Prevodovka - výmena oleja

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Prevodovka - výmena oleja

Příspěvek od datam »

Zdravím.

Už som sa tu na túto tému dotazoval dávnejšie ale nejako sa to bez odpovedi odrolovalo niekam preč.

Uvažujem nad výmenou oleja v prevodovke ale nejde povoliť šrúb na boku prevodovky. Má niekto na to nejaký fígel alebo mal tento problém? Napadá niekoho ako vymeniť olej inou cestou? Olej mám doma a očividne je mu tam smutno a mne je smutno že neviem čo tam je teraz za kentus a hlavne koľko ho tam je.

Dík za info.

Uživatelský avatar
Johanes21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Johanes21 »

Na spodnej strane prevodovky by si mal mat dva sruby.Jeden je vypustaci(mal by tam ist asi 14 imbus) a jeden je kontrolny.Ten kontrolny by mal byt dlhsi.Vypustis olej a zatocis ten vypustaci srub .Potom pomaly nalievaj novy olej a ked ti zacne cez kontrolny srub vytekat olej tak je ho tam dost.Potom zatoc aj kontrolny srub a je to hotove.Inak by tam maly ist dva litre oleja.Aspon ja to tak mam.Mam motor 1.6 AEK

Uživatelský avatar
Me2d
Profík
Profík
Příspěvky: 1173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Me2d »

asi trochu stupidní dotaz ale...... Jak poznam ze je čas vyměnit olej v převodovce když nevim kolik na něm kdo najel??
da se to něak změřit??? :roll: :?:

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

no o zmerani nic neviem, ale zase az taky naklad to nie je a aspon vies, ze tam mas novucky olejcek, no nie???

Uživatelský avatar
Me2d
Profík
Profík
Příspěvky: 1173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Me2d »

herak píše:no o zmerani nic neviem, ale zase az taky naklad to nie je a aspon vies, ze tam mas novucky olejcek, no nie???
Takže to prostě poznat něak nejde ...kolik zhruba stoji a lije se do všech G3 stejny olej nebo je to rozdělene podle typu treba...............

Uživatelský avatar
Johanes21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Johanes21 »

Tak to je uz len na tebe. Ked si ho vymenis tak ho mas novy a mas istotu ze ti aj prevodovka dlhsie vydrzi.Do VW sa dava CASTROL ale je velmi drahy 2 l 2000 sk.Ja som daval nejaky HEKRA ale splnal normu VW.

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od datam »

Mne ide o to že tú 14 imbus nemožem povolit a nechcem si utrhnút z bloku :? Odspodu je jeden šrub (torx). To je ten kontrolný? Cez neho to asi nevymením.

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bRG »

vzdycky jsem si myslel ze olej v prevodovce je dozivotni,ze by se nemel menit.Myslim ze i tady na foru o tom padlo par vet.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Me2d píše:...kolik zhruba stoji a lije se do všech G3 stejny olej nebo je to rozdělene podle typu treba...
No, převodovek řazaných táhly přijde 2 litry oleje specifikace 75W/90 API GL4 (nebo GL4/5 - neměla by se použít GL5 - údajně by mohly z důvodu jiných aditiv začít lepit synchrony). Cena oleje je cca 250,- Kč/litr (Já jsem kupoval Q8 za +/- 220,-).

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

pokud si pamatuju, tak jsem tu už někomu radil, že pokud to nejde povolit silou tak to jde ještě větší silou, navaři si ten imbus na trubku a zaber, ono to povolí.
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

bRG píše:vzdycky jsem si myslel ze olej v prevodovce je dozivotni,ze by se nemel menit.Myslim ze i tady na foru o tom padlo par vet.
ono ked ho nemenis a odide ti prevodovka, v tom pripade je "doslova" dozivotny 8) :lol:
dozivotny vraj davali do automatiov

Uživatelský avatar
Me2d
Profík
Profík
Příspěvky: 1173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Me2d »

cert píše:
Me2d píše:...kolik zhruba stoji a lije se do všech G3 stejny olej nebo je to rozdělene podle typu treba...
No, převodovek řazaných táhly přijde 2 litry oleje specifikace 75W/90 API GL4 (nebo GL4/5 - neměla by se použít GL5 - údajně by mohly z důvodu jiných aditiv začít lepit synchrony). Cena oleje je cca 250,- Kč/litr (Já jsem kupoval Q8 za +/- 220,-).
oki diky :wink:

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fastr »

Když to nepůjde ani tou ještě větší silou tak to vysaj velkou stříkačkou s hadičkou přes napouštěcí šroub(jestli tam teda je, ono se to u některých aut nalívá přes ten kontrolní), ale jestli nepovolíš ani ten tak už nevím.

Uživatelský avatar
Johanes21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Johanes21 »

Neboj sa pouzit vacsiu silu aj mne to islo tak tazko.Ten torx je kontrolny.

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od datam »

Tak skúsim použit dlhšiu páku. Dúfam že od víkendu nebudem chodit busom :lol:

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“