Serou se převodovky na Ventu?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
P4V3LS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 03.11.2012 10:14
Bydliště: Trutnovsko, Náchodsko

Serou se převodovky na Ventu?

Příspěvek od P4V3LS »

Zdarec, předem se omlouvám, jestli zbytečně zasírám fórum, ale známej dročkař mi říkal, že když mělo Vento natočeno nějakejch 250t, začala chcát gufera u poloos, potom nešla zařadit pětka a postupně šla takhle celá převodovka do háje. Je to nějakej ojedinělej případ, nebo tomu tak opravdu je? Díky
VW Vento 1.9 TDi, 66kW, *1994

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Serou se převodovky na Ventu?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Když začnou chcát gufera a nikdo to nespraví a pak si po třech letech vzpomene na to,že by mohl zkontrolovat olej,pak se převodovka sere.
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Serou se převodovky na Ventu?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jaká převodovka, KÓD, jaký motor, jaké trasy, v jakém stavu je spojka, kdy byl měněn olej, atd. atd. atd. ..

Spousta faktorů ovlivňuje životnost skříně, mimo jiné i zacházení s ní při jízdě...

Já mám převodovku ASD má něco kolem 320tkm je už trochu slyšet v určitých otáčkách specifické hučení diferáku a kvalty už nejdou jak na nové, ale po výměně gufer ve 320tkm ( které byly ještě původní ) nikde nic neteče a jezdí to normálně, originál olej ( litr bratru za 170-180 kč ) a není sebemenší problém...

Myslím si že pokud porovnám staré skříně, tak se budou sr*t míň než nové , tam se materiálem nešetřilo a kvalita byla někde jinde..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Serou se převodovky na Ventu?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Mě gufera trochu prolínají,je slyšet hučení na dvojce a řadit mi jde pěkně.
300000km
Obrázek

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Serou se převodovky na Ventu?

Příspěvek od bik3r »

hm, já gufera měnil před rokem a půl a už mám zas kolem takovej mastnej opar... :? najeto 270000km a nic nehučí (když pominu zvuk diferáku na zpátečku) a po výměně oleje jde řadit krásně...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“