převodovka TDi na TD motor

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Bucin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.08.2014 22:19

Re: převodovka TDi na TD motor

Příspěvek od Bucin »

Zdar lidi
asi vás tu naštvu ale nemohu si pomoct a v hledání mi to moc nenašlo jednoduchý pro vás dotaz. Však pro mě jako nováčka v VW záludnost.
Mám Vento 1.9TD 55kw a převodovku ovladanou táhly a lankem s osičkou skrze převodovku ale ta převodovka je kujevsky krádká stačila by mi snad ta co má kamarád v TDI 66kw je m jasny že budu potřebovat kulsu s lanky a spojkovou soustavu od pedálu ale bude mi ta převodovka pasovat na blok a poloosy ? Sehnat dneska 4T převodovku je as zázrak nebo to prostě neumim hledat.

Děkuji za info a že mne neukamenujete.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: převodovka TDi na TD motor

Příspěvek od Jarda S. »

poloosy sedí :good: na blok by taky měla sednout
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Bucin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.08.2014 22:19

Re: převodovka TDi na TD motor

Příspěvek od Bucin »

Jarda S. píše:poloosy sedí :good: na blok by taky měla sednout
¨

Měla ? A co spojka stačí jen lamela s přítlačákem nebo i setrvák a pude to na kliku ? to jsou dost potřebný údaje, abych to všechno nenakoupil a pak mi to na něčem při polorozebraným autě kikslo to by mne dost na....

E. A ještě mě napadlo byla by pouze výměna stálého převodu z TDI přínosem pokud by to bylo vůbec možný?

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka TDi na TD motor

Příspěvek od jirkaTDI »

potřebuješ převodovku, komplet spojku se setrvákem, startér, komplet řazení s lanovody, pedály pro hydro spokou, ale pro plyn na lanko, takže třeba z GTI 16V nebo VR6, případně z TDI ale přehodit plynový pedál z TD, do kastle potřebuješ udělat díru pro hydraulickej válec, no a hydro vedení s válcem u převodovky :) jen nevím, jak to je s náhonem tachometru, ale to už je detail :mrgreen: je to brnkačka to přehodit, díly seženeš za pár korun z nějakýho TDI na díly... Na blok a na poloosy to samozřejmě pasuje :wink:

přehodit stálej převod nejde, převodovky jsou jiné. 4T převodovka by ti stejně nepomohla, jednak má stejné převodové poměry jako tvoje původní CHD, druhak by ti nepasovaly poloosy, musel by jsi přehodit unašeče (4T má 90mm unašeče, CHD 100mm)
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Bucin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.08.2014 22:19

Re: převodovka TDi na TD motor

Příspěvek od Bucin »

Díky tohle jsem přesně chtěl vědět takže jdu shánět TDI se zadřeným motorem a shnilou kastlí :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“