Převodovka kovové docvaknutí

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od kubiczek »

Čauvec chlapy. Vento TDi 95 motor 1Z. Na tacháči je cca 205.000km najeto ale počítám, že je to stočený. Při řazení jakmile pustím spojku a ozubený kolečka do sebe zapadnou v převodovce tak se ozve kovový docvaknutí od převodovky. Dělá to při rozjezdu, mezi první a druhým kvaltem a druhým a třetím. Dál už ne. Všimnul sem si, že se to děje jen při řazení do dvou tisíc otáček. Jak jedu trochu ostřejší jízdu a řadím přez 2500 a vejš tak se to neděje. Zkoušel sem jestli nejsou silentbloky na motoru v hajzlu .. zahejbat motorem nejde tak urvaný zřejmě nejsou. Motor v převodovce je měněn cirka před dvouma rokama. Dával jsem tam Mogul přesný označení už si nepamatuju. Spojka mi zabírá až skoro na konci. Ovládání spojky je hydraulický.

Myslíte, že už mám začít shánět jinou převodovku ? :(

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od Jarda S. »

olej 75W90 GL4+ :wink:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od kubiczek »

75W90 tam je. Kupoval sem to tehdy podle normy co tam má bejt ale olejem to asi nebude když to skorem dva roky jelo vpohodě ne ? Nevim .. můžu ho zkusit vyměnit ale spíš mi to příde jak kdyby byl urvanej nějakej silentblok nebo tak ... on se dost zaklepe celkově i motor když ho chcípnu :(

Uživatelský avatar
Lukes_610
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 11.10.2008 16:54
Bydliště: Moravský Žižkov předměstí (Velkých Bilovic)
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od Lukes_610 »

noo jak první bych zkusil ty silembloky :) tam jako nemáš co stratit za ty léta už beztak budou v háji :-/ ale co bych se ještě podíval na řazení :) jestli to nechdí metr sem metr tam :)

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od kubiczek »

Neřadí to přez zuby a kvalty tam jdou lehce. Šaltpáka má lehčí vakl ... myslím, že v mezích na to jak je to starý. Zkusim v práci ty silentbloky nějakým pajzříkem hejbnout ... rukou se motor ani nehne ale asi budou načatý. Pohledem co sem kouknul tak ten v předu má odtrženou ochranou gumu co je vně na zadní nevidim a u převodovky je taky kurnik blbě vidět.

Každopádně dík za hint. Zkusím na to mrknout.

Uživatelský avatar
kemos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 12.03.2012 18:50
Bydliště: Trebic

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od kemos »

Dela mi to taky,uplne stejny.. jeste mi to cukalo pri razeni na dvojku pri studenym motoru ale to vyresily svicky..ale ja to mam silentblokama,mam je uplne v hajzlu a motor je jak na provazu.. :( :D
Můžu vyčíst pin budíků,spárovat klíče,aktivace komfortních funkcí atd + diagnostika -Třebíč
Passat B5 1.9 TDI AFN..

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od kubiczek »

Jo už sem na to koukal ... je to ten silentblok u převodovky. Měl by jít vcelku snadno vyměnit ale mám lufta, že když to viselo pár tejdnů jen na těch zbylejch tak i ty budou v háji a stejně je budu muset vyměnit všechny nakonec.

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od vlastik.vitek »

To cvaknutí mi to dělá taky, řekl bych že by to mohla být i nějaká vůle v převodovce nebo tak.. Třeba tohle to mi to dělá na zařazenou 1 když zahejbu autem.. A pokud jedu, zařadím v nižších otáčkách a pouštím spojku, tak jak zabere, tak to takto taky cvakne..
Olej jsem měnil před 2 měsící a nic se nezměnilo..
Jinak převodovka má najeto 300 000+ (přesně nevím)
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od kubiczek »

Podle toho videa bych možná zkouknul i ty silentbloky v ramenou a homokineťák. Takhle mi to právě necvaká. Jen když jde motor do záběru a jsou už v háji silentbloky na něm tak to tam cestuje a cvakne to :(

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od vlastik.vitek »

no vím že silentbloky v ramenou budu měnit a kineťáky už toho mají taky za sebou, takže taky výměna. Ale zvuk jde z diferáku ;) Byl jsem i vlezený pod autem
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od kubiczek »

Aha. Ok zkontroluju to taky radši :)

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od vospunt »

chci se zeptat mě to dělá něco podobnýho ne ale při řazení ale při zpátečce brutálně moc a při jízdě když pustím plyn tak jak seozubený kolečka jakoby otočí a dosedají na druhou stranu těch koleček jestli mi rozumíte ... myslíte ten homokineták ?? ta zpátečka při vyšší rychlosti nebo při vyšší síle vypadne a řve to ještě víc jakoby se dřeli kolečka vedle sebe o sebe + při jízdě pomalu na zpátečku je cítit jakoby chyběl zub jakoby se jeden vynechal a trochu to jakoby kopne do jízdě .... nevíte co to a co s tím ? že by ten zub byl vážně v pasti ? ozubený kolečko na zpátečku ? ale to by nevysvětlovalo to cvakání na jízdu dopředu bez plynu se zařazenou rychlostí ...
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od krbec »

vospunt píše:chci se zeptat mě to dělá něco podobnýho ne ale při řazení ale při zpátečce brutálně moc a při jízdě když pustím plyn tak jak seozubený kolečka jakoby otočí a dosedají na druhou stranu těch koleček jestli mi rozumíte ... myslíte ten homokineták ?? ta zpátečka při vyšší rychlosti nebo při vyšší síle vypadne a řve to ještě víc jakoby se dřeli kolečka vedle sebe o sebe + při jízdě pomalu na zpátečku je cítit jakoby chyběl zub jakoby se jeden vynechal a trochu to jakoby kopne do jízdě .... nevíte co to a co s tím ? že by ten zub byl vážně v pasti ? ozubený kolečko na zpátečku ? ale to by nevysvětlovalo to cvakání na jízdu dopředu bez plynu se zařazenou rychlostí ...
scháněj novou převodovku, má to vliv při jízdě dopředu, protože při jízdě dozadu se mezi 2 ozubená kola vsadí 3tí , tím pádem se změní směr otáčení, je možný že ti na jedničce pár zubů chybí.
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od krbec »

vlastik.vitek píše:no vím že silentbloky v ramenou budu měnit a kineťáky už toho mají taky za sebou, takže taky výměna. Ale zvuk jde z diferáku ;) Byl jsem i vlezený pod autem
tak to bych asi jezdil po dálnici s nohou nad spojkou :-D :drinks:
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka kovové docvaknutí

Příspěvek od vlastik.vitek »

Po dálnici nejezdím :mrgreen: Ale musím s tím přes zimu neco udělat
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“