Převodovka TDI

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
raketak86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Převodovka TDI

Příspěvek od raketak86 »

Čau mám dotaz.Před nedávnem mi odešla převodovka tak jsem koupil starší jetou z vraku.Byla za auta který dostalo ránu na zadek.Chci se zeptat - mám pocit že to netáhne tak jako předtím / třeba je to jen můj dojem / musí se převodovka s tím autem zžít nebo nějak zajet???Auto má 251 000 km najeto a převodovka cca o 100 000 km méně.Mám TDI 66KW 1Z r.v. 1996.Předem díky

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka TDI

Příspěvek od KaCzaba »

a neni delsi?treba AFN ma delsi prevody,nevim jen odhaduji,pac am vetsi vykon,mohla by byt delsi
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
raketak86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka TDI

Příspěvek od raketak86 »

Víš co já tomu moc nehovím ale co se týče otáček tak mi přijde že jdou stejně jako u tý starý a maximálku to má stejnou ale na kód jsem fakt nekoukal a je tam i nový spojkový set tak jestli ten si taky musí sednout nevím.

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka TDI

Příspěvek od boost »

myslim že pokud máš novou spojku a převodovku která je v pořádku tak auto musí jet stejně. nebo tě ta převodovka třeba brzdí (neni v pořádku). koukni na kód je zespoda mezi převodovkou a motorem na takovym plechu
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
destil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka TDI

Příspěvek od destil »

neni je zvrchu na takové plošce přímo na tělesu převodovky a chce to smirkem očistit

Uživatelský avatar
pitrsss
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: klášterec nad ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka TDI

Příspěvek od pitrsss »

KaCzaba píše:a neni delsi?treba AFN ma delsi prevody,nevim jen odhaduji,pac am vetsi vykon,mohla by byt delsi
kaczaba neni pravda ,že afn maji delší převodovky já mam v g3 motor 1z převodovku ASD -nejdelší sériově vyráběná 5-rychlostní převodovka na tdi

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka TDI

Příspěvek od KaCzaba »

jj rikal jsem ze nevim ,jen myslim,.jako ze by mohl byt problem v jinych prevodech,vis?kouknu co tam mam ja.taky 1Z.sem zvedav.
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
raketak86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka TDI

Příspěvek od raketak86 »

Tak že kódy jsou shodný - já to nekontroloval ale zaúkoloval jsem tím kluky v Teplicích ve VW v Auto Elánu a vzal jsem tam starou a tu co je namontovaná a říkali že kód je stejný.Nevím třeba si to časem sedne nemám stím moc zkušeností.Dneska jsem to zase zkusil a maximální rychlost je stejná ale přijde mi že to trvá déle než se na to vyšplhá

Uživatelský avatar
raketak86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka TDI

Příspěvek od raketak86 »

Jo a spojka tam byla od LUKu a teď je tam SACHS - má ty dvojté pružiny snad to má být kvůli měkčímu zapojení spojky tak jestli to nemůže být tím :roll:

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“