nevypina spojka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
akvarko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.04.2013 20:21

nevypina spojka

Příspěvek od akvarko »

Zdravim,kamaradce na Golfu III Tdi prestala z nicehonic vypinat spojka.Dneska zkusime odvzdusnit hydrauliku.Je nejaka moznost zjistit,jestli se spojka hybe nez se pustime do demontaze prevodovky.Resp.jak se da. Vyzkouset,ze hydraulika je v poradku.Diky za odpoved.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: nevypina spojka

Příspěvek od 11mAjA11 »

No nejlíp přizvat k tomu někoho, kdo tomu rozumí.
Jestli nepoznáš jestli spojka funguje ( zabírá ), podívat se jestli chybí brzdová kapalina v nádobce a pokud nepoznáš jestli je okruh funkční tak to opravdu nech mechanikovi.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

akvarko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.04.2013 20:21

Re: nevypina spojka

Příspěvek od akvarko »

No tak diky.Asi nebyla otazka pochopena.Samozrejme,ze jsem uz zkusil odvzdusnit.Jde mi o to.ze treba u Sierry bylo videt bez sundani prevodovky,jak spojka chodi.Vypada to na zlomenou ovladaci paku nebo praskla lamela na pritlacaku.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: nevypina spojka

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak o co jde ????

Hydraulický okruh funguje ? Šlápneš na pedál a je na něm cítit odpor kladený stlačovanou kapalinou nebo ne?

Máš pak ještě možnost vyšroubovat z převodovky pracovní spojkový váleček a na něm přímo vidět jestli chodí, tím, i poznáš jestli je funkční páka nebo ne..

Pokud chodí tak nechápu co řešíš, pokud po sešlápnutí pedálu spojka nerozepne tak je spálená lamela, rozpadlé ložisko, prasklá pružina v přítlačáku, prošláplé packy na přítlačáku nebo prošláplá vypínací páka..

Což bez demontáže převodovky stejně nezjistíš a taky by bylo dobré napsat kolik to má namotáno na hrbu..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

akvarko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.04.2013 20:21

Re: nevypina spojka

Příspěvek od akvarko »

Jde o to,ze nez se pustim do DMT prevodovky,zaregistroval jsem se na tomto foru,aby mne nekdo poradil jake jsou moznosti,jelikoz nejsem Golfista.A chtel jsem si nechat poradit od lidi co temto vozitkum hovi.Je spousta vychytavek a pasti.Kazdopadne diky za popsani moznosti.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: nevypina spojka

Příspěvek od KOŠŤÁL »

akvarko píše:...jake jsou moznosti,jelikoz nejsem Golfista....
Úplně stejný,jako na všech ostatních autech.Princip je stejnej.
A jak píše Mája,pokud je funkční hydraulika,tak ti nezbyde nic jinýho,než demontáž.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“