Převodovka, poloosy - něco hučí

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
dcvojta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.11.2011 15:38

Převodovka, poloosy - něco hučí

Příspěvek od dcvojta »

Mám delší dobu takový problém. Když jedu tak 30 km/h a více se zařazeným kvaltem a sundám nohu z plynu tak začne vpředu něco hučet. Když trochu šlápnu na plyn tak to hned trochu ztichne. Nebo když vyšlápnu spojku tak to taky ztichne. Nevím jak to s tím může souviset, ale po přezutí na zimní gumy je to slyšet o něco víc. Nevíte čím by to mohlo být?

Jinak je to Golf 2.0 GTI 85KW.

Uživatelský avatar
shoky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolany u Kladna

Re: Převodovka, poloosy - něco hučí

Příspěvek od shoky »

Mě to zase hučelo v zatáčkách a dnes se mi to povedlo odstranit. Byl to rozpadlý PZ silentblok. Motor se mi pak v zatáčkách nakláněl a polosa v jednom místě dřela o rám. Shora to nebylo moc poznat, jen ten silentblok byl od oleje. Po vymontování se mi rozpadl na 3 kusy. :wink:
Jsem ujetej na bílejch golfech!!!!

Uživatelský avatar
Vendysek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 16.09.2010 09:31
Bydliště: JirkoVW

Re: Převodovka, poloosy - něco hučí

Příspěvek od Vendysek »

Zdravim...nechci zakladat nove tema kdyz tu je neco podobneho :wink: tak snad nevadi.... Mam dotaz ... neco mi huci v urcitych rychlostech ... dela to v 60 az 80 a pak kolem 90 do tech 120 pak to uz neslysim :D ... jde to jakoby od prevodovky tak jsem vymenil vnitrni kloub pravy a ted se chystam na levej ... napadlo me ze by to mohl delat diferak nebo ze by bylo malo oleje v prevodovce?? Je to huceni jako loziska na kole ... a zajimave je ze to reaguje na pridani plynu v te rychlosti ... kdyz vyradim nebo pustim plyn tak to jde slyset o dost mene ... na zatacky to nema vliv ... tak :mrgreen: ted mi poradte :lol: jezdim s tim uz pres dva mesice cca najeto 10tis. a zadna zmena ...
VW Caravelle 2.5TDi 75KW+chip, VW Caddy mk2 TDi .... ex VW Vento 1.9mTDI,Audi A6 C4 2.5TDI 125KW,Skoda Felicie Pickup 1.9mTDI

vordavid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.06.2012 10:17

Re: Převodovka, poloosy - něco hučí

Příspěvek od vordavid »

Poloosy nehučí, nemá v nich co hučet. Hučí vždy ložisko - díval ses na olej v převodovce?

Uživatelský avatar
Vendysek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 16.09.2010 09:31
Bydliště: JirkoVW

Re: Převodovka, poloosy - něco hučí

Příspěvek od Vendysek »

vordavid píše:Poloosy nehučí, nemá v nich co hučet. Hučí vždy ložisko - díval ses na olej v převodovce?
Prave ze si myslim ze to bude ten olej no ... bud je tam toho malo nebo proste je to uz stary ... nikdo to od vyroby nemenil si myslim ... ale divny je ze to reaguje na plyn a jen v urcitych rychlostech ... :?
VW Caravelle 2.5TDi 75KW+chip, VW Caddy mk2 TDi .... ex VW Vento 1.9mTDI,Audi A6 C4 2.5TDI 125KW,Skoda Felicie Pickup 1.9mTDI

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“