Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od totomto »

Dobrý den ,to co vydíte na obrázku to asi nebude v pořádku,že?Sice nevím kdy to začalo,ale už to neteče,už v tom jenom začíná chrastit :? .Co to může mít za následek?
Přílohy
DSCF3901.JPG

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pokud vychcal olej ze skříňe tak celkem nic moc závažného, akorát se uvnitř zadře ( ložiska atp. ) a něco se tam asi rozletí a přestane to jet..

Pokud vyprskala vazelína z kloubu, tak se taky nic moc závažného nestane, jen se rozletí časem kloub a taky se to znehybní..

Jinak nic moc..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Re: Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od totomto »

11mAjA11 píše:Pokud vychcal olej ze skříňe tak celkem nic moc závažného, akorát se uvnitř zadře ( ložiska atp. ) a něco se tam asi rozletí a přestane to jet..

Pokud vyprskala vazelína z kloubu, tak se taky nic moc závažného nestane, jen se rozletí časem kloub a taky se to znehybní..

Jinak nic moc..
Děkuji za tak rychlou reakci tak olej kontroluji celkem často a olej má pořád stejnou hladinu a pokud myslíte kloub na poloose tak to raději zkontrolují a není ještě něco před poloosou co by se mohlo vykur...t a chcát tama ten olej a nemůže to bejt převodovej olej?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od 11mAjA11 »

Mluvím o převodovém oleji !
Když říkám že vychcal ze skříně tak myslím převodovku..

Pokud už v ní chrastí pravděpodobně bude KO a neoplaí se to vůbec opravovat , rovnou schánět druhou..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Re: Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od totomto »

No jo,ale kdyby jo tak by mě nešlo řadit,ne?A mě jde řadit jednim prstem!

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od TheNeal »

A nerozpadl se diferák? To by pak chrastilo, řadilo a dokonce i jelo, pokud by byl na jedný straně vcelku a rozlámanej jen na druhý - akorát by zabíralo kloudně jenom jedno kolo. Nemluvim moc z cesty doufám? :D

totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Re: Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od totomto »

No to nevím ,když zahrabu tak se mě zdá že obě kola hrabou,asi tak ti to řeknu a co stojí oprava :? ?

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od TheNeal »

Novou převodovku stojí oprava.

totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Re: Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od totomto »

zeptám se jinak sice to je spojka ,ale mluvil jsem teď z mechanikem a ten mě řikal co si kdesi,že prý moje spojka nemá ložisko na spojce ale nějakou hřídel nebo tyč nebo co,je to pravda 1.9TD rv.92? A ještě mě říkal že prý možná bude stačit, když mezi tou poloosou a převodovkou cosi namaže a přestane to,doufám že jsem to správně pochopil co mě říkal.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Vůbec nevím co to je,ale sere mě to!

Příspěvek od 11mAjA11 »

Spojkové ložisko samozřejmě má každá převodovka ovšem specialita tohoto typu je taková že nevypadá jako klasické spojkové ložisko..
Je to prstýnek cca. průměru 50,- s kuličkama, skrz celou skříň v jedné z hřídelí vede vypínací tyčinka a ta přes to ložisko tlačí na talířek nacvaklý na přítlačáku který je namontovaný na klikovce a na něj je šroubován setrvák ( tzn. tzv. opačně složená spojka ).

Jo pokud Ty sám nevíš co kde a jak máš kontrolovat tak to rovnou odvez někomu kdo tomu rozumí, pokud si nejsi schopen vypustit a zkontrolovat stav a hladinu oleje v převodovce tak patrně nezjistíš nic.

Jak sem psal, pokud vyšplíchala vazelína z vnitřního kloubu tak možná stačí kloub sundat propláchnout, koupit novou sadu manžety, natlačit tam novou vazelínu a namontit zpět novou manžetu a složit..

Ale to Ti nikdo jen tak na dálku bez toho aniž by to někdo viděl neřekne..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“