Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od JohnyString »

Zdravíčko, k mému uchu se dostali další podivné zvuky z přední nápravy. Vždy dyž mám víc vytočenej volant a rozjíždím se z místa tak mi dycky jako dloubne v předním kole. Jindy nikdy ne. Takovej zvuk, jak kdyby tam něco přeskočilo nebo se hlo. Někdo mi říkal že snad kloub v poloose? To levé rameno ze kterého se to dycky ozve sem dával nové komplet, akorát sem tam dal starý čep pač se mi zdál ještě ok, nebyl tam dlouho. Může to být on? Nesetkal se s tím někdo? Pro mě už je ta přední náprava zakletá ležím pod tím každej měsíc furt něco :D Dík za rady a postřehy...

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od KOŠŤÁL »

to fakt vypadá na kloub,vyndat vyčistit ,jestli bude v pohodě,tak doplnit vazelínu-ne nějakou,ale tu pro klouby
Obrázek

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od mates-vento »

Dobrej postřeh s těma ramenama - mám uplně stejnej problém, nejčastějc při/po couvání, takový tlumený, přesto ale výrazný lupnutí. Už sem měnil tyčky a gumový uložení stabilizátoru - po tom to bylo tejden jakoby ok, pak sem jel na geometri a všecko bylo zpátky. Znova sem koukal na ramena - vůle na nich ani snad nebyla, jenom některý gumy už začínaly puchřet, tak už sem začal uvažovat o jejich výměně. ale koukám že by to bylo asi zbytečný.. Jo naivně sem si myslel, že by to mohl bejt homokineťák, bo to už sem na předchozim autě taky měl, ale byly to akorát vyhozený peníze - žádná změna. mimochodem nový tlumiče včetně horního uložení beze změny (ty ale musely jít tak jako tak, hrozně sem ztrácel v zatáčkách.. :) ). Pak snad jedině ty čepy, to by asi mohlo bejt..

Když to vyřešíš, dej vědět, už mě to otravuje asi rok, takže už mě to přestalo bavit zkoumat a není na to ani čas..
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od HonzYk »

tak se rozpovidejte panove, ja mam to samy, pri rozjezdech nebo na malych nerovnostech mi dost boucha prave kolo, jssou uz i spaten tlumice, ale to mi neprijde jako pricina, protoze nekdy to boucha opravdu hodne a to jedu krokem, a pri couvani a zatocenych kolech se ozyva prave to jiz zminene dloubani.. proste divny .. ted budu menit tláunmice, doufal jsem ze to pomuze, ale jak koukal tak to bude asi nekde uplne njinde...
VW je prevlecenej SEAT!!!

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od mates-vento »

Nevim jestli sem tě špatně nepochopil, ale mě to dloubně vždycky jenom jednou, pokud ti to dloube víc, tak by to mohlo bejt ještě něco jinýho..

Jo už sem si vzpoměl, proč sem to tenkrát přestal řešit - někde na fóru jsem vyčetl, že by tohle mohla dělat taky převodka řízení.. Na cenu se radši nekoukejte :) Ale stejně váhám s těma čepama, už stejně nejsou nejnovější, jestli nejsou dokonce původní, takže by nebylo až tak od věci kdybych je vyměnil..
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od JohnyString »

Tak pak napiš jestli to pomohlo, a at dou ty čepy dobře ven! Ne jak mě, že sem je z toho ramena málem nedostal :lol:

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od HonzYk »

ja to dal dneska jednomu kulovi co mi dělá auto, tak až budu vědět čím to, tak dám vědět.. neměl jsem na to sílu to řešit :)
VW je prevlecenej SEAT!!!

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od mates-vento »

Ha tak můj problém vyřešen, opravdu to byly vychozený spodní čepy. Ještě doplnim, že nejdřív to při couvání (po předchozí jízdě dopředu) luplo vždycky jednou, ale te'd když sem nahodil 17" kola, tak to luplo dvakrát - ze začátku lupal jeden čep a pak začal i druhej. Bylo to na nich i znát, že jeden je v horšim stavu, samozřejmě ten na pravý straně.

Mno a ven šly až neuvěřitelně dobře, to bylo celkem štěsí.

Edit: Na tohle téma jsem uplně zapomněl, dobře že se oživilo - není pravda co jsem psal, i lupání se po cca týdnu vrátilo, takže i po nějakejch 5ti letech to dělá pořát to samý... :mrgreen: Se*e pes...
Naposledy upravil(a) mates-vento dne 16.01.2013 22:51, celkem upraveno 1 x.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Lukáš9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.01.2013 18:11

Re: Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od Lukáš9 »

Měl bych dotaz, při vytočením plného rejdu se mi jemně sekne volant a když se rozjíždím tak mi to tam nějak skřípe taková rázy jakoby jak pravej tak levej, tak sem kontroloval vůli na čepech ramen stab. a žádná vůle, 3 mistři z mé automechanikové školy mi řekli že by to měli být homokineťáky, demontoval jsem poloosy (pravou) a zkoušel s ní kroutit takový jemný přeskakování tam bylo tak sem objednal novej kineťák a snad to bude dobrý, a pravá poloosa OK, kdyby to nebylo furt dobrý, co by to ještě mohlo být? Díky

Lukáš9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.01.2013 18:11

Re: Spatný kloub v poloose? GIII tdi 1Z

Příspěvek od Lukáš9 »

*Teda levá poloosa OK

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“