problem razeni

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stifmeyster
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 447
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

problem razeni

Příspěvek od Stifmeyster »

Nevite co zpusobuje ze mi jde spatne zaradit jednicka ? nekdy ji tam musim silou narvat a pak zase kdyz dam zpatecku tak mi nejde vyradit ! delalo mi to u vice aut ale uz mi to stve ! to je vtech tahlech nebo co mam vymenit ? mohla by to delat i spojka kdyz uz je dost sjeta ? nechci stat na semaforech jak ko*ot aby na me troubili :(

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni

Příspěvek od napster »

taky mi tam jde hůř jednička,ale když dám dvoju na semaforech a z ní přeřadim na 1čku,tak to jde v pohodě,ale když z neutrálu na jedničku,tak se jí tam taky někdy nechce.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Hansel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.12.2007 21:37

Re: problem razeni

Příspěvek od Hansel »

Taky nerad stojím první na křižovatce, už několikrát jsem se rozjížděl na dvojku. Někdy to tam vklouzne jako nic, jindy vubec :( a občas se to zadrhne i na trojce. Nejspíš mi utíká olej z převodovky.

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: problem razeni

Příspěvek od bembas »

Já když chci dát 1,tak první dám 2 a pak bez problémů,jinak mi to jde přes zuby.Ve středu dávám druhou spojku a zrovna vyměním olej v převodovce,tak uvidíme,co to udělá
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Hansel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.12.2007 21:37

Re: problem razeni

Příspěvek od Hansel »

Jo zpátečka mi jde přes zuby skoro pokaždé, na to jsem zapomněl.

Uživatelský avatar
Stifmeyster
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 447
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni

Příspěvek od Stifmeyster »

u pola mam novou spojku a stejne kdyz radim spatecku tak slysim zuby :) a u golfa mi jde spatecka zaradit krasne ale kdyz chci vyradit zpet do neutralu tak si myslim ze tu paku snad urvu jak musim zatlacit silou .

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: problem razeni

Příspěvek od RadimK »

zpátečka nemá synchonizaci

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni

Příspěvek od Stug »

RadimK píše:zpátečka nemá synchonizaci
Důležitý detail.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni

Příspěvek od colorconceptGT »

ta ista zavada 1 nejde z neutralu cez 2 ide vymenil som olej v prevodovke a je to dost lepsie ta spiatocka to je rovnaake...raz ide raz nie...no ked som vylial z prevodovky 1.5l a nalial tiez iba 1,5 l a ma tam byt podla tbulky 1.9l no nieviem....inac olej som kupil obyc autokelly gear synto...GL4+ 4/5 75w90 250,- L ale je to polosinta a ma tam ist vraj sintetika....no neviem....prave je na diesel fore o tom jeden topic....KATASTROFALNE RADENIE PO VYMENE OLEJA
auto ma 195tis podla tach....

Uživatelský avatar
NikaHurry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni

Příspěvek od NikaHurry »

me to delalo taky, zpatecka vzdycky pres zuby nebo vubec, jednicka z neutralu tez skoro nikdy, ze dvojky na jedna obcas s uspechem, jezdila jsem na dvojku... mechanik tvrdi, ze je to spojkou, a ze mi jdou spatne i jiny stupne (hlavne ze 3-4)... nevim, ted auto stoji a ceka na jinou opravu, az vymenim spojku tak dam vedet... (btw olej v prevodovce se menil, beze zmeny, stejne jako mi byla prenastavena prevodovka aby stupne "padaly" lip, zmena k lepsimu jen mala)

jeste, ze jsem zenska, a tak muzu na semaforech delat tupy oblicej a zdrzeni projde :-D

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni

Příspěvek od colorconceptGT »

to ze si zena neriesi problem prevodovky...s pravidla to byva alebo ten olej alebo nezostelovane tiahla tak spojka a az potom cela prevodka....mnoho krat je to ale chyba medzi kreslom a volatom....aj moja stara sa stale stazovala ze nievie zaradit 5 a furt tam lezie 3 kym mi to nepredviedla na vlastne oci a skoro si vystupila na krizovatke....neviem...mne pomohol olej....uvidime ked pride vecsie teplo a olej viac zredne....inac pekny napis na zadku....asi by som bol fakt pohorseny ked by ma brzdilo na krizovatke GTI a ked uz konecne vystartuje tak ho neviem dobehnut... :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
NikaHurry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni

Příspěvek od NikaHurry »

jak to vypada, nejaky reseni?

ad colorconceptGT divil by ses, kolikrat to takhle dopadlo...brzdim brzdim a pak me nedozenou...ostuda, rikam, u me to chce tu spojku...
Catch me if u can :-P

Dejv_ik-vwgolf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.05.2008 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni

Příspěvek od Dejv_ik-vwgolf »

taky mě to dělalo, jednička občas nešla z neutrálu ale ze dvojky jo a zpátečku jsem rval přez zuby skoro pořád. vyměnil jsem olej a je to lepší. v servisu mě řekli že to chce novou kulisu



www.vw-golf-klub.cz

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: problem razeni

Příspěvek od RadimK »

1:problém bývá olej v převodovce "doživotní náplň" znamená 5 let nebo 250 tis., km ale ujetý do 5 let. Doporučuji origo (parametry ne značkou) olej plnou syntetiku (300 Kč/l) Za chladna převodovka nejde ztuha.

2:Spojka pokud úplně nevypíná jde zpátečka přes zuby a nelze řadit některé kvalty poněvadž je hnací hřídel pořád unášena. Většinou stačí odvzdušnit spojku ,seřídit lanko.

3: Synchronizace ze zámkama ,Většinou se zalapuje kužel zámku, stane se z něho samosvor .
To je případ řazení Jedničky přes dvojku atd. Tady pomůže jen ještě řidší olej(trochu). Jináč oprava
převodovky.

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“