Jaký převodový olej?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
MikeTDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2007 17:49
Bydliště: České Budějovice

Jaký převodový olej?

Příspěvek od MikeTDI »

Cau chtel jsem se zeptat jaky olej mam koupit do G3 1.9 TDI 66kW .. 1Z ... a kolik ho potřebuju, jestli má smysl ho měnit nebo stačí jenom skontrolovat a popřipadě dolit? dik za rady

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od k_lada »

75W90 GL4 měli by se tam vejít asi dva litry. Pokud ten původní nebude nějak vyloženě špatnej a s tou převodovkou nejsou žádný problémy, tak bych to asi jenom dolil.
Jinak ostatní lidi tady dost často říkají že kompletní výměna oleje převodovce prospěje, ale já bych se asi bál aby potom nezačala hučet. Ale to je jenom můj názor, nikdy jsem to nezkoušel :-)

MikeTDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2007 17:49
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od MikeTDI »

no nevim chci to zkusit vyměnit ... třeba to pomuže te jedničce protože tam jde někdy dost špatně a taky když přeřezuju jde slyšet nějake klepani tak nevim jestli nebude už ta převodovka hyn

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od k_lada »

Pokud si jseš jistej že to je převodovkou, tak bych to asi vyměnil celou náplň. Buď se zlepší nebo ne :-)
A díval ses na silentbloky jestli nejsou špatný? To by možná mohlo dělat to klepání. A nebo seřídit ty táhla řazení. Ale v převodovkách se moc nevyznám, tak ber moje rady s rezervou :-) Spíš by ti měl poradit někdo zkušenější.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od molczik »

Klidně celou náplň vyměň, nebál bych se toho. Já to měnil na GIV a řazení se zlepšilo o 100%. Jo a nejlepší varianta je podle mě koupit original olej ve VW. Stojí pár stovek a máš jistotu, že tam leješ ten správný.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Bludy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.09.2007 12:38
Bydliště: dvacet vod náchoda

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od Bludy »

Výměnou nic nezkazíš. Dal bych origo oil od VW.
Všechno jde. Jen chcíplou kozu musíš táhnout!

MikeTDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2007 17:49
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od MikeTDI »

dik skusim ho vyměnit protože tam začina jit špatně i trojka

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od oso »

co tam dat ?? auto ma uz 250 000 dvojka trocha huci rychlosti idu trocha tazsie radit, aky olej tam dat ?

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od Master »

Vymeny se neboj, prevodovce to obvykle hodne prospeje... patri tam olej dle normy 75W90 GL4+ VW 501.50. Konkretne napr. Shell Getriebeöl EP SAE 75W-90, nebo Castrol TAF-X. Je potreba koupit 2 litry, do prevodovky se vejdou necele 2
Naposledy upravil(a) Master dne 29.06.2008 23:34, celkem upraveno 1 x.

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od oso »

Master píše:Vymeny se neboj, prevodovce to obvykle hodne prospeje... patri tam olej dle normy 75W90 GL4+ VW 501.50. Konkretne napr. Shell Getriebeöl EP SAE 75W-90, nebo Castrol TAF-X. Je potreba koupit 2 litry, do prevodovky se vejde cca 1.5l
nemozem tam dat valvoline podla normy synteticky :?: :?: http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=136 ten castrol je sakra drahy a volvoline mam aj v motore a ziadny problem :D

nejde tam podla knihy az 3.1 litra :?: :?: auto je 5.1997 aex

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaký převodový olej?

Příspěvek od Master »

oso píše:
Master píše:Vymeny se neboj, prevodovce to obvykle hodne prospeje... patri tam olej dle normy 75W90 GL4+ VW 501.50. Konkretne napr. Shell Getriebeöl EP SAE 75W-90, nebo Castrol TAF-X. Je potreba koupit 2 litry, do prevodovky se vejde cca 1.5l
nemozem tam dat valvoline podla normy synteticky :?: :?: http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=136 ten castrol je sakra drahy a volvoline mam aj v motore a ziadny problem :D

nejde tam podla knihy az 3.1 litra :?: :?: auto je 5.1997 aex
Ja bych s tim osobne neexperimentoval, ale je to samozrejme dle osobniho gusta... Ja jsem do 1.8 kupoval 2 litry a nejakych par deci zbylo...

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“