Olej v převodovce

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Sráza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.10.2007 10:54

Olej v převodovce

Příspěvek od Sráza »

Čus pánové, nevíte někdo jestli se má měnit (a popř po kolika km a jakej druh) olej v převodovce? Mám TDI 81 kW a nalítáno má už cca 380 tkm. Zatím je vše ok, ale chtěl bych, aby to tak ještě nějakej čas vydrželo :-) Dík za radu, čus Sráza.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Skoro všude píšou,že náplň v převodovce se měnit nemusí po dobu životnosti převodovky.To se mi zdá jako hrozná hovadina a vždycky,když pořídím nový auto tak to radši vyměnim.A pak to měnim tak po 20-30 tis.km.Tím asi nic nezkazim.380 tisíc je asi dost,ne? A dávám typ 75W
Obrázek

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od yurik »

ja som kupil 80W-90
Obrázek

Uživatelský avatar
Sráza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.10.2007 10:54

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od Sráza »

Tak dík za radu, radči ho teda vyměním. Těch 380 tkm je už docela dost, ale to myslím má v ČR každej druhej G3 s TDI, akorát o tom neví :-) Vyšlapuje pořád v pohodě, nežere olej a spotřeba kolem 5 l. Akorát čudí jak fabrika :-)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od molczik »

Já mam sice GIV (taky 81 kW) ale olej v převodovce jsem už měnil. Řazení je teď mnohem lepší. Ale zase měnit to po 20-30 tisících, to mi přijde jako extrém a zbytečný vyhazování peněz.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od KOŠŤÁL »

molczik píše:Já mam sice GIV (taky 81 kW) ale olej v převodovce jsem už měnil. Řazení je teď mnohem lepší. Ale zase měnit to po 20-30 tisících, to mi přijde jako extrém a zbytečný vyhazování peněz.
Já mám všechny svoje auta rád a snažím se jim dopřát.A ty tři kila za olej mi zas tak zbytečný nepřijdou :)
Obrázek

Hansel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.12.2007 21:37

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od Hansel »

Sráza píše:Tak dík za radu, radči ho teda vyměním. Těch 380 tkm je už docela dost, ale to myslím má v ČR každej druhej G3 s TDI, akorát o tom neví :-) Vyšlapuje pořád v pohodě, nežere olej a spotřeba kolem 5 l. Akorát čudí jak fabrika :-)
Z mého Venta se taky čoudí jak z komína, hlavně ve vysokých otáčkách. Málem to neprošlo emisema. Jeden mechoš tvrdil že to jsou trysky, druhý zase turbo. Každopádně nic levného :?

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od RadimK »

doživotní náplň znamená 5 let 250 tis.km

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od LiborG3 »

KOŠŤÁL píše:
molczik píše:Já mam sice GIV (taky 81 kW) ale olej v převodovce jsem už měnil. Řazení je teď mnohem lepší. Ale zase měnit to po 20-30 tisících, to mi přijde jako extrém a zbytečný vyhazování peněz.
Já mám všechny svoje auta rád a snažím se jim dopřát.A ty tři kila za olej mi zas tak zbytečný nepřijdou :)
Co tam leješ za sračku že to stojí 3 kila?? 3 kila možná tak za litr a kolik je náplň ?? 3.2??

Tak zase nedělej mochra :D

Předpisově u mě v servise na garančce po 60tisích a nejčastěji 75W-90 ale označení už po mě fakt nechtějte je to Castrol ale jakej to fack nevím.....

Ale znám lidi co mění po 5 tisích vzducháč......Paka :D :D :D
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od KOŠŤÁL »

LiborG3 píše:
KOŠŤÁL píše: Já mám všechny svoje auta rád a snažím se jim dopřát.A ty tři kila za olej mi zas tak zbytečný nepřijdou :)
Co tam leješ za sračku že to stojí 3 kila?? 3 kila možná tak za litr a kolik je náplň ?? 3.2??

Tak zase nedělej mochra :D

Předpisově u mě v servise na garančce po 60tisích a nejčastěji 75W-90 ale označení už po mě fakt nechtějte je to Castrol ale jakej to fack nevím.....

Ale znám lidi co mění po 5 tisích vzducháč......Paka :D :D :D
Hele ty nádhero,130,- za litr je málo? Do převodů se vejde cca 2,5l
Obrázek

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od LiborG3 »

KOŠŤÁL píše:
LiborG3 píše: Co tam leješ za sračku že to stojí 3 kila?? 3 kila možná tak za litr a kolik je náplň ?? 3.2??

Tak zase nedělej mochra :D

Předpisově u mě v servise na garančce po 60tisích a nejčastěji 75W-90 ale označení už po mě fakt nechtějte je to Castrol ale jakej to fack nevím.....

Ale znám lidi co mění po 5 tisích vzducháč......Paka :D :D :D
Hele ty nádhero,130,- za litr je málo? Do převodů se vejde cca 2,5l
Já sem krásnej?? :D Tak teda dík no :D Tak dobře dostals mě 2.5l já osobně mám zkušenost 299Kč a vejš.....no jo ale je to že tam platíš za tu značku Hrnec a co tam leješ za olej??
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od KOŠŤÁL »

LiborG3 píše:
KOŠŤÁL píše: Hele ty nádhero,130,- za litr je málo? Do převodů se vejde cca 2,5l
Já sem krásnej?? :D Tak teda dík no :D Tak dobře dostals mě 2.5l já osobně mám zkušenost 299Kč a vejš.....no jo ale je to že tam platíš za tu značku Hrnec a co tam leješ za olej??
Zrovna Kakastrol,Shell nebo Havoline stojí kolem 150,- za litr,takže s prachama to nepřeháním a převody dostanou ňamňu.Ale vůbec se nebojim Mogulu,nebo Parama-jak říkáš ,platí se značka,i když to má všechno stejný specifikace(takže by to mělo bejt na stejný kvalitativní úrovni).A v servisu je to vždycky o 100% dražší,než v krámu.Motorovej olej OMV taky stojí 350,- a olej se stejnou specifikací od Mogulu 100,- ,tak kde je zakopanej pudlík? Jo značka je značka ...
Obrázek

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od LiborG3 »

KOŠŤÁL píše:
LiborG3 píše: Já sem krásnej?? :D Tak teda dík no :D Tak dobře dostals mě 2.5l já osobně mám zkušenost 299Kč a vejš.....no jo ale je to že tam platíš za tu značku Hrnec a co tam leješ za olej??
Zrovna Kakastrol,Shell nebo Havoline stojí kolem 150,- za litr,takže s prachama to nepřeháním a převody dostanou ňamňu.Ale vůbec se nebojim Mogulu,nebo Parama-jak říkáš ,platí se značka,i když to má všechno stejný specifikace(takže by to mělo bejt na stejný kvalitativní úrovni).A v servisu je to vždycky o 100% dražší,než v krámu.Motorovej olej OMV taky stojí 350,- a olej se stejnou specifikací od Mogulu 100,- ,tak kde je zakopanej pudlík? Jo značka je značka ...
Mno hlavně jde o to mazat......aby se ti nic nepřidíralo a nadměrně neopotřebovávalo a až pak řešit jakou značku! :D v tom sem s tebou za jedno.....!!
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od RadimK »

musí se tam nalít to co tam má být . na značce úplně tak nezáleží. ZA 300 kč je plná syntetika Za 150 polo. Polosyntetika bývá hustější čili za studena jdou kvalty ztuha a mění se po60 tis.km.
Plná syntetika má životnost těch 5 let 250tis. km. A je to úplně jiné kafe. :P

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od KOŠŤÁL »

LiborG3 píše:
KOŠŤÁL píše: Zrovna Kakastrol,Shell nebo Havoline stojí kolem 150,- za litr,takže s prachama to nepřeháním a převody dostanou ňamňu.Ale vůbec se nebojim Mogulu,nebo Parama-jak říkáš ,platí se značka,i když to má všechno stejný specifikace(takže by to mělo bejt na stejný kvalitativní úrovni).A v servisu je to vždycky o 100% dražší,než v krámu.Motorovej olej OMV taky stojí 350,- a olej se stejnou specifikací od Mogulu 100,- ,tak kde je zakopanej pudlík? Jo značka je značka ...
Mno hlavně jde o to mazat......aby se ti nic nepřidíralo a nadměrně neopotřebovávalo a až pak řešit jakou značku! :D v tom sem s tebou za jedno.....!!
Jasně že mazat,radši ho vyměnim jednou za rok,nebo za dva,protože se olej za 1. opotřebovává a za 2. stárne.A po 5 letech provozu,nevim nevim...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“