Seřízení lanka spojky? - UPDATE: klouže to a neni to lankem

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Seřízení lanka spojky? - UPDATE: klouže to a neni to lankem

Příspěvek od TheNeal »

Čuste,

Mam v Golfu novou převodovku, lítá parádně, ale byl problém s lankem od spojky - na původnim nefungovalo automatický štelování a vůbec se nedalo použít, dalo se tam jiný, ale to bylo taky rozbitý a drhlo to. Týpek, co mi to dělá, koupil nový, ale s manuálnim štelovánim (neb měl podezření, že automat se zase podělá, mam trošku zvláštní spojku totiž... :D ). To chodí parádně, ale teď jsem s tim odjel dál a poněkud si to sedlo a ne zrovna ideálně, totiž: když víc šlápnu na plyn, tak vyletěj otáčky ale auto nezrychlí, jako by prokluzovala spojka. To samý, když potřebuju táhnout do kopce, tak to občas taky trochu povyletí a ztratim rychlost. Když přidávám pomalu nebo už prostě jedu, tak to má záběr dobrej, ale stejně se s tim moc jezdit nedá a vysmažil bych to takhle.

Je teda moje podezření, že je to tim lankem, správný? Tohle nemůže bejt ničim jinym, ne?

Máte někdo zkušenosti se seřizovánim lanka? Mam dost zevrubnou představu, jak na to, a jak už jsem zmínil, jsem daleko od domova, takže "muj" mechanik mi to nepořeší. :D Jestli tomu rozumim dobře, potřeboval bych ho trochu dotáhnout, ale nevim, jak moc si to můžu dovolit, abych neměl záběr při řazení...

Díky za rady. :)

Update viz tento příspěvek
Naposledy upravil(a) TheNeal dne 14.02.2013 16:05, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Ne dotáhnout,ale povolit.O kolik je třeba vyzkoušet.Jestli to neuděláš co nejdřív a budeš s tím jezdit,tak si tu spojku spálíš.
To by mě zajímalo,jak tam tvůj mechanik to lano se samostavem montoval,když jedno nešlo a druhý taky ne.
U jeho montáž,resp. demontáže jsou jistý zásady,při jejichž nedodržení ten samostav zkurvíš.
Proč jsi ho nereklamoval? Pokud teda bylo nový.
Spojka je předpokládám nová.
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od TheNeal »

Povolit? To mi nedává smysl, co jsem tak googlil, tak někdo povoloval, když se mu neuvolňovala spojka úplně. Já potřebuju jakoby pustit pedál víc, než ho pouštim. :D Ačkoliv vlastně asi si to už představit dovedu, když dovolim povolenim lanka jít spojce dál od pedálu, tak to pujde správně... Jasně.
Nevim, jak ho montoval, ale věřim mu. ;) Ty lanka co zkoušel nový nebyly, nevim, jak vzniknul problém s původnim, ale je dost možný, že to druhý nemuselo bejt úplně v pořádku už dřív.
A spojka jak bych tak řekl neni stará, ale nová se tam s převodovkou nedávala.

GOLF10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 10.11.2008 13:43

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od GOLF10 »

Přesně jak piše Koštál co te za mechanika.Takhle si tu spojku sprčíš běbem chvilky.
A to lanko se musi zajitit když se dává dole.Potom je to v poho.
Tak bych mu to nejraději omlátil o hlavu.
ex.Fiat Punto 1,2 LPG HL Propan nákupní taška
ex.Škoda Fabia combi 1,2HTP LPG BRC P&D
ex. VW Caddy 1,4 2008 LPG
Škoda Roomster 2015,1,4 16 V Ambiente LPG BRC
CITROEN BERLINGO XTR 1,5 96 kW 8 AT

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jestli ten samostav před demontáží nezaaretoval,tak to neudělal dobře .
Lanko musíš povolit,teď je našponovaný a spojka je pořád jakoby trošku sešláplá.Pokud teda je lamela v pořádku.
Obrázek

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

TheNeal píše:...mam trošku zvláštní spojku totiž...
co tím myslíš?
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od TheNeal »

KOŠŤÁL píše:
TheNeal píše:...mam trošku zvláštní spojku totiž...
co tím myslíš?
Tim myslim, že kdybych si moh vrátit v čase, tak si velmi důrazně ručně rozmluvim koupi tohohle auta. :D I když jako ne, tý spojce nic neni, ale ten jouda, co to tunil, tam sice něco udělal moc hezky, ale něco taky dost podivně. Ta spojka je buhvíjaká, je hrooozně dlouhá a má absolutně plynulej záběr. Ale chodí dobře, to ne že ne.
S tim mechanikem, "dělá" mi to servisák, kterej je dlouholetej rodinnej známej a fakt mi vychází vstříc jak může, ale "dělá" proto, že on na to prakticky ani nešáh, má pod sebou tři týpky, který naběhnou, rozeberou, vyměněj, složej a on mi pak řekne, kolik za to chce. :D Takže jo, je možný, že to některej z nich posral, ale známýmu to vyčítat nebudu. Sem tam díl zadarmo je sem tam díl zadarmo. :D

Každopádně díky za rady, zejtra na to kouknu. :) S lamelou nestraš, už nemam prachy. :D

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

S lamelou nestraš, už nemam prachy. :D[/quote]
Když je venku převodovka,tak je to snad automatický jí zkontrolovat
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od TheNeal »

Tak v tom případě je v pořádku. :)

A už to i zabírá správně řekl bych. :) Ale fakt blbě se k tomu leze, když nemůžu zespoda... I když to by asi taky moc nepomohlo, problém byl v tom, že jsem se tam skoro nevešel s žádnym nástrojem. :D

EDIT: Jo ještě jeden dotaz, může to lanko nějak znatelně pracovat při změnách teplot?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

TheNeal píše:Tak v tom případě je v pořádku. :)
Tak asi jo,když to říkáš 8)
TheNeal píše: Ale fakt blbě se k tomu leze, když nemůžu zespoda... I když to by asi taky moc nepomohlo, problém byl v tom, že jsem se tam skoro nevešel s žádnym nástrojem. :D
Kde to seřizuješ? U pedálů? :mrgreen: Vždyť je tam přístup celkem dobrej
TheNeal píše:EDIT: Jo ještě jeden dotaz, může to lanko nějak znatelně pracovat při změnách teplot?
Ne
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Seřízení lanka spojky?

Příspěvek od TheNeal »

Ale jako jo, dostal jsem se k tomu, poradil jsem si. :D
Ale zas mi to mrcha občas trochu proklouzlo dneska, budu to muset ještě povolit. To jsem si právě nebyl jistej, jestli to nebylo ochlazenim, ale je pravda, že to by bylo dost na dvě věci. :D

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Seřízení lanka spojky? - VYŘEŠENO

Příspěvek od TheNeal »

Hojte, tak když už tam mam novou převodovku a teď dekarbonizovanej motor, což díky bohu vyřešilo škubání a malej výkon, tak začala zase solidně klouzat spojka.
Lanko už neni kam povolit a notabene má půl cenťáku vůli, takže nadoraz to fakt je. Ale neleze mi do hlavy, jak tohle vzniklo. Lamely byly ještě před chvílí fakt v pohodě, tak mě napadá, jestli neni problém s přítlakem, prasklá pružina nebo něco. Měl jste někdo někdy podobnej problém? Jako dalších 6t za novou spojku fakt nemam... Dala by se vyměnit jen ta pružina, kdyby to bylo ono?

PS: Nevim, jak ta spojka vypadá vevnitř, takže jestli si pletu nějaký pojmy, tak prosím neřešme slovíčkaření, opravte mě, ale hlavně prosím poraďte. :sorry:

EDIT: Tak to bylo prasklý gufero, natek mi tam olej, díky bohu za identickou lamelu a přítlačňák ze seatu, že jsem nemusel kupovat novou spojku. :)

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“