Spojka - jak dlouho vydrží?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od johnns »

Zdravím. Mám na G3 1.9D r.94 najeto 174tis. s původní spojkou. Teď mi při pětce někdy začne prokluzovat (ale až když je to ohřátý) - blíží se smrt!?... :(
Jak dlouho vůbec spojka vydrží? (zátěžoval jsem ji málo - jezdím často sám a náklady taky moc nevozím)
Kolik bude stát výměna? (sám si na to netroufám)
Díky :wink:

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od phobos »

Jak dlouho vydrzi to preci zalezi na zachazeni kdyz uz prokluzuje to uz je KO .Prodavaj se ruzny sady (lamela,pritlacak) a ceny jsou ruzny staci mrknout na net.

Uživatelský avatar
Bludy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.09.2007 12:38
Bydliště: dvacet vod náchoda

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od Bludy »

Na G3 mám najeto cca 150tis. a spojka je asi v pr... Na G2 cca 212 tis. a bez problému. Záleží na stylu jízdy. Celá sada stojí asi 4500-5000. Koukni do APM.
Všechno jde. Jen chcíplou kozu musíš táhnout!

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od johnns »

Tak spojku mám v richtigu. Koupil jsem Valeo u Auto Kelly za 4,2tis (lamela, přítlačák, simering u převodovky). S prací to vyšlo na 6tis. A když jsem koukal jak to probíhá, tak moc zajímavý. Takže zase špacíruju :D
Mějte se, dikes.

Uživatelský avatar
Stifmeyster
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 447
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od Stifmeyster »

Ja sem menil 3krat spojku a rekl bych ze v prumeru vydrzi kolem 150 000 km. U pola zacla klouzat nejak kolem 150 000 a pri 180 000 uz to klouzalo dost takze sem menil. U A3ky sem ji menil pri 160 000 a to klouzala tak ze se nedalo rozjet a do kopce auto zaclo couvat :) to predchozi majitel asi nesetril. a jednou u golfa ale to nevim kolik mela najeto protoze byl stocenej tachometr.

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od jhn »

životnost spojky záleží na stylu jízdy a na typu tras, je jasný že pokud někdo jezdí po městě tak ta spojka vydrží méně než kdyba jezdil po dálnici. Myslím že životnost spojky by mohla být něco mezí 100-250 tisíci km...
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Já jí teď měnil origo(teda dle servisky z D ) zhruba po 220000,ještě neklouzala, ale zabírala dost nahoře.A páč jedem v létě daleko,tak jsem to radši vyměnil.Lamela byla sjetá skoro na nejty, cca o 2 mm slabší než nová. Lamela+ložisko( fa LuK ) 2200,-
Obrázek

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od boost »

Mě vydržela spojka na Ventu nějakejch 260000km. Ale delší trasy a opravdu dobrý zacházení. Občas taky nee ale většinou jo. :-) A na golfu mám 190000km a spojka pořád bere pěkně tam kde má a žádný prokluzování sem zatím nepocítil a doufám že ještě dlouho nepocítím.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od Batistuta »

Vento TD najeto 275000km a spojka zatím origo,ale už to nebude dlouho trvat,zabírá už dost nahoře.

Uživatelský avatar
Stifler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od Stifler »

Ja jsem měnil na Felicii 1.9D spojku jednejm paničkám tady z vedlejší vsi 2x za rok,najely na ní vždy tak 10 tis.jezdi v tom cela rodina,jenže dvě sestry mají tak každá po 120 kg,3 děcka a chlap s babičkou!většinou přijeli všichni a koukali jak to dělám a pořád obdivovali!Většina jich je momentálně zaostalejch :-).Pak když odjížděli z dílny tak se ani té spojce nedivím,asi si ji plete s plynem :lol:

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od Batistuta »

Ale to je normální,dost ženskejch a pak většina starších lidí jezdí s nohou na spojce a pak se diví,že to prd vydrží.

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od RomeoMontek »

No spojka má od těch 150 - 200 většinou a když se jezdí dlouhý trasy + pěkný zacházení tak i víc...

Taky záleží na motoru..všeobecně asi u dieslů s větším krouťákem půjde do kopru dřív než u 1.4 při stejným zacházení.

Já svoji dávám ještě tak půlrok, rok...a začne prokluzovat...takže odejde kolem 190 - 210t km.
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
zuzko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od zuzko »

johnns píše:Zdravím. Mám na G3 1.9D r.94 najeto 174tis. s původní spojkou. Teď mi při pětce někdy začne prokluzovat (ale až když je to ohřátý) - blíží se smrt!?... :(
Jak dlouho vůbec spojka vydrží? (zátěžoval jsem ji málo - jezdím často sám a náklady taky moc nevozím)
Kolik bude stát výměna? (sám si na to netroufám)
Díky :wink:
noo mne zatrubil moj mechanik za spojku 6500 ale ze vraj na moju G3 1.6 55Kw 97r stoji okolo 5500 a mne zase spiatocka vypadava inak vsetko ok a bolo na nej menene tesnenie od motora resp bufero to mi tieklo teraz je koplet motor zospodu suchy bo mi tikol tadial olej a divil som sa ze mi este nesmykala ked tam bolo tolko oleja a ta spiatocka mi vypadava preto bo som jedneho soplosa tahal cez zimu z priekopy bo ma predbehol a letel jak debil a neubrzdil a nestihol odbocit hmm bol to golfik keby to bolo daco ine tak mu poviem zavolaj si odtah ale zlutoval som sa nad nim a doplatil som na to vypadava mi odvtedy spiatocka :cry: :cry:
//////podla auta spoznáš vodiča////// I love Golf////
tel:0907 849 756

Uživatelský avatar
Stifler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od Stifler »

zuzko píše:
johnns píše:Zdravím. Mám na G3 1.9D r.94 najeto 174tis. s původní spojkou. Teď mi při pětce někdy začne prokluzovat (ale až když je to ohřátý) - blíží se smrt!?... :(
Jak dlouho vůbec spojka vydrží? (zátěžoval jsem ji málo - jezdím často sám a náklady taky moc nevozím)
Kolik bude stát výměna? (sám si na to netroufám)
Díky :wink:
noo mne zatrubil moj mechanik za spojku 6500 ale ze vraj na moju G3 1.6 55Kw 97r stoji okolo 5500 a mne zase spiatocka vypadava inak vsetko ok a bolo na nej menene tesnenie od motora resp bufero to mi tieklo teraz je koplet motor zospodu suchy bo mi tikol tadial olej a divil som sa ze mi este nesmykala ked tam bolo tolko oleja a ta spiatocka mi vypadava preto bo som jedneho soplosa tahal cez zimu z priekopy bo ma predbehol a letel jak debil a neubrzdil a nestihol odbocit hmm bol to golfik keby to bolo daco ine tak mu poviem zavolaj si odtah ale zlutoval som sa nad nim a doplatil som na to vypadava mi odvtedy spiatocka :cry: :cry:
Zpátečku nepotřebuješ,couvou se jen krátké vzdálenosti,tak si ji podržíš ne? :D

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: Spojka - jak dlouho vydrží?

Příspěvek od oso »

ja mam uz 253000 a stale drzi ale uz zabera hooodne vysoko takze otazka casu kedy budem menit :(

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“