VW Golf III - problém s řazením.

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
atlantis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.06.2008 21:06
Bydliště: Miroslav

VW Golf III - problém s řazením.

Příspěvek od atlantis »

Zdravím.
Hledal jsem na fóru ,ale nějak jsem nenašel, tak zakládám novou nit.
Mám VW Golf III benzin 1.8 a začalo mě zlobit řazení. Pokud je auto pár hodin v klidu, tak jde řazení uplně v pohodě. Jakmile ale nějakou chvíli jedu a pak třeba zastavím na křižovatce, tak mi tam skoro nejde zařadit jednička , ani dvojka. Jde to tak hrozně stuha , jako by tomu něco bránilo. Zuby ale neškrčí. Zkusil jsem vyměnit (doplnit) olej v převodovce, ale žádnou změnu nějak nepoznávám. U zpátečky mi to pak jde přes zuby. Ale když je motor studenej , tak při popojíždění zařadím zpátečku krásně a bez zubů. Je to divný že to dělá až po zahřátí motoru, respektive převodovky.
Myslíte že by to mohla být spojka v háji..??? :? Nebo nedej bože převodovka..??

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW Golf III - problém s řazením.

Příspěvek od Master »

A jak jde radit pri zahratem stavu, ale vypnutem motoru? Kdyz se radi s meziplynem pomuze to? Co ostatni stupne? Je to problem pouze 1 a 2?

atlantis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.06.2008 21:06
Bydliště: Miroslav

Re: VW Golf III - problém s řazením.

Příspěvek od atlantis »

Při zahřátem motoru v klidu ta 1 a 2 jdou taky blbě. Jinak ostatní stupně to řadí normálně. Jakmile motor vychladne , je po problému. Ale stačí ujet pár km a už to zlobíí. Není tam ještě někde nějaký mazací místo pro olej nebo vazelínu který jsem opoměl..??? Nahoře nad převodovkou jak je řadící tyč v takovém válci, je na tom válci nahoře taková malá trubička s plastovým černým špuntíkem. Nevíte k čemu to je..?? Nemá se tam taky " kápnout" převodový olej..??? 8O

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf III - problém s řazením.

Příspěvek od colorconceptGT »

podla mna tam mas stary alebo nespravny olej... aj mne to lepsie radilo na studeno akonhle som jazdil po meste tak uz katastrofa...vymenit a zlepsi sa to ale naliat iba predpisane mnozstvo 1,9L ...pozri moje strasie clanky je tam aj navod ako a kolko treba a kadial naliat...cez kontorlnu srubu na boku prevodovky nedolejes pravne mnozstvo iba 1,5L

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“