran 2.0 TDi

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“