syncro-nejde zadní náprava..úhlovy rozvod?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
bendek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 07.08.2011 19:37

syncro-nejde zadní náprava..úhlovy rozvod?

Příspěvek od bendek »

Ahoj,zdravím clubisty.Zaroveň se na Vás obracím s prosbou.
Mám Golf III Variant 1.9 TDI Syncro a nastal problém,že nezabírá zadní náprava při prokluzu přední.Já vůl tahal,resp. musel, velký dvounapravovy ppřívěs plný dřeva,vše klapalo,ale po jednom vyjeti z lesa do kopce na šotolině to ukrutně hrabalo a při vjezdu na silnice se ozyvala gumovačka.Od tě doby to nejde.Během toho se nic za rachot ani praskot neozval,jen teď se ozývá skoro neslyšné hučení v převodovce při jízdě.Mám osobně podezření na uhlovy rozvod.Tak v sobotu jedu pro jinou syncro převodovku z TDI.
Co myslíte?Děkuju za tipy...

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro-nejde zadní náprava..úhlovy rozvod?

Příspěvek od vocas »

zjisti jestli se ti točí kardan a jestli ti nezačal chcát olej z úhlovýho převodu , jestli se kardan bude točit a rozvodovka bude na pohled vypadat v poho tak to odnesla spíš visko spojka
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

bendek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 07.08.2011 19:37

Re: syncro-nejde zadní náprava..úhlovy rozvod?

Příspěvek od bendek »

vocas píše:zjisti jestli se ti točí kardan a jestli ti nezačal chcát olej z úhlovýho převodu , jestli se kardan bude točit a rozvodovka bude na pohled vypadat v poho tak to odnesla spíš visko spojka
Díky za tip.
Tak jsem se to zkouknul a kardan se točí a olej nechčije.Následně jsem to dal na špalky a zkusil dát jedničku..........všechny kola se točí....avšak při podržení zadního se nechá kolo držet v ustálené poloze(netočí se) pouze však jedno,když zkusím i druhé,nemám šanci to udržet.Při zvednutí jen jednoho zadního kola že země po směru jízdy se normálně točí,při jakoby zpátečce jde hoodně ztěžka.
Takže visco spojka????

Edit:Vyřešeno,byla to visco spojka.

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“