Problém s řazením u Vento TDi - mechanismus řazení na převod

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dave1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Problém s řazením u Vento TDi - mechanismus řazení na převod

Příspěvek od Dave1984 »

AHoj, mám problém s řazením na VW Vento TDi 1Z 66kW - problém je v tom, že ten mechanismus řazení co trčí z převodovky má velkou vůli, takže někdy tam jde špatně jednička, jindy místo 4ky zařadíte dvojku, atd. je tam vůle asi centimetr na kazdou stranu. Dá se toto nějak opravit? Nějaká opravná sada, nebo koupit to starší z vrakoviště? Nebo nějak opravit? Co jsem slyšel, tak se musí motor půllit, převodovka rozdělat, ten mechanismus vytáhnout a dát nový a u tohoto se můžou pokakat nějaké ložiska v té převodovce, má najeto dle tacho 280.000km. Případně jak se ten mechanismus celý jmenuje....Díky moc za rady

ilustrační foto v příloze
Přílohy
prevod.jpg

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s řazením u Vento TDi - mechanismus řazení na převod

Příspěvek od HonzYk »

asi budu mit podobny problem obcas mi misto za 5 skoci 3, a navic mi dou docela spatne radit nektery kvalty... ale mam teda uz spojku v haji, takze vymenim a uvidim... kazdopadne by me taky zajimalo jak na to :)
VW je prevlecenej SEAT!!!

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s řazením u Vento TDi - mechanismus řazení na převod

Příspěvek od bRG »

kdyz sem auto koupil neslo radit krome 3 a 5 nic.nasel sem tam prasklej takovej malej plasrik ve tvarz "Z"(900,- kc) na ktery je pridelany jeden ten lanovod.Na te fotce to neni videt uz jsi to asi sundal.Ted uz muzu radit ale je to taky bida.Oni u VW potom zacli delat drobtako jinak to ovladani hydraulicky prevodovky melo by to jit i vymenit ale mu se dat celej ten mechanizmus co je na prevodovce a i to co je uvnitr auta.Mozna sehnat Ko prevodovku a zni prehodit komplet tu vec co ovlada prevodovku.

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s řazením u Vento TDi - mechanismus řazení na převod

Příspěvek od bRG »

jak tak koukam na tu futku asi sem to rozebral hodne na barbara:)ja vytahnul celou tuhle vec ven az se se leknul jak to vratim ale pohoda radi to:)Chce to zjistit kde to ma vule a pripadne ve VW koupit novy

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Problém s řazením u Vento TDi - mechanismus řazení na převod

Příspěvek od krbec »

ja osobne bych pohledal spis prevodovku,pac kamoš s otcem (ten se vyzná) dělali repas převodovky asi za 10 , na polu ,novy ložiska a snad vidličky,a po 20 tis, je na tom ta převodovka stejne jak byla,takže já osobně bych do toho nerejpal....pač si myslím že se to nevyplatí..
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“