Skoro nejde řadit :(

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
smiith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Skoro nejde řadit :(

Příspěvek od smiith »

Tak dneska cestou do Vršovic - pohodicka cesta - zadnej problem. Ale pak po semaforech zcistajasna sli jednotlivy rychlosti radit ztuha - ale zato uplne presne az sem se divil a chtel se zacit radovat. Jenze jaky bylo moje prekvapeni, kdyz sem chtel zaparkovat a na zpatecku to jelo dopredu (proste jako na jednicku) - auto sem nakonec zaparkoval manualne (za vysmechu 3 vyhlizejicich slepic...). Rikal jsem si, ze aspon to jede dopredu - vyridil jsem si co jsem potreboval a jedu dom. Ze zacatku pohoda, radit slo ztuha, ale presne, zadny problem. Jak sem ale sjizdel na chodov, podradil sem na dvojku a chci dat trojku - ale najednou nic - at hledam jak hledam nic - pomohlo nasili, ale jaky bylo moje prekvapeni kdyz mi vylitly otacky a skoro i motor - (radici paka byla na petce, ale zarazena zase jednicka...). Jediny co slo normalne byla dvojka - tak sem na dvojku dojel az na parkoviste OC Chodov - chvili s tim blbnul a pak to slo radit normalne. Tak sem se vydal zase dom, ale po 100 metrech uz zase neslo dat 3,4 ani 5 (rekl bych, ze 3 a 5 radilo jednicku a 4ka radila dvojku)..tak sem jel na 2 zase a pak po nejake chvili slo zase radit a takhle dokola porad. Domu sem nakonec dojel.

No a ted co s tim??? Cim to je? Prevodovka? Jak to opravit? Prosim poradte kdo vite...predpokladam, ze budu muset sundat cely motor a rozebrat to - takze psychicky na to sem pripraven, tak mi to muzete rict na rovinu :(.

:(

Uživatelský avatar
chooki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od chooki »

no ocakavaj najhorsie...neviem presne co to moze byt ale vyzera to tak, ze sa ti nieco pridiera...mne to blbo takto, pri dlhsej jazde (nad 100km) mi zacala vypadavat 5-ka, a rychlosti sli tazsie...dosiel som domov, na druhy den vsetko ok...jazdil som par mesiacov kartsie trasy a zas pri najblizsej dlhsej ceste, tak po 100 km zacala vypadavat 5ka...a zas sli tazsie rychlosti...zastavim, skusam radit, slo to, ale dost ztuha...ked sa chcem pohnut, tak strasny buchot, vibracie, tak som to nechal tak a na odtahovke mi odviezli auto domov...prevodovku mam vymenenu, na tu staru sa mechanik este nepozrel ale podla vsetkeho tam zostali zaradene 2 rychlosti naraz...ale vravi ze menejk ako
15tis. to stat urcite nebude....takze to je moja docela cerstva skusenosti ale prvotne priznaky boli podobne ako tvoje...aky mas kod prevodovky ?
Ak za 3 pismenami je 085-to je kod bloku prevodovky (tj. starter zo zadu), tak tieto su dost poruchove, ako som zistil a tym padom sa aj tazko (draho) zhanaju...

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phate »

Myslim ze mas jen praskly kloubek na tahlu, najdes to zhora prevodovky, poradne zkontroluj vsechny ty tahla, packy a kloubky, treba to bude tim.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
smiith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smiith »

OK. Zitra to dam do garaze a podivam se na to. Dneska uz sem dost na nervy :-(

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Skoro nejde řadit :(

Příspěvek od Master »

Prekontroluj radici mechanismus, paku v kabine a pak v mot prostoru. Jestli je tam razeni tahlama, mohlo se uvolnit tahlo na radici tyci a ted to lita, nebo jina zavada...

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Pokud nedělá převodovka randál tak bych hledal v táhlech - stačí jak se poolí matička a je o zábavu postaráno...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bRG »

ja kdyz jsem delal spojku tak sem tu maticku na tom tahle malo utah a taky sem se divil co s tim je kdyz mi neslo radit oono se ti to kousek posune a uz nezaradis,nebo treba jenom kdyz jedes do zatacky atd..Urcite se podivej poradne na ten mechanizmus jak uz tady psali

Uživatelský avatar
smiith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smiith »

!!!OPRAVENO!!!

problem byl v tom, ze chybela ta "GUMA" na prevodovce - nevim jak se tomu rika :). Litalo to tam jak chtelo. Ted je to provizorne udelany. Takze vsechno zase slape jak ma.

a timto bych chtel taky PODEKOVAT clenovi s nickem BIK3R ! Ktery prijel, podival, opravil :-). Diky.

A SAMOZREJME I VAM ZA VSECHNY RADY CO BY TO MOHLO BYT ! ASPON NAS TO NASMEROVALO KDE HLEDAT.

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bRG »

ta guma se jmenuje silentblok jestli litala cela prevodovka :D

Uživatelský avatar
smiith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smiith »

to je presne vono :oops:

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bik3r »

Nebyl to silentblok na převodovce, ale jen guma v tom kloubu mezi táhlem a převodovkou...

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“