Spojka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mahrrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Spojka

Příspěvek od Mahrrr »

Čus mám problém, když zmáčku spojku a chci zařadit nějakou rychlost tak mi to nejde. Jako by spojka nesepla, pak když jí parkrát zmáčknu tak tam jde rychlost normálně. Prostě někdy funguje normálně a někdy zas ne. Čím to může být????
Mám Golf3 2,0 L Benzín rv.1995
Díky za vaše rady.

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od RomeoMontek »

Mahrrr píše:Čus mám problém, když zmáčku spojku a chci zařadit nějakou rychlost tak mi to nejde. Jako by spojka nesepla, pak když jí parkrát zmáčknu tak tam jde rychlost normálně. Prostě někdy funguje normálně a někdy zas ne. Čím to může být????
Mám Golf3 2,0 L Benzín rv.1995
Díky za vaše rady.
Někdy to běžně dělá v zimě..že jako zatuhne...to jakoby jde řadit strašně ztuha,rychlosti tam nelezou...jinak vlastně to může mít na starosti špatnej synchron, takže třeba je zapotřebí 2x zmáčknout spojku a mělo by to jít...
Jinak mě to občas taky nejde,2x vyšlápnu spojku a najednou jde...(2.0/85kW/rok1996)
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
Mahrrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Mahrrr »

Někdy to běžně dělá v zimě..že jako zatuhne...to jakoby jde řadit strašně ztuha,rychlosti tam nelezou...jinak vlastně to může mít na starosti špatnej synchron, takže třeba je zapotřebí 2x zmáčknout spojku a mělo by to jít...
Jinak mě to občas taky nejde,2x vyšlápnu spojku a najednou jde...(2.0/85kW/rok1996)[/quote]


Hmmm ale mě to začlo dělat už v létě, a je to čím dál horší :cry: Od podzimu už nejezdím protože předělávám výfuk. Ale ke konci jsem se stím pomalu bál vyjet abych někde nezůstal. :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

Hmmm...to podle mě(a nejsem mechanich)buď máš v prdeli snychron v převodovce nebo spojka ko...Když dáš ručku na plno a nastartuješ,dáš za 1 vytočíš trochu, za 2 a pustíš spojku,co to odělá? chcípne či se to jakoby protáčí?

Chcípnout by to mělo...potvora jedna..pokud nechcípne asi spojka..origo celekm cca 10t Kč, přeze mě origo necelých 7000 a Valeo z Autokelly ještě o něco míň...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

já měl podobnej problém a to když nesepla, tak v pedalu jakoby křuplo. bylo to spojkovy lanko :!: nešlo řadit, přizvedl jsem nohou pedal a šlo to... tak to vyzkoušej

Uživatelský avatar
Mahrrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mahrrr »

Stepix píše:já měl podobnej problém a to když nesepla, tak v pedalu jakoby křuplo. bylo to spojkovy lanko :!: nešlo řadit, přizvedl jsem nohou pedal a šlo to... tak to vyzkoušej

Hmmm já to otestuju mě se občas zdálo když jsem mačkal spojku že tam křuplo. Díkk moooc za radu :D :D :D

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

Mahrrr píše:
Stepix píše:já měl podobnej problém a to když nesepla, tak v pedalu jakoby křuplo. bylo to spojkovy lanko :!: nešlo řadit, přizvedl jsem nohou pedal a šlo to... tak to vyzkoušej

Hmmm já to otestuju mě se občas zdálo když jsem mačkal spojku že tam křuplo. Díkk moooc za radu :D :D :D
protože ono to ma takovej vymezovač - když se ti opotřebí spojka, tak to samo povoli lanko, aby pekne dosedala... no a ten mechanizmus jsou nejak zoubky proti sobe a v tech mi to proste preskakovalo... v replice v autokelly me stalo 1100 :?

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“