Spojka alebo prevodovka...prosím o radu!!!!!!

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
foxot
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.09.2009 23:07

Spojka alebo prevodovka...prosím o radu!!!!!!

Příspěvek od foxot »

Ahojte

Mám Golfa 3, 1.6 asi 125000 km, a mám taký problém ked radím rýchlosti tak mi ide ťažko zaradiť trojka a päťka a neviem čím to je, či je už zlá spojka alebo je prevodovka na figu, alebo či olej v prevodovke neni, neviem....
Stalo sa mi to po velkom daždi ked som išiel po veľkých kalužiach a odvtedy mi to začalo robyť ako keby nebol olej v prevodovke alebo čo...vôbec nemám predstavu čo by to mohlo byť..

Prosím o radu...či je to spojkou alebo mohla by byť prevodovka v prdeli...

Díki moc.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka alebo prevodovka...prosím o radu!!!!!!

Příspěvek od pino.t »

Zkus se podívat na táhla řazení jestli nejsou orezlá.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

foxot
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.09.2009 23:07

Re: Spojka alebo prevodovka...prosím o radu!!!!!!

Příspěvek od foxot »

A to kde nájdem ja som pozeral do motora a trošku oleja som nalial na prevodovkovú tyč neviem či tam má byť manžeta alebo čo ale ja tam mám len holú nerezovú tyč....a tie tiahla ako vyzerajú???

Uživatelský avatar
Maly
Závodník
Závodník
Příspěvky: 580
Registrován: 01.04.2008 13:35
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka alebo prevodovka...prosím o radu!!!!!!

Příspěvek od Maly »

mas jedno hlavni ktere ti jde s kabiny a pak by tam mela byt takova velka kulicka a hned uni jsou ty tahla a jdou na prevod kdyz cumis na motor tak je to po prave strane a uprostred vzadu taky je mozne ze tu kulicku muzes mit vychrchlanou je totiz plast obaleny v gume nebo co to je za bordel a to muze byt duvod :wink: kdybys nemel olej delaji to vsechny rychlosti to same i kdyby byla vadna spojka jinak by mohly odchazet jeste synchrony v prevodu

foxot
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.09.2009 23:07

Re: Spojka alebo prevodovka...prosím o radu!!!!!!

Příspěvek od foxot »

No mám pocit že mi to začínajú robyť všetky rýchlosti, ale najviac tie horné 1,3,5 ale díki za info niečo na tom bude. Neviete náhodou o nejakom servise v Brne a okolý na VW alebo nejakého mechanika na golfy v Brne alebo okolý radšej by som to dal niekomu pozrieť.

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“