Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

maca1285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.03.2015 21:18

Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od maca1285 »

Zdravím. Mám dotaz. Když mám zařazen rychlostní stupeň 1 a zvednu auto tak levý přední kolo neotočím (logicky) ale pravý přední se mi protáčí. Neví někdo čím by to mohlo být,nebo zda je to normální?? Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hmm že by funkce diferenciálu ?..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

maca1285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.03.2015 21:18

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od maca1285 »

Netusim. Mel jsem auto cca před 2 měsíci v servisu na pretesneni převodovky. Nemohli tam treba neco pokazit kdyz byla převodovka dole?

maca1285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.03.2015 21:18

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od maca1285 »

Je to vazna závada a nebo to ničemu nevadí?

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od bik3r »

jak už bylo řečeno, není to závada, ale funkce... zkus si něco zjistit o funkci diferenciálu
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od TheNeal »

moment, nechci kecat, nevim, jestli to neplatí jen pro LSD, ale nemělo by se točit v takový chvíli druhý kolo na opačnou stranu? asi teda záleží od konstrukce konkrétního diferenciálu, ale vpodstatě satelitní kola nemůžou "obíhat", protože nehneš s motorem, ale můžou se točit. jenže aby se mohly točit, tak se musej hejbat obě dvě kola na ně připojený, tzn. obě osy, a zákonitě v opačnym směru. protože kdyby se otáčelo jedno ozubený kolo na poloose, tak otáčelo satelitníma kolama a ty by otáčely druhou poloosou. nebo je tam nějaká magie jiná v tomhle diffu?

maca1285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.03.2015 21:18

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od maca1285 »

No já měl zvedlý celý předek auta,a když jsem nasazoval první kolo (tedy to pravé přední,tak se mi protáčelo a když jsem nasazoval levé tak to drželo). Ale když jsem otáčel tím pravým tak jsem nekoukal jestli se protáčelo to druhé ( To mě nedošlo ). Ale myslím si,že při zařazení kvaltu by se nemělo otočit ani jedno,nebo se mýlím.? Jsem student a momentálně řeším na autě opravy jako jsou brzdy,podvozek,výfuk,rozvody. Tak jestli to mám řešit a nebo jestli to ničemu nevadí, (či oprava není tak nutná). Pokud by to byla oprava nutná, tak by to pro mě byla věc, kterou bych už asi finančně nezvládl a hrozilo by že bych musel auto prodat a to bych nebyl moc rád. :(

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od TheNeal »

tak bezpečně zvedni předek, hooodně bezpečně (tzn ne na hever, třeba na nějaký fošny) a nastartuj a zařaď a uvidíš, co se bude točit :D jestli si chceš bejt jó jistej :D

maca1285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.03.2015 21:18

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od maca1285 »

No zkusím to :lol:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tvl,funkce diferenciálu je snad daná.Vyrovnává rozdílný dráhy např. při průjezdu zatáčkou.
Zastaví se jedno kolo,druhý se točí.
Pokud to máš zvednutý komplet,tak se to druhý může točit i na druhou stranu.
Pokud je to tak ,že s tím druhým nehneš,tak se zaměř na to,jestli ti nezůstává přibržděný kolo.

TheNeal: Co je to LSD? Já mám pocit,že ho tu bere čím dál víc lidí :mrgreen:
Obrázek

ksidor1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 02.04.2011 20:00

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od ksidor1 »

Komu nie je jasný princím diferencialu, môže sa poučiť:

http://auto.sme.sk/c/7843085/pozrite-si ... tml?ref=cl" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od TheNeal »

KOŠŤÁL píše:Zastaví se jedno kolo,druhý se točí.
Pouze pokud se otáčí motor ale, když ti to motor drží, tak se ty kolečka mezi poloosama (kterýma motor neotáčí, ale "obíhá" :D ) můžou jenom točit, ale ne "obíhat", takže pak se musej točit kola proti sobě. Viz nějaký video nebo obrázek, ale ono je to celkem jedno tady. :D A nebo možná neni, protože jedno kolo úplně volný a druhý úplně tuhý by bejt nemělo si myslim...

Jinak LSD je Limited Slip Differential, diferák, co nedovolí, aby se kolo ve vzduchu (bahně, trávě atp.) točilo a to na zemi nemělo žádnou sílu. Určitě to znáš pod jinym názvem akorát. :D

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hmmm samosvor..

Ale kdyz budes chtit na aute kde se stelujou ventily si na zvedaku ulehcit praci, tak kolo na strane treba dlouhe poloosy podlozis a auto na nej spustis aby se neotacelo a naopak druhe kolo bylo volne v luftu, jebnes tam 4q a tim volnym kolem otacis (samozrejme tocis i motorem s nejakym odporem ale tim si nastavis ventile do strihu..viz. treba felicia favorit...)
Diferak je proste diferak...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od TheNeal »

Jo, jasně, samosvor, jsem si nemohl vzpomenout. :D

No jasně, na čtyřku nebo pětku s motorem otočíš, na jedničku ne. :) O to mi šlo, že když mu to jde úplně volně, tak to neni vončo. Leda by tam měl pětku a přibržděný druhý kolo. :laugh:

maca1285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.03.2015 21:18

Re: Při zařazení kvaltu se točí jedno kolo.

Příspěvek od maca1285 »

No zas tak blbej nejsem.. Měl jsem tam zařazenou jedničku a kolo přibržděno nebylo,protože kolo se pootočí a pak se zastaví motorem.

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“