Záběr spojky

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Zamčeno
priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Záběr spojky

Příspěvek od priwi »

Ahoj, měnil jsem motor i se spojkou (je málo jetá) a teď mi zabírá až dost nahoře, předtim zabírala uprostřed... Dá se něco udělat s tim samostavem? Při výměně jsem ho stlačil tou páskou. Už jsem najel 300km a je to pořád stejný. :roll:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Záběr spojky

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Se samostavem nejde dělat nic,mě to taky bere dost nahoře
Obrázek

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Záběr spojky

Příspěvek od yurik »

mne to tiez bralo hore, ten samostav som uvolnil, nanovo stiahol, upevnil paskou, vlozil lanko do tej paky na prevodovke, uvolnil paku a stahovak a zabera mi krasne dole...mam ale novu spojku
Obrázek

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Záběr spojky

Příspěvek od priwi »

A to jsi ho stáhnul jenom tak, že jsi ho zmáčknul a chytnul páskou, nebo je v tom nějakej trik? :P

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Záběr spojky

Příspěvek od yurik »

no v prvom rade si treba uvedomit, ze ten samostav reguluje opotrebenie spojky...moja stara uz smykala, samostav to reguloval...spojku som vymenil a kedze prevodovka musi ist dole, tak aj spojkove lanko mas odpojene...potom som ho chytil za jeho koniec a za tu cast, kde sa opiera samostav o prevodovku, vytiahol lanko von, zaistil mechanizmus tou plastovou spojkou, zapojil spojkove lanko a az uplne nakoniec, ked ho napla ta paka, co je na prevodovke som uvolnil tu plastovu spojku...
Obrázek

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Záběr spojky

Příspěvek od Q-Ball »

OT: mám najeto 209Tkm a spojku by to už asi chtělo...jen mě zajímá, jestli nejde alespoň trochu "poštelovat"...když se rozjíždím, tak neprokluzuje, ale když jedu např. na 3ku, 4ku nebo 5ku a chci třeba předjet a přidám plyn trochu víc, tak kolem 3tis.ot. to prostě proklouzne a je to jak kdybych tam neměl rychlost...když přidávám pomalu plynule, tak neproklouzne...
Počítám s tim, že to chce novou, ale zajímá mě jestli do tý doby by mohla tahle podat lepší výkony než teď a nebo jestli už je prostě v p.r.d.e.l.i :?
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Záběr spojky

Příspěvek od yurik »

s tym uz nic nespravis, ten samostav ti to reguluje akurat, aby ti spojka nezaberala strasne vysoko...vymen spojku a budes vysmiaty...kup sadu a pohodicka, cenovo vyjde lacnejsie jak keby si kupoval kazdu cast zvlast
Obrázek

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Záběr spojky

Příspěvek od Q-Ball »

koukal jsem na net a okolo 3600 byly sady...pak tam byla taky LUK za 5000Kč...nehodlám s tim závodit, ale předjet je občas potřeba :wink:
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

Zamčeno

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“