cvakání v převodovce

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
david988
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2013 13:49

cvakání v převodovce

Příspěvek od david988 »

zdravím lidi potřebuji radu.Zhruba před cca měsícem se mi z převodovky ozýval divný zvuk něco jako byly dětské řehtačky dolil jsem olej a byl klid až do teď při jízdě se ozvala rána škublo auto a začalo to dělat zas :( nevíte někdo co by to mohlo bít?

Uživatelský avatar
dedousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 01.02.2010 13:29
Bydliště: Kurim

Re: cvakání v převodovce

Příspěvek od dedousek »

Vypada to na diferencial.. A nebo ti odesel homokloub. Zalezí jestli to dela v zaberu a Nebo na neutral ci bez plynu. A nebo to muze delat i lozisko v naboji kola.

tomsek18
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.08.2014 17:34

Re: cvakání v převodovce

Příspěvek od tomsek18 »

To semé se stalo mě a ted mi golf stojí na cihlách a čeká na převodovku...při couvání mi zůstala zaseklá zpátečka a už se nerozjel...nevím čím to bylo ale chce to určitě řešit dokud to jen cvaká...

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: cvakání v převodovce

Příspěvek od v.pavel »

Přidám se, taky se mi stalo to samé. Při rozjezdu do rejdu něco zacvakalo, auto poskočilo a teď už jenom něco cvaká a auto se ani nehne. Když vykvaltuju a auto jede skopce, tak to cvaká taky, ale méně. Je to vnitřní kloub nebo převodovka?

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: cvakání v převodovce

Příspěvek od v.pavel »

Tak zpět. Není to ani kloub ani převodovka. Z nějakýho důvodu se mi vyšroubovalo všech šest šroubů co drží vnitřní kloub na unašeči a kloub upad 8O Nechápu jak se to mohlo stát. Naposledy jsem poloosu sundával před víc jak 20tis km když jsem měnil vnější kloub. Je to tak rok zpátky. Už jsem ty poloosy sundaval několikrát i na jiným autě a nikdy se mi nepovolilo nic. Byly už špatný šrouby nabo jsem to fakt blbě dotáh?

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: cvakání v převodovce

Příspěvek od v.pavel »

Tak šrouby se nevyšroubovaly ale všechny jsou utržený 8O To už tuplem nechápu.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: cvakání v převodovce

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tak buď jsi je málo dotáhnul a ustřihly se,nebo se povolily a ustřihly.Někomu se to tady stalo 2x za sebou.
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: cvakání v převodovce

Příspěvek od 11mAjA11 »

A nebo byly přetažené a všechny se vytrhly z unašeče?..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: cvakání v převodovce

Příspěvek od v.pavel »

No že bych je přetáhnul se mi nezdá. To už teda víc věřím že jsem je nedotáh, ale ani to se mi nezdá. Hlavně je mi divný že už je to asi rok. Kdyby se trochu povolily tak by to třeba při záběru tlouklo, ale já fakt nic neslyšel. Poslední jízda úplně v pohodě. Pak do toho ráno sednu chci se rozjet (s rejdem) a lup lup a všech šest ustřiženejch.
Je teda fakt že při tý výměně jsem dal zpátky původní šrouby. Příště dám asi radši nový. Je tam předepsaný utahovací moment?

Ješte mi napadá, že nedávno jsem dělal silentbloky na motoru. Přizvedával jsem motor za vanu, tak jestli se tím nemohl nějak nadměrně vyklonit ten vnitřní kloub a tím nějak přetížit ty šrouby? Při zvedání jsem se díval jestli někde něco nevázne, ale kloub se moc neohnul, řekl bych že se dá vyklonit mnohem víc.

Co myslíte, mohlo to být tím že jsem přizvedl motor?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: cvakání v převodovce

Příspěvek od 11mAjA11 »

To určitě ne.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“