Pískání na trojce a pětce

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
panpospa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 26.12.2009 17:17
Bydliště: Praha

Pískání na trojce a pětce

Příspěvek od panpospa »

Zdravim,

delší dobu sem neměl žádný problém, takže něco muselo přijít. Před měsícem jsem si všimnul, že při zařazeném pátém stupni a přidávání plynu zhruba v 2000 až 3000 otáčkách se ozývá slabé pískání. Při vyšších otáčkách ticho. Koukal sem na net, nic moc sem nenašel, neřešil sem a pomalu začal šetřit. Dnes se mi ale začal ozývat daleko hlasitější zvuk při zařaženém třetím stupni (u 1.,2. a 4. ticho). Po cca pěti minutách ale ustal a už se nevrátil.

Spojku sem nechával dělat letos v únoru, takže jestli je to něco z této oblasti, tak to půjde na reklamaci.

Čím myslíte, že by to mohlo být? Navrhněte elegantní řešení prosím :)

Pouhá výměna oleje v převodovce asi nepomůže, co?

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání na trojce a pětce

Příspěvek od Stug »

"elegantní řešení" je dost zajímavej pojem :lol:

No, něco mi řiká že výměna oleje respektive dolití oleje v převodovce by ti pomohlo, kdybys to udělal hned a ne až teď : )
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
panpospa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 26.12.2009 17:17
Bydliště: Praha

Re: Pískání na trojce a pětce

Příspěvek od panpospa »

mno to sem zrovna nechtěl slyšet :)

spíš mě zajímá názor někoho zkušeného, kdo mi řekne, jestli je to spojka, nebo převodovka, abych se podle toho zařídil

Uživatelský avatar
panpospa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 26.12.2009 17:17
Bydliště: Praha

Re: Pískání na trojce a pětce

Příspěvek od panpospa »

Včera sem jel ke známýmu s nakoupeným olejem do převodovky, že ho teda zkusíme vyměnit a jak už to tak bývá, tak cestou tam mi na dálnici přestalo auto táhnout na pětku. Normálně sem jel, najednou řev jak kráva, vylítly otáčky a i když sem tam měl pětku, tak se to chovalo jak na neutrál. No nic, podřadil sem na čtyři a pomalým tempem sem těch pár kiláků dojel.

Na místě sme konečně zodpověděli moji otázku, jestli je to převodovka, nebo spojka. Je to chyba obojího. Konkrétně teda vytahaný spojkový lanko a převodovka, ze který teče olej. Olej sme doplnili a lanko trochu dotáhli, abych s tim mohl aspoň odjet.

Dneska sem obvolal vrakoviště, všude chtěj za převodovku šestku a tady na fóru sem nikoho, kdo by nabízel můj typ převodovky nenašel (jestli někdo máte z 1.6ky AEE, tak se mi ozvěte prosím;)). Natrefil sem ale na http://www.opravy-prevodovek.cz/index.html - TH motors, kde se zabývají repasováním převodovek (někdo nějaký zkušenosti s touhle firmou, nebo znáte někoho lepšího z prahy, kdo se zabývá převodovkama??). Zejtra se mi tam na to podívaj a uvidím, jestli má cenu opravovat stávající, nebo kupovat jinou. Radši bych teda repasoval tu stávající, protože mi to přijde důvěryhodnější, než kupovat jinou - nějakou starou.

No nic, nečekám, že by to někoho zajímalo, ale třeba to pomůže někomu jinému se stejným problémem...

Pokračování příště

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání na trojce a pětce

Příspěvek od bRG »

sezen si tady na klubu prevodovku,bude te stat kolem 1500.Je vcelku jedno z ceho bude ale nejlip z 1.6 nebo 1.8.osobne na vrakovistich nic nekupuju a divim se nekdo jo ale kazdyho vec.

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání na trojce a pětce

Příspěvek od Stug »

No já jsem to nemyslel tak, že si to myslim, ale že je to jistý : ) Já jsem u sebe řešil převodovku kdysi taky a pískat už nikdy nepřestala, ani po výměně oleje.

Co se týče jiný skříně, tak brh to tu napsal dobře. V podstatě musíš chvilu hledat a koukat, ona se někde objeví. 6 000Kč bych za ní nedal.

Dej pak vědět jak jsi dopadl.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
panpospa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 26.12.2009 17:17
Bydliště: Praha

Re: Pískání na trojce a pětce

Příspěvek od panpospa »

Takže olej nakonec z převodovky unikal z toho bočníha uzávěru za levým kolem. Vyměněno, přetěsněno, olej vyměněn. Ujel sem na tom 1000 km a zatím v pohodě. TH motors můžu jedině doporučit. Zatím první servis v Praze, kde sem se nesetkal s žádným problémem, sou velmi ochotní.

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“