Spojkové ložisko (asi)

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od priwi »

Ahoj. Mám dotaz - když dám plyn. pedál úplně na podlahu, tak se mi do 2000 otáček ozývá z venku takový rachtání, dělá to jen při jízdě při zařazený rychlosti (a spíš jen na 1, 2 a 3). Když vyřadim a prošlápnu plyn, tak to nedělá. Může to bejt spojkový ložisko? Je trochu slyšet i na volnoběh. Ještě mám špatnej zadní tlumič, taky občas drnčí, ale když to nedělá na neutrál, tak si myslim, že ten to nebude... Díky za rady.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Spojkový ložisko je slyšet při zařazeným neutrálu a když vyšlápneš spojku,tak by měloo ztichnout.Tohle bude něco co souvisí s pohonem(převodovka,poloosa...)
Obrázek

Uživatelský avatar
Coullin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 11.04.2008 09:40

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od Coullin »

Modli se, aby to nebyla převodovka
Sex je pudová záležitost... Buď to pude nebo nepude.

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od priwi »

Jo, ztichne kdyz vyslapnu spojku. Jde o to, ze pri uplnym seslapnuti plynu neco drnci. Pri jizde na neutral a proslapnuti plynu ne. Takze spis prevodovka nebo poloosa?

Uživatelský avatar
Coullin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 11.04.2008 09:40

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od Coullin »

V prvy rade bych shodil poloosu a pak az zkoumal, co prevodovka, protoze rejpat se hned v prevodovce, no nevim nevim. Ja bych to tipoval na tu poloosu.
Sex je pudová záležitost... Buď to pude nebo nepude.

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od priwi »

Budem muset koumat, noo... Zatim dík za rady...

Ještě dodám, že mi to zarachtá i při vypínání motoru. Když ho vypnu se sešlápnutou spojkou, nedělá to... To asi nebude poloosa, ne?

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od gurys »

Zdravím,
mě to dělá to samé a jeden můj vesnický servisman mi říkal :old: , že u těchto aut se to stává poměrně často. Máš skrátka malou hladinu oleje v převodovce a nedomazává tí kolečko pátého rychlostního stupně a to rachotí :sharm: a při sešlápnutí spojky přestane :999: . Proto se má olej buď vyměnit nebo jenom doplnit. Mě to čeká tento týden a rači si ho komplet vyměním, kdoví co z toho poteče.
Doufám, že jsem ti trochu pomohl a neplácal jen tak zbůhdarma nějáké výmysli z hlavy mechanikovy :mrgreen:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

gurys píše:Zdravím,
mě to dělá to samé a jeden můj vesnický servisman mi říkal :old: , že u těchto aut se to stává poměrně často. Máš skrátka malou hladinu oleje v převodovce a nedomazává tí kolečko pátého rychlostního stupně a to rachotí :sharm: a při sešlápnutí spojky přestane :999: . Proto se má olej buď vyměnit nebo jenom doplnit. Mě to čeká tento týden a rači si ho komplet vyměním, kdoví co z toho poteče.
Doufám, že jsem ti trochu pomohl a neplácal jen tak zbůhdarma nějáké výmysli z hlavy mechanikovy :mrgreen:
Ale bacha,po kontrolní otvor se tam vejde o 0,4 litru oleje míň než je psáno(1,9litru) :!:
Obrázek

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od priwi »

Olej jsem měnil před asi 20tkm a po kontrolní otvor... (předtim tam bylo míň) Mám tam 75W90 GL5 (vzadu napsano, že vyhovuje i specifikace GL4). A zjistil jsem, že to dělá, až když se olej ohřeje.
Na dieselpower už jsme se shodli na tom, že to bude převodovka. BTW: jsem rád, že nejsem jedinej :D
A taky ti to dělá jen když víc přidáš plyn? Si myslim, že tam spíš bude nějaká vůle (byla špatně vystředěná spojka)...

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od gurys »

No mi to dělá u studeného motoru a nebo jak mám auto nakloněné trochu z kopečka, ale v momentě jak sešlápnu spojku přestane rachotit nebo jak přidám plyn tak na 1500-2000 otáček tak to taky zmlkne. Mi se to ozývá z míst jak je kontrolní zátka oleje, ale trošku výše.
Ono to nejsou jedninné závady na autě co mám, taky mi třeba slzí vstřikovací čerpadlo z míst, které jsou nepochopitelné pro věčinu mechaniků :pila: u kterých jsem byl, dále mi teče nafta jakoby ze sacího potrubí, taktéž nikdo neví proč a jak se tam bere. :jok:
Tak si říkám, že převodovka je nejmenší závada :lol:

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od priwi »

nj, mně zase jenom když se v ní olej ohřeje. ráno mi to nijak nerachotí. a ani ne na volnoběh, to jen někdy a minimálně, ale při jízdě to dělá, mrcha jedna :(

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od Q-Ball »

nechci zakládat nové téma, tak se omlouvám za vtírání...ale předběžně sháním celou spojku na 1.8 (ABS) a na netu jsme z toho nějakej nemoudrej...tak jestli někdo máte zkušenost dobrou nebo špatnou... nejsem žádnej závodník, takže mi jde jen o to, abych se mohl rozjet a předjet :mrgreen:
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko (asi)

Příspěvek od VWmathes »

zdravim uz jsem to tady resil hodnekrat a zadnou radu jsem nedostal ktera by vedla k pricine az kdyz jsem zauvazoval muj problem... cca 2500 - 3000ot plny plyn na podlaze stupen 2 3 4 ... mi to dela drncivy zvuky a jen v tahu pri vyrazene rychlosti a plneme plynu vubec nic ... vim ze mam kat vysipany a plno lidi me rikalo ze to dela zvuky jakoby porcelanove talire v tasce :D ale porad me to prislo divny a neco me na tom nesedelo :?: a to co jsi rikal s tou prevodovkou a patym koleckem me prislo v celku realny .... vypustim to schvalne a uvidim co to :D kolik se lije do prevodovky oleje ? :wink:
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“