kulisa řazení

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
toptopic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 25.05.2009 20:35
Bydliště: Sokolov

kulisa řazení

Příspěvek od toptopic »

Mám problémy hlavně když chci dát jedničku, jde to hrozně ztuha, kolikrát i "na něco narazim" a už jí tam nedam vůbec a musim se rozjíždět na dvojku. Trojka jde také trochu hůře, řekl bych, že i pětka, ale...
Nedávno mi dokonce začalo blbnout znova - nějak divně se z pákou řadilou a když jsem zařadil 1, tak tam byla 3. Podle mě je ten "kloub - pohyblivej spoj" (nevim jak se tomu nadává), ale nemůžu to nikde sehnat. Prodává se vůbec třeba nějaká opravná sada, nebo fungl novej "kloub"? Prosím poraďte, kde to sehnat na netu nebo jak se to jmenuje. Díky

1.9 TDi 66kW, rv. 1995
benzín patří do zapalovačů - only TDi

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa řazení

Příspěvek od Keflek »

pokud se nemylim,tak TDi ma lana,takze se ti zrejme nejak hnuli a rozhodilo se to...
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
toptopic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 25.05.2009 20:35
Bydliště: Sokolov

Re: kulisa řazení

Příspěvek od toptopic »

Takže myslíš, že by to stačilo jen seřídit? Minule jsem zapomněl napsat, že když mam zařazenou rychlost (jedno jakou), tak je paka dost rozvyklana. Skoro se s ní dá kvrdlat jak na neutral a to tam mam rychlost!
benzín patří do zapalovačů - only TDi

Jendasss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.09.2009 12:38
Bydliště: Taussigova 1181,Hlinsko 53901
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa řazení

Příspěvek od Jendasss »

Mam stejny problem , nejde mi jednicka, dvojka a zpatecka, proste jakmile chci radit smerem do leva tak tam cosi překáží.-....:-( s padá tam trojka....

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa řazení

Příspěvek od Keflek »

Jendasss píše:Mam stejny problem , nejde mi jednicka, dvojka a zpatecka, proste jakmile chci radit smerem do leva tak tam cosi překáží.-....:-( s padá tam trojka....
Problem je v tom,ze ty mas TD...tam jsou tahla (taky seridit)...pod autem je na tahlu 8 sroub s 13 hlavou,ten povolis a radicku ti nekdo podrzi v poloze neutralu (na prevodovce musis mit taky neutral)...pak to utahnes a odzkousis...je to system pokus omyl,jinak potrebujes pripravek :wink:

toptopic : a lana jdou seridit...na konci lana je matice (u prevodovky - serizuje se smer vpred/vzad) povolis...postup stejny jako u TD (neutral,podrzet radicku,utahnout matici,odzkouset)...pak se jeste serizuje stranova ploha radicky (levo/pravo)...ta je pod rameckem v aute...8 sroub s 13 hlavou...vpredu...oboji taky system pokus omyl...pokud to nepomuze,zkus odvzdusnit spojku a pak to odzkousej - jestli se to zlepsi,spatne ti to vypina - unika ti nekde tlak - spatny jeden z valcu :wink:

Pro oba typy jsou pripravky...pokud ma nekdo lepsi system,urcite ho uvede
Touran 2.0 TDi

Jendasss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.09.2009 12:38
Bydliště: Taussigova 1181,Hlinsko 53901
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa řazení

Příspěvek od Jendasss »

Díky, dal jsem to radši odborníkovi, já bych to ještě víc ****vil...

Uživatelský avatar
czechino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.08.2013 10:58
Bydliště: Praha Jih

Re: kulisa řazení

Příspěvek od czechino »

Mám také problém, dnes jsem vyměnil kulisu na převodovce vento 95 TDi 1Z, stará měla rozsypané ložisko a osa co vede do převodovky se vaklala. Po složení jde 2 a 4 dobře, ale 1,3,5 hrozně ztuha, čím to? Má se to taky seřídit?

Dík.
Vw Jetta MK3 1.9TDi 80Kw, Vw Golf mk2 GTD 51Kw, Škoda Favorit 1.3T 100Kw

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: kulisa řazení

Příspěvek od vrťo »

Caute klubaci, vyuzijem to tu a opytam sa, mam G3 2.0 16V ABF a riadiaca paka je celkom vybehana, rozlietana, pomaly ako v starej skodovke. Spiatocka ide tazsie zaradit, nejde moc dobre zatlacit dodola a potom tam skace jednotka. Da sa to niecim poriesit ? Vymenou kulisy, nastavenim tiahla ?
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“