Problém se spojkou a pedálem

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Joker GIII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.11.2009 15:32

Problém se spojkou a pedálem

Příspěvek od Joker GIII »

Prosím Vás všechny o radu. Mám Golfa 1.6 74kw a minulý týden mi praskl zajišťovací plech, který drží konec lanka ( spojkového ) v táhle z převodovky. Dal jsem auto do servisu, kromě zajišťovacího plechu jsem musel koupit ještě samoštelovací lanko. Všechno by bylo relativně v pořádku, kdyby mě po výměně těchto dvou věcí nešla špatně spojka. Pedál teď zabírá až u podlahy, jde šíleně ztuha a ve spojce nemám vůbec žádný cit. Jakmile spojka zabere u podlahy, do půlky chodu pedálu jde pořád ztuha a nejednou úplně lehce. Když nesešlápnu spojku silou až na podlahu, nezařadím a i tak cítím jak se tam zoubky skládají do sebe. Chtějí mi teď v servise kvůli tomu měnit celou spojku, ikdyž před prasknutím zajišťovacího plechu spojka chodila lehce a bez sebemenších problémů. Poraďte mi prosím, čím by tuhý a špatný chod pedálu mohl být??!!

Mockrát děkuju.

GOLF10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 10.11.2008 13:43

Re: Problém se spojkou a pedálem

Příspěvek od GOLF10 »

Mě se to stalo taky ,že mi to taky prdlo.Tak jsem ten plíšek spravil CO2.Lanko jsem nekupoval nový.Jaksi jsme tím pootáčely a stlačovali ,aby se to naštelovalo a spojka neprokluzovala.A funguje to do tedka a je to tak víc než 2 roky.Takže oprava za nic a jede to do teďka.
To lanko se samoštelovací nastavuje se sama vůle a nám se to povedlo to nějak stačit a nastavit jak je to při koupi ,potom se vůle nastaví sama po šlápnutí na pedál.
ex.Fiat Punto 1,2 LPG HL Propan nákupní taška
ex.Škoda Fabia combi 1,2HTP LPG BRC P&D
ex. VW Caddy 1,4 2008 LPG
Škoda Roomster 2015,1,4 16 V Ambiente LPG BRC
CITROEN BERLINGO XTR 1,5 96 kW 8 AT

Joker GIII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.11.2009 15:32

Re: Problém se spojkou a pedálem

Příspěvek od Joker GIII »

Když jsem auto přivezl do servisu, tak to prý byla banalita za pár korun a chvíli opravená. Místo toho to již týden stojí v servise, stálo mě to 1500 Kč a zřejmě ještě stát bude, chtějí totiž dát novou spojku, ale to jsem odmítl, když spojka před tím fungovala bez problému. Napadlo mě, jestli není možné, když dávaly nové lanko s bovdenem, které je samoštelovací, že ho tam špatně dali a tím se následně i špatně vyštelovalo? Nevím, je to jediné co mě napadlo. Zkuste mi prosím poradit, jestli nemohli páni mechanici někde udělat chybu. Spojková sada za 7000 tis. se mi moc kupovat nechce...

GOLF10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 10.11.2008 13:43

Re: Problém se spojkou a pedálem

Příspěvek od GOLF10 »

Asi to lanko nebylo vůbec namazaný.Já jak mi to prdlo tak jsem si i promazal olejem i lanko a chodí bez problémů.To vidím na nějaký lajdáctví.Nejde tam nic zkazit.
Kdysi u Clia šla spojka hodně tuho,žena si pořád stěžovala ,že je to na prd.Tak jsem ho promazal a šlo jak po másle.
Zkusit znovu zajistit to lanko vytáhnout a promazat olejem.Jestli je nový tak to musí jít v pohodě.Na spojku novou to nevypadá.Jenom chtějí vydělat na tobě.Jestli je na prd tak začne prokluzovat.
ex.Fiat Punto 1,2 LPG HL Propan nákupní taška
ex.Škoda Fabia combi 1,2HTP LPG BRC P&D
ex. VW Caddy 1,4 2008 LPG
Škoda Roomster 2015,1,4 16 V Ambiente LPG BRC
CITROEN BERLINGO XTR 1,5 96 kW 8 AT

smollda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 19.08.2009 17:25

Re: Problém se spojkou a pedálem

Příspěvek od smollda »

Taky se mi to stalo, místo prasklýho zajišťovacího bazmeku jsme dali provizorně vyrobenej, lanko navlíkli zpátky a bylo, spojka se chovala stejně jako předtím. Pokud bych to dal do servisu a ti mi oznámili, že chcou měnit spojku, asi bych byl hodně agresivní.
Omlouvám se za menší OT, ale tohle mě nadzvedlo ze židle, takhle už jsem v servisu přišel o dost peněz jenom díky tomu, že se v těhle věcech zrovna nevyznám ...

lukasn7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 14.11.2010 11:12

Re: Problém se spojkou a pedálem

Příspěvek od lukasn7 »

jo tak tohle znám mě to ruplo taky a kus za křižovatkou takže sranda švagr něco mlel že musí ven i lanko že nepůjde zajistit tak sem za to zatah a šlo to tak to zajistil a pak sem koupil tu gumu s tim plechem stálo to origo asi 110kč a spojka zabírala nejdřív furt nahoře a za pár km to sedlo a zas cajk!

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“